April 25, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Ruiz SR Columbus 2:04.11 10
2 James Orange SO Columbus 2:05.20 8
3 Kendrick Carmant SR Goleman 2:08.35 6
4 David Reyes FR Hialeah Gardens 2:14.53 5
5 Jamar Lawrence FR Miramar 2:17.51 4
6 Roberto Ramirez JR Doral Academy 2:17.97 3
7 Alvin Sanchez-Heft SO Miami Coral Park 2:18.31 2
8 Santiago Matute JR Doral Academy 2:19.01 1
9 Anderson Soto SO Goleman 2:19.77 -
10 Alejandro Estevez FR Doral Academy 2:20.82 -
11 Matthew Gallardo SR Miami Beach 2:21.14 -
12 Bobby Stokes FR Miramar 2:21.39 -
13 Jevon Theoc SO Dr. Krop 2:22.10 -
14 Daquan Edwards SO Miami Senior 2:24.14 -
15 Jaquan Edwards SO Miami Senior 2:27.49 -
16 Mehdi Wadi JR Hialeah Gardens 2:29.12 -
17 Jaquon Grant FR Goleman 2:31.92 -
18 A'Donis Allen FR Dr. Krop 2:55.22 -
  William Delaosa SR Miami Coral Park DNF -
  Aaron Sanchez-Heft SR Miami Coral Park DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 David Reyes FR Hialeah Gardens 2:14.53 2:38.75 2:49.51 5
7 Alvin Sanchez-Heft SO Miami Coral Park 2:18.31 2:01.72 1:39.59 2
11 Matthew Gallardo SR Miami Beach 2:21.14 2:45.14 1:59.97 -
13 Jevon Theoc SO Dr. Krop 2:22.10 2:17.84 2:23.53 -
14 Daquan Edwards SO Miami Senior 2:24.14 2:51.53 2:03.96 -
15 Jaquan Edwards SO Miami Senior 2:27.49 2:08.32 2:20.12 -
16 Mehdi Wadi JR Hialeah Gardens 2:29.12 2:27.63 3:07.90 -
17 Jaquon Grant FR Goleman 2:31.92 2:42.56 2:12.17 -
18 A'Donis Allen FR Dr. Krop 2:55.22 2:30.69 3:19.75 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brandon Ruiz SR Columbus 1:35.57 2:06.60 2:04.11 1:45.50 2:07.84 2:33.90 10
2 James Orange SO Columbus 2:02.70 2:21.48 2:05.20 1:40.16 2:25.24 2:31.50 8
3 Kendrick Carmant SR Goleman 2:12.20 2:25.04 2:08.35 1:37.55 1:45.25 1:32.42 6
5 Jamar Lawrence FR Miramar 1:45.89 1:50.01 2:17.51 1:48.64 2:24.39 2:34.02 4
6 Roberto Ramirez JR Doral Academy 2:19.35 2:11.08 2:17.97 1:44.86 2:27.63 2:37.29 3
8 Santiago Matute JR Doral Academy 1:55.38 2:31.52 2:19.01 2:49.60 2:13.45 2:53.77 1
9 Anderson Soto SO Goleman 1:57.41 2:14.18 2:19.77 2:44.93 1:51.82 1:44.83 -
10 Alejandro Estevez FR Doral Academy 2:27.87 1:47.03 2:20.82 2:26.46 2:33.50 2:03.93 -
12 Bobby Stokes FR Miramar 2:17.15 2:32.71 2:21.39 2:19.98 2:45.43 1:38.98 -
  William Delaosa SR Miami Coral Park DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Aaron Sanchez-Heft SR Miami Coral Park DNF DNF DNF DNF DNF DNF -