April 26, 2023
|
Bloomingdale - Valrico, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Makenna Mach JR Bloomingdale 2:23.65 1:58.05 2:50.67 2:22.22 10
2 Rachel Harrar SO Newsome 2:21.28 2:12.45 2:08.03 2:27.16 8
3 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 1:50.72 2:14.65 2:47.57 2:29.61 6
4 Arianna Garcia SR Sumner 2:13.67 2:16.68 2:06.16 2:30.19 5
5 Moriah Scott JR Plant 2:47.28 2:58.02 2:22.72 2:33.46 4
6 McKenzie Stofel SR Sumner 2:34.21 2:01.83 2:00.29 2:34.21 3
7 Frances Van Looveren SR Plant 2:46.09 1:53.31 2:49.19 2:35.22 2
8 Aileen Garcia FR Bloomingdale 3:03.49 3:01.94 2:43.28 2:35.50 1
9 Tannah Perez JR Armwood 2:01.74 1:57.06 2:47.00 2:36.07 -
10 Faith Palmer JR Strawberry Crest 2:36.28 2:58.37 2:58.37 2:37.85 -
11 Tequilla Williams JR Sumner 2:46.57 3:11.95 2:46.57 2:38.63 -
12 Aurora Clark SO Plant 1:54.86 1:53.26 2:47.50 2:39.52 -
13 Mia Murray SO Riverview 2:25.96 3:25.00 2:24.32 2:44.00 -
14 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 3:04.44 2:54.29 3:02.75 2:49.21 -
15 Yahslyne Nunez FR Lennard 1:59.81 2:44.31 2:06.66 2:51.15 -
16 Chloe Tucker FR Strawberry Crest 3:45.03 2:35.79 2:54.84 2:53.10 -
17 Anna Steed JR Strawberry Crest 2:27.13 3:17.92 3:30.18 2:55.15 -
18 Tori Williams JR Armwood 2:43.80 2:27.24 3:51.89 3:04.04 -
19 Braylee Bland FR Durant 2:55.66 3:47.78 3:03.38 3:13.03 -
20 Madison Windom SO Armwood 3:12.59 3:22.62 3:36.66 3:20.61 -
21 Alexa Molina Gonzalez JR Lennard 2:42.51 3:23.65 2:46.62 3:25.70 -
  Maddison Krueger SO Riverview NT NT NT NT   
  Olivia Sparacino JR Lennard NT NT NT NT   
  Kyleigh Secor JR Newsome NT NT NT NT   
  Destiny Manis JR Durant NT NT NT NT   
  Caydree Jennings JR Durant NT NT NT NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Aurora Clark SO Plant 2:10.81 2:39.52 -
14 Daylin Alvarez SO Bloomingdale 3:24.75 2:49.21 -
15 Yahslyne Nunez FR Lennard 2:46.02 2:51.15 -
18 Tori Williams JR Armwood 3:05.88 3:04.04 -
19 Braylee Bland FR Durant 2:20.92 3:13.03 -
20 Madison Windom SO Armwood 3:00.55 3:20.61 -
21 Alexa Molina Gonzalez JR Lennard 2:40.45 3:25.70 -
  Caydree Jennings JR Durant NT NT   
  Destiny Manis JR Durant NT NT   
  Olivia Sparacino JR Lennard NT NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Makenna Mach JR Bloomingdale 2:06.58 2:22.22 3:00.62 2:19.38 1:40.98 1:40.98 10
2 Rachel Harrar SO Newsome 2:44.82 2:27.16 2:16.86 2:25.69 2:06.56 2:52.18 8
3 Caitlyn Gordon JR Tampa Bay Tech 3:11.50 2:29.61 2:16.15 3:04.02 2:40.09 2:50.56 6
4 Arianna Garcia SR Sumner 1:58.65 2:30.19 1:54.15 2:22.68 2:07.67 1:52.65 5
5 Moriah Scott JR Plant 2:31.93 2:33.46 2:50.34 2:48.81 2:33.46 2:53.41 4
6 McKenzie Stofel SR Sumner 2:28.05 2:34.21 2:06.46 3:15.85 2:11.08 3:11.22 3
7 Frances Van Looveren SR Plant 2:16.60 2:35.22 1:50.21 3:07.82 2:19.70 3:17.13 2
8 Aileen Garcia FR Bloomingdale 1:58.18 2:35.50 2:52.61 2:19.95 2:58.83 1:53.52 1
9 Tannah Perez JR Armwood 2:39.20 2:36.07 3:11.97 2:48.56 2:20.47 2:47.00 -
10 Faith Palmer JR Strawberry Crest 2:01.55 2:37.85 3:06.27 2:18.91 3:12.58 3:22.05 -
11 Tequilla Williams JR Sumner 1:58.98 2:38.63 2:06.91 2:06.91 2:32.29 1:57.39 -
13 Mia Murray SO Riverview 2:19.40 2:44.00 2:27.60 2:37.44 2:11.20 3:10.24 -
16 Chloe Tucker FR Strawberry Crest 2:02.91 2:53.10 2:32.33 2:11.56 3:19.07 3:24.26 -
17 Anna Steed JR Strawberry Crest 3:24.93 2:55.15 3:47.70 2:06.11 2:23.63 3:45.95 -
  Maddison Krueger SO Riverview NT NT NT NT NT NT   
  Kyleigh Secor JR Newsome NT NT NT NT NT NT