April 26, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Leon JR Hagerty 3:31.79 3:42.38 5:15.03 5:30.92 4:30.03 4:40.62 4:24.73 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 4:51.81 3:48.14 4:06.71 4:09.37 5:05.08 4:17.33 4:25.28 8
3 Price Wheeler SR Lake Mary 4:07.41 4:20.86 4:36.99 4:20.86 5:09.26 3:16.32 4:28.92 6
4 Corey Johnson JR University (OC) 3:57.49 4:46.07 3:17.01 3:35.90 4:08.28 3:35.90 4:29.87 5
5 Gabriel Abbate JR Hagerty 5:49.93 3:22.31 4:30.65 3:16.84 5:00.72 4:19.71 4:33.38 4
6 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 5:49.00 5:05.03 3:31.60 5:49.00 5:21.52 5:29.76 4:34.80 3
7 Jacob Leon SO Hagerty 4:40.12 4:40.12 3:22.46 4:17.93 5:55.00 4:31.80 4:37.34 2
8 Myles Egerton JR Oviedo 4:23.16 5:22.58 4:25.99 5:53.70 5:19.75 4:31.65 4:42.96 1
9 Robert Bellamy SR Oviedo 5:52.87 3:49.51 3:58.11 5:24.18 4:46.88 4:29.67 4:46.88 -
10 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 5:39.55 4:50.63 4:30.49 5:07.90 5:19.41 3:35.82 4:47.75 -
11 Diego De La Vega JR DeLand 6:08.81 4:27.96 4:25.08 4:33.73 5:37.12 3:27.46 4:48.13 -
12 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 4:11.90 3:37.16 5:44.56 3:22.68 4:40.86 6:10.62 4:49.54 -
13 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 4:52.49 4:40.91 5:35.93 3:22.72 5:06.97 4:14.84 4:49.59 -
14 Royce Eggert SR University (OC) 4:18.18 4:41.38 4:21.08 4:29.78 4:15.27 3:23.06 4:50.08 -
15 Jayden Fuller SO Lake Brantley 5:42.86 3:39.78 6:12.16 5:16.49 6:12.16 5:01.84 4:53.04 -
16 Caleb Elkind SR University (OC) 4:44.28 4:12.04 5:42.90 4:12.04 4:00.32 3:28.08 4:53.07 -
17 William Heilman FR Seminole (Sanford) 3:32.43 3:44.23 4:28.48 3:53.08 3:56.03 3:32.43 4:55.03 -
18 Tamarion Kendrick SR Apopka 3:56.28 4:16.95 4:19.90 5:42.60 3:44.46 5:18.97 4:55.34 -
19 Michael Mandell FR DeLand 4:47.36 3:48.11 6:04.38 5:37.72 5:31.79 4:02.92 4:56.24 -
20 Justin Harding FR Lake Mary 4:45.60 4:15.85 5:15.35 5:33.20 4:51.55 5:59.98 4:57.50 -
21 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 4:37.01 6:12.33 5:51.48 4:10.21 6:03.39 6:00.41 4:57.86 -
22 Aiden Aysun FR Oviedo 4:20.86 6:08.81 5:26.83 5:41.82 5:02.84 5:14.84 4:59.84 -
23 Michael Verdu SO Lake Howell 5:28.85 5:04.26 4:48.89 6:18.02 5:38.07 4:48.89 5:07.33 -
24 Alexander Shank SO Lake Howell 3:50.91 4:00.15 5:35.59 4:18.62 5:35.59 5:54.07 5:07.88 -
25 Joseph Gao SO Lake Howell 4:12.74 5:48.28 5:32.87 3:54.24 5:48.28 3:48.08 5:08.21 -
26 Gannon Bundza SO Spruce Creek 4:08.76 5:06.17 6:35.46 4:02.38 5:25.30 4:31.09 5:18.92 -
27 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 5:29.24 4:14.27 5:19.46 5:22.72 5:42.28 5:29.24 5:25.98 -
28 Cole Hollman JR Spruce Creek 5:37.73 4:05.02 5:11.24 5:31.10 5:41.04 6:17.46 5:31.10 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 4:47.75 -
15 Jayden Fuller SO Lake Brantley 4:53.04 -
17 William Heilman FR Seminole (Sanford) 4:55.03 -
18 Tamarion Kendrick SR Apopka 4:55.34 -
19 Michael Mandell FR DeLand 4:56.24 -
20 Justin Harding FR Lake Mary 4:57.50 -
21 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 4:57.86 -
23 Michael Verdu SO Lake Howell 5:07.33 -
24 Alexander Shank SO Lake Howell 5:07.88 -
25 Joseph Gao SO Lake Howell 5:08.21 -
26 Gannon Bundza SO Spruce Creek 5:18.92 -
27 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 5:25.98 -
28 Cole Hollman JR Spruce Creek 5:31.10 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Leon JR Hagerty 4:56.50 4:24.73 3:39.73 5:17.68 10
2 Nathan Henning JR Lake Mary 3:11.01 4:25.28 4:19.98 3:26.92 8
3 Price Wheeler SR Lake Mary 3:40.52 4:28.92 3:27.07 5:38.84 6
4 Corey Johnson JR University (OC) 5:07.66 4:29.87 5:21.15 3:14.31 5
5 Gabriel Abbate JR Hagerty 3:33.24 4:33.38 4:27.92 3:55.11 4
6 Jack Gilvary JR Flagler Palm Coast 5:51.75 4:34.80 3:15.11 5:24.27 3
7 Jacob Leon SO Hagerty 3:22.46 4:37.34 3:30.78 4:06.84 2
8 Myles Egerton JR Oviedo 3:49.20 4:42.96 4:06.18 6:07.85 1
9 Robert Bellamy SR Oviedo 6:07.21 4:46.88 3:43.77 3:40.90 -
11 Diego De La Vega JR DeLand 3:50.51 4:48.13 3:27.46 5:05.42 -
12 Barak Olago SR Flagler Palm Coast 4:55.33 4:49.54 4:46.65 3:25.58 -
13 Evan Willams JR Flagler Palm Coast 4:46.70 4:49.59 3:57.47 5:27.24 -
14 Royce Eggert SR University (OC) 5:07.49 4:50.08 4:50.08 5:10.39 -
16 Caleb Elkind SR University (OC) 4:35.49 4:53.07 4:29.63 3:33.95 -
22 Aiden Aysun FR Oviedo 5:11.84 4:59.84 6:11.81 6:02.81 -