April 25, 2023
|
South Plantation - Plantation, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Skyler Franklin FR Western 41.49 56.73 1:07.75 41.49 52.52 10
2 Callia Harris JR Flanagan 1:13.31 1:12.74 43.53 46.39 57.27 8
3 Shanel Morgan SO St. Thomas Aquinas 1:13.96 56.05 53.74 58.36 57.78 6
4 Hannah Compton SO Cypress Bay 1:00.41 1:06.33 46.79 42.64 59.22 5
5 Briauna Morency SO Flanagan 58.96 1:03.72 52.41 55.39 59.55 4
6 Morgan Crockett SR St. Thomas Aquinas 46.11 59.46 59.46 49.15 1:00.67 3
7 Miah Mobley SO St. Thomas Aquinas 1:15.98 1:08.38 46.85 1:19.14 1:03.31 2
8 Krysten Thompson JR Flanagan 51.99 44.38 1:14.18 54.53 1:03.40 1
9 Kiera Ricks FR South Broward 48.96 1:00.40 1:04.86 54.68 1:03.58 -
10 Cai Prince SO Western 1:12.27 55.99 1:18.77 1:16.82 1:05.10 -
11 Samantha Silig SR South Plantation 1:05.43 53.66 53.00 45.81 1:05.43 -
12 Sasha Markieh SR South Plantation 1:22.60 53.96 1:24.60 1:05.95 1:06.61 -
13 Sara Almeida SR Cooper City 58.06 1:12.91 1:04.81 56.71 1:07.51 -
14 Mistiann Verdier SR Western 1:29.44 54.50 1:28.74 1:08.48 1:09.87 -
15 Morgan Josiah SO West Broward 1:21.50 1:00.95 1:15.83 1:25.76 1:10.87 -
16 Ella Sarmiento JR Cooper City 58.92 1:09.70 51.02 1:24.07 1:11.85 -
17 Alannah Burgos SR Cooper City 54.70 1:33.57 59.02 1:27.81 1:11.97 -
18 Brendaly Abreu JR Nova 52.12 1:05.15 1:03.70 1:15.28 1:12.38 -
19 Nathalie Martinez SO Cypress Bay 1:13.63 58.91 51.55 1:16.58 1:13.63 -
20 Amisha Ramnarine JR Nova 1:15.66 1:26.04 1:06.02 1:20.85 1:14.17 -
  Trinty Troutman JR South Plantation DNF DNF DNF DNF DNF   
  Isabella Ortiz SO Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Delisser SO West Broward DNS DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Blackstck SR Nova DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Mistiann Verdier SR Western 1:09.87 -
15 Morgan Josiah SO West Broward 1:10.87 -
16 Ella Sarmiento JR Cooper City 1:11.85 -
18 Brendaly Abreu JR Nova 1:12.38 -
19 Nathalie Martinez SO Cypress Bay 1:13.63 -
20 Amisha Ramnarine JR Nova 1:14.17 -
  Abigail Blackstck SR Nova DNS   
  Brianna Delisser SO West Broward DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Kiera Ricks FR South Broward 1:03.58 57.23 1:14.39 -
10 Cai Prince SO Western 1:05.10 1:22.68 1:22.68 -
11 Samantha Silig SR South Plantation 1:05.43 53.00 1:06.74 -
12 Sasha Markieh SR South Plantation 1:06.61 49.30 1:09.28 -
13 Sara Almeida SR Cooper City 1:07.51 48.61 1:23.72 -
17 Alannah Burgos SR Cooper City 1:11.97 51.82 59.02 -
  Trinty Troutman JR South Plantation DNF DNF DNF   
  Isabella Ortiz SO Cypress Bay DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Skyler Franklin FR Western 1:05.65 1:00.93 56.73 52.52 10
2 Callia Harris JR Flanagan 45.25 49.83 54.98 57.27 8
3 Shanel Morgan SO St. Thomas Aquinas 58.94 48.54 57.21 57.78 6
4 Hannah Compton SO Cypress Bay 1:15.81 58.63 1:16.40 59.22 5
5 Briauna Morency SO Flanagan 1:17.42 1:14.44 52.41 59.55 4
6 Morgan Crockett SR St. Thomas Aquinas 44.29 1:08.56 1:15.84 1:00.67 3
7 Miah Mobley SO St. Thomas Aquinas 1:11.54 45.59 1:20.41 1:03.31 2
8 Krysten Thompson JR Flanagan 47.55 58.33 1:21.79 1:03.40 1