April 22-23, 2023
|
Southwestern U. - Georgetown, TX

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Rabbit Barnes FR-1 Colorado College 5:04.70 3:56.20 10
2 Will Salony SO-2 Trinity (Tex.) 3:18.58 3:56.40 8
3 James Settles JR-3 Colorado College 3:18.09 4:01.57 6
4 Ryan Tresaugue SO-2 Trinity (Tex.) 3:19.63 4:03.45 5
5 Huck Whittemore FR-1 Colorado College 3:22.38 4:03.83 4
6 James Urbina JR-3 St. Thomas (Tex.) 3:48.92 4:06.15 3
7 Ryan Rager-Aguiar SO-2 Trinity (Tex.) 4:08.94 4:06.47 2
8 Sebastian Langer FR-1 Trinity (Tex.) 4:13.83 4:11.31 1
9 Ben Whittemore SR-4 Trinity (Tex.) 5:27.44 4:11.87 -
10 Carlos Cura SO-2 Texas Lutheran 3:36.83 4:12.12 -
11 Brett Kitazono JR-3 Colorado College 3:59.53 4:12.13 -
12 Jay Moran JR-3 Colorado College 3:26.09 4:14.43 -
13 Ruben Margolis FR-1 Colorado College 3:03.99 4:15.54 -
14 Brian Armijo SO-2 Southwestern (Tex.) 3:28.63 4:17.56 -
15 Jennings Wilson FR-1 Colorado College 5:25.94 4:24.99 -
16 Isaiah Arriaga FR-1 Texas Lutheran 4:41.62 4:30.78 -
17 Koby Green SR-4 Texas Lutheran 4:01.18 4:37.21 -
18 Vincent Kim SR-4 Southwestern (Tex.) 4:12.31 4:43.49 -
19 Andrew Cutting JR-3 Southwestern (Tex.) 3:40.45 4:46.29 -
20 Gary Sunderland FR-1 Southwestern (Tex.) 5:54.46 4:50.54 -
21 Gannon Hall SO-2 Southwestern (Tex.) 4:09.14 4:53.10 -
22 Jude Siefkas FR-1 Texas Lutheran 5:37.47 4:53.45 -
23 Eli Melton FR-1 Centenary (La.) 6:04.65 4:54.07 -
24 Joseph Rodda FR-1 Dallas 5:58.66 4:56.41 -
25 Caleb Clayton SR-4 Dallas 3:54.94 5:09.13 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Jay Moran JR-3 Colorado College 3:59.17 5:00.23 4:24.61 3:38.81 4:14.43 3:05.74 3:41.36 -
14 Brian Armijo SO-2 Southwestern (Tex.) 3:13.17 3:49.23 3:54.38 4:25.29 4:17.56 3:18.33 4:07.26 -
15 Jennings Wilson FR-1 Colorado College 5:10.04 3:16.10 3:32.00 4:38.24 4:24.99 3:32.00 4:09.09 -
16 Isaiah Arriaga FR-1 Texas Lutheran 4:55.15 5:24.94 5:43.89 3:58.29 4:30.78 3:52.87 3:28.50 -
17 Koby Green SR-4 Texas Lutheran 5:32.66 5:16.02 4:34.44 5:29.88 4:37.21 4:34.44 5:13.25 -
18 Vincent Kim SR-4 Southwestern (Tex.) 3:26.95 5:17.51 4:32.15 4:17.98 4:43.49 5:40.19 6:08.54 -
19 Andrew Cutting JR-3 Southwestern (Tex.) 4:49.16 4:23.39 5:57.87 3:26.13 4:46.29 4:57.75 3:43.31 -
20 Gary Sunderland FR-1 Southwestern (Tex.) 4:50.54 5:45.75 3:37.91 4:30.21 4:50.54 5:54.46 3:23.38 -
21 Gannon Hall SO-2 Southwestern (Tex.) 4:15.00 4:58.97 4:58.97 4:06.21 4:53.10 6:00.52 3:57.42 -
22 Jude Siefkas FR-1 Texas Lutheran 5:55.08 4:12.37 4:59.32 5:58.01 4:53.45 5:28.67 4:32.91 -
23 Eli Melton FR-1 Centenary (La.) 5:44.07 5:58.77 6:22.30 3:52.32 4:54.07 6:22.30 6:07.59 -
24 Joseph Rodda FR-1 Dallas 4:56.41 5:58.66 4:17.88 3:45.28 4:56.41 5:49.77 3:30.46 -
25 Caleb Clayton SR-4 Dallas 4:59.86 4:07.31 5:27.68 4:35.13 5:09.13 4:28.95 4:44.40 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rabbit Barnes FR-1 Colorado College 2:57.15 4:05.65 2:54.79 3:56.20 5:07.06 10
2 Will Salony SO-2 Trinity (Tex.) 3:56.40 4:53.14 4:46.05 3:56.40 2:54.94 8
3 James Settles JR-3 Colorado College 4:45.06 2:56.35 4:23.32 4:01.57 3:30.17 6
4 Ryan Tresaugue SO-2 Trinity (Tex.) 4:39.97 3:19.63 4:39.97 4:03.45 3:36.67 5
5 Huck Whittemore FR-1 Colorado College 4:20.90 4:18.46 2:55.56 4:03.83 4:42.85 4
6 James Urbina JR-3 St. Thomas (Tex.) 3:31.69 2:57.23 4:48.00 4:06.15 4:28.31 3
7 Ryan Rager-Aguiar SO-2 Trinity (Tex.) 4:43.44 4:45.91 5:00.70 4:06.47 4:33.59 2
8 Sebastian Langer FR-1 Trinity (Tex.) 4:18.85 4:46.50 4:56.55 4:11.31 5:21.68 1
9 Ben Whittemore SR-4 Trinity (Tex.) 3:21.50 3:21.50 4:16.91 4:11.87 4:42.10 -
10 Carlos Cura SO-2 Texas Lutheran 4:09.60 4:52.46 5:22.72 4:12.12 3:14.14 -
11 Brett Kitazono JR-3 Colorado College 3:39.36 4:47.43 3:44.40 4:12.13 4:07.09 -
13 Ruben Margolis FR-1 Colorado College 4:53.88 4:35.99 4:15.54 4:15.54 4:38.54 -