April 25, 2023
|
South Plantation - Plantation, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas 1:54.25 2:04.54 1:25.69 1:56.54 10
2 Christopher Adams III JR St. Thomas Aquinas 1:57.23 1:38.48 1:54.89 1:25.58 8
3 Jamari Benjamin SR Flanagan 1:59.04 2:09.76 1:54.28 2:01.42 6
4 Lucas Pitera JR Western 1:59.05 2:13.34 1:55.48 2:24.05 5
5 Issac Mayorga SR Flanagan 2:02.51 2:06.19 2:04.96 2:15.99 4
6 Eion Ruth SR South Broward 2:03.32 2:24.29 2:37.85 2:18.12 3
7 Quinlan Bulman SO South Broward 2:04.70 1:42.26 1:46.00 1:39.76 2
8 Darion Nelson JR Flanagan 2:05.26 2:35.33 1:28.94 1:35.20 1
9 Quinn Sweet SO Cypress Bay 2:07.57 2:45.85 2:22.88 2:45.85 -
10 Tyler Blake FR South Plantation 2:07.93 1:43.63 1:30.83 1:57.70 -
11 Gavin Evans JR South Plantation 2:08.39 1:33.73 2:26.37 2:44.34 -
12 Bryce Ashley FR St. Thomas Aquinas 2:08.66 1:53.22 2:35.68 1:51.94 -
13 Demarcus Greene FR South Broward 2:08.83 1:55.95 2:11.41 1:46.93 -
14 Sean Sheekey JR Cypress Bay 2:09.23 2:41.54 1:43.39 2:11.82 -
15 Maddox Olson SR Western 2:10.38 2:24.73 2:28.64 2:07.78 -
16 Richard Alaburda SR Western 2:12.77 2:38.00 2:28.71 2:34.02 -
17 Nathan Clarke JR Nova 2:15.91 2:18.63 2:18.63 1:43.30 -
18 Jaydin Farfan SR West Broward 2:17.13 2:36.33 2:39.07 2:36.33 -
19 Daniil Lapko JR Cooper City 2:19.02 2:03.73 1:38.71 2:19.02 -
20 Logan Lambert SO West Broward 2:25.66 3:02.08 1:49.25 2:05.27 -
21 Andres Zamora SO Nova 2:26.27 1:49.71 2:59.92 2:35.05 -
22 Jared Garfinkel SR Cooper City 2:41.55 3:07.40 2:35.09 2:41.55 -
23 Jad Bond FR Cooper City 2:41.75 1:59.70 3:23.81 2:33.67 -
  Isaac Maldonado JR West Broward DNS DNS DNS DNS   
  Miguel Machecha JR Nova DNS DNS DNS DNS   
  Andre Quintero SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Eion Ruth SR South Broward 2:36.62 2:03.32 2:05.79 3
13 Demarcus Greene FR South Broward 2:12.70 2:08.83 1:55.95 -
14 Sean Sheekey JR Cypress Bay 1:57.60 2:09.23 2:23.45 -
17 Nathan Clarke JR Nova 2:15.91 2:15.91 2:43.10 -
19 Daniil Lapko JR Cooper City 2:28.76 2:19.02 2:05.12 -
20 Logan Lambert SO West Broward 2:32.95 2:25.66 1:57.99 -
21 Andres Zamora SO Nova 1:43.86 2:26.27 2:18.96 -
22 Jared Garfinkel SR Cooper City 3:00.94 2:41.55 2:02.78 -
23 Jad Bond FR Cooper City 2:36.90 2:41.75 2:20.73 -
  Miguel Machecha JR Nova DNS DNS DNS   
  Isaac Maldonado JR West Broward DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas 1:32.55 1:54.25 1:31.40 10
2 Christopher Adams III JR St. Thomas Aquinas 1:25.58 1:57.23 1:23.24 8
3 Jamari Benjamin SR Flanagan 2:16.90 1:59.04 1:40.00 6
4 Lucas Pitera JR Western 1:57.86 1:59.05 2:31.20 5
5 Issac Mayorga SR Flanagan 1:56.39 2:02.51 2:03.74 4
7 Quinlan Bulman SO South Broward 2:22.16 2:04.70 2:37.13 2
8 Darion Nelson JR Flanagan 2:37.83 2:05.26 2:17.79 1
9 Quinn Sweet SO Cypress Bay 2:43.29 2:07.57 1:35.68 -
10 Tyler Blake FR South Plantation 2:19.45 2:07.93 1:51.30 -
11 Gavin Evans JR South Plantation 2:45.63 2:08.39 1:54.27 -
12 Bryce Ashley FR St. Thomas Aquinas 1:40.36 2:08.66 2:16.38 -
15 Maddox Olson SR Western 1:40.40 2:10.38 2:14.30 -
16 Richard Alaburda SR Western 2:40.66 2:12.77 2:07.46 -
18 Jaydin Farfan SR West Broward 2:08.91 2:17.13 2:43.19 -
  Andre Quintero SR Cypress Bay DNS DNS DNS