April 25, 2023
|
South Plantation - Plantation, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 British Wilkerson SR St. Thomas Aquinas 56.10 52.30 47.54 10
2 Shamar Morgan SR St. Thomas Aquinas 47.28 45.31 49.25 8
3 Omar Suarez-Davis JR Western 51.87 48.38 49.87 6
4 Eric Collins JR South Broward 38.70 50.77 50.26 5
5 Federico Meneses JR Western 42.89 1:00.54 50.45 4
6 Diego Tkachenko SO Western 1:02.54 52.29 51.26 3
7 Stevens Eteinne SR South Plantation 58.18 55.09 51.48 2
8 Omar Simon SR South Plantation 1:03.10 52.76 51.72 1
9 Kaleb Hookfin SR Cypress Bay 51.39 1:01.87 52.43 -
10 Chance Ignacio-Suarez SR South Broward 49.63 57.02 52.79 -
11 Ryon Williams SO Nova 37.52 1:01.30 52.84 -
12 Tavhon Ellis SR South Plantation 1:02.40 42.31 52.88 -
13 Nicholas Knott SR Flanagan 46.62 1:04.63 52.97 -
14 Kenneth Pierre SO Nova 46.78 51.04 53.16 -
15 Alejandro Ganesh SR Nova 1:09.26 39.20 53.69 -
16 Chance Shaw SO West Broward 57.34 1:00.10 55.13 -
17 Keondre Mathis JR South Broward 53.55 1:03.04 55.78 -
18 D'Angelo Cherubin JR Cooper City 1:06.56 53.37 57.38 -
19 Joshua Felix SO West Broward 49.62 1:03.80 59.07 -
20 Lawrence LynKeeChow SO West Broward 1:13.30 1:09.75 59.11 -
21 Joseph Grasso JR Cooper City 47.95 1:08.03 1:04.79 -
22 Brandon Reep SO Cooper City 1:17.62 55.55 1:16.09 -
  Justice Fitzpatrick FR St. Thomas Aquinas DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Chance Shaw SO West Broward 44.66 55.13 39.70 -
17 Keondre Mathis JR South Broward 56.90 55.78 1:10.84 -
18 D'Angelo Cherubin JR Cooper City 1:11.16 57.38 1:07.14 -
19 Joshua Felix SO West Broward 1:04.39 59.07 1:11.48 -
20 Lawrence LynKeeChow SO West Broward 1:00.89 59.11 1:16.26 -
21 Joseph Grasso JR Cooper City 1:00.26 1:04.79 59.61 -
22 Brandon Reep SO Cooper City 55.55 1:16.09 1:00.12 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Stevens Eteinne SR South Plantation 51.48 38.61 2
10 Chance Ignacio-Suarez SR South Broward 52.79 44.88 -
11 Ryon Williams SO Nova 52.84 42.28 -
12 Tavhon Ellis SR South Plantation 52.88 37.55 -
13 Nicholas Knott SR Flanagan 52.97 1:05.16 -
14 Kenneth Pierre SO Nova 53.16 38.81 -
15 Alejandro Ganesh SR Nova 53.69 57.45 -
  Justice Fitzpatrick FR St. Thomas Aquinas DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 British Wilkerson SR St. Thomas Aquinas 47.07 51.35 47.54 10
2 Shamar Morgan SR St. Thomas Aquinas 38.42 56.64 49.25 8
3 Omar Suarez-Davis JR Western 54.36 46.88 49.87 6
4 Eric Collins JR South Broward 41.22 58.31 50.26 5
5 Federico Meneses JR Western 52.98 57.01 50.45 4
6 Diego Tkachenko SO Western 36.40 56.39 51.26 3
8 Omar Simon SR South Plantation 51.72 1:07.24 51.72 1
9 Kaleb Hookfin SR Cypress Bay 1:05.54 52.43 52.43 -