April 22-23, 2023
|
Southwestern U. - Georgetown, TX

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sydney Rankin SO-2 Colorado College 5:08.71 4:09.91 5:49.88 4:01.09 4:54.01 5:44.00 10
2 Clare Quinn SR-4 Colorado College 4:54.32 5:24.05 5:35.94 4:00.81 4:57.29 5:35.94 8
3 Paige Tangney SR-4 Trinity (Tex.) 4:01.59 4:22.47 3:46.68 3:43.70 4:58.26 5:01.25 6
4 May Lamb SO-2 Colorado College 5:26.56 4:29.64 5:11.58 6:05.50 4:59.59 5:47.53 5
5 Josette Gurule FR-1 Trinity (Tex.) 5:21.42 4:42.37 5:12.41 5:00.39 5:00.39 3:51.30 4
6 Madison Habeck JR-3 Trinity (Tex.) 6:33.18 6:15.03 6:15.03 6:27.13 5:02.44 5:56.88 3
7 Brooktie Frogge FR-1 Colorado College 5:16.64 5:56.22 4:55.33 5:22.73 5:04.46 4:40.11 2
8 Rachel Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 4:22.37 6:06.10 5:50.85 5:50.85 5:05.08 4:46.78 1
9 Emily Gnecco FR-1 Trinity (Tex.) 4:27.09 6:02.26 3:56.39 5:40.77 5:07.00 4:27.09 -
10 Lila Gilmer FR-1 Colorado College 5:06.43 5:28.10 4:01.43 4:47.86 5:09.52 4:54.05 -
11 Ellie Catron JR-3 Trinity (Tex.) 5:59.31 4:10.90 3:55.41 4:17.10 5:09.75 5:03.56 -
12 Gish Sainz SO-2 Trinity (Tex.) 4:21.88 6:39.06 5:27.35 5:30.47 5:11.76 6:11.00 -
13 Elizabeth McLauchlin SO-2 Trinity (Tex.) 5:07.27 4:22.92 4:29.26 3:51.25 5:16.77 3:48.08 -
14 Elizabeth Stepaniak SO-2 St. Thomas (Tex.) 4:08.11 6:12.16 5:02.18 4:30.37 5:18.08 5:53.07 -
15 Caeli Taylor JR-3 Texas Lutheran 4:40.33 5:40.85 5:31.30 6:31.82 5:18.55 5:12.18 -
16 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 5:52.12 5:13.35 4:41.05 4:31.36 5:23.04 4:18.44 -
17 Alissa Kennedy SO-2 Texas Lutheran 6:51.75 7:04.93 6:28.70 6:35.28 5:29.40 4:46.58 -
18 Mackenzie Payne SR-4 Texas Lutheran 6:57.99 6:37.93 7:11.37 5:57.80 5:34.39 6:21.21 -
19 Emma Etzler FR-1 Texas Lutheran 5:38.91 5:02.00 5:38.91 5:38.91 5:35.55 5:28.84 -
20 Casey Gilbert FR-1 Southwestern (Tex.) 5:17.97 7:07.48 7:14.55 6:28.62 5:53.29 4:42.64 -
21 Veronica Dougherty SR-4 Centenary (La.) 4:20.08 7:13.47 7:42.37 6:15.67 6:01.22 4:56.20 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Lila Gilmer FR-1 Colorado College 5:09.52 6:42.38 4:41.67 -
13 Elizabeth McLauchlin SO-2 Trinity (Tex.) 5:16.77 3:41.74 4:22.92 -
14 Elizabeth Stepaniak SO-2 St. Thomas (Tex.) 5:18.08 5:30.81 4:52.64 -
15 Caeli Taylor JR-3 Texas Lutheran 5:18.55 5:56.78 6:44.56 -
16 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 5:23.04 6:50.26 4:57.20 -
17 Alissa Kennedy SO-2 Texas Lutheran 5:29.40 6:48.46 4:00.47 -
18 Mackenzie Payne SR-4 Texas Lutheran 5:34.39 6:44.62 7:14.71 -
19 Emma Etzler FR-1 Texas Lutheran 5:35.55 5:12.07 6:32.60 -
20 Casey Gilbert FR-1 Southwestern (Tex.) 5:53.29 5:25.03 6:42.75 -
21 Veronica Dougherty SR-4 Centenary (La.) 6:01.22 5:14.27 4:16.47 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sydney Rankin SO-2 Colorado College 4:54.01 5:55.76 5:23.42 5:23.42 10
2 Clare Quinn SR-4 Colorado College 4:57.29 6:17.56 5:50.81 4:30.54 8
3 Paige Tangney SR-4 Trinity (Tex.) 4:58.26 6:12.83 4:49.32 4:43.35 6
4 May Lamb SO-2 Colorado College 4:59.59 3:38.70 5:26.56 5:38.54 5
5 Josette Gurule FR-1 Trinity (Tex.) 5:00.39 5:21.42 6:06.48 6:24.50 4
6 Madison Habeck JR-3 Trinity (Tex.) 5:02.44 5:29.66 4:59.42 3:52.88 3
7 Brooktie Frogge FR-1 Colorado College 5:04.46 4:46.20 4:03.57 5:25.78 2
8 Rachel Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 5:05.08 6:18.30 5:44.74 5:23.39 1
9 Emily Gnecco FR-1 Trinity (Tex.) 5:07.00 4:17.88 3:34.90 6:26.82 -
11 Ellie Catron JR-3 Trinity (Tex.) 5:09.75 4:44.97 4:26.39 4:29.49 -
12 Gish Sainz SO-2 Trinity (Tex.) 5:11.76 4:46.82 4:37.47 3:38.24 -