April 25, 2023
|
South Plantation - Plantation, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas 4:21.21 4:37.36 4:29.28 4:07.74 5:31.22 4:21.21 10
2 Shamar Henry JR Flanagan 3:33.30 4:51.60 4:30.00 3:25.20 3:44.10 3:09.00 8
3 Elijah John SR Nova 3:12.87 5:30.64 4:35.53 4:38.29 4:21.76 4:02.47 6
4 Hector Cordero JR Western 4:55.69 5:15.03 4:36.34 5:37.14 3:49.37 3:43.84 5
5 Bullock Aaron SR Cypress Bay 4:00.69 5:04.32 4:36.65 5:04.32 4:25.59 4:11.76 4
6 Dante Thompson SR Cypress Bay 4:14.94 3:19.52 4:37.10 5:21.44 3:47.23 5:18.67 3
7 Jamari Benjamin SR Flanagan 4:48.45 5:44.45 4:40.04 3:24.43 3:21.63 4:40.04 2
8 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 5:16.55 5:05.35 4:40.13 3:24.50 3:58.11 5:50.17 1
9 Tyler Blake FR South Plantation 4:46.18 5:36.68 4:40.56 5:11.43 3:16.40 5:39.48 -
10 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 5:05.68 3:29.45 4:43.03 4:51.52 3:52.09 4:11.90 -
11 Ethan Sawyer JR Cypress Bay 6:11.99 5:31.93 4:46.14 4:14.67 3:23.16 5:51.96 -
12 Ethan Lawrence SR West Broward 4:41.32 3:46.78 4:47.06 4:21.23 4:26.97 3:38.17 -
13 Darion Nelson JR Flanagan 5:52.02 5:40.29 4:53.35 3:54.68 3:54.68 6:21.36 -
14 Quinlan Bulman SO South Broward 4:41.79 4:53.53 4:53.53 3:51.89 4:18.31 5:52.24 -
15 Ashton Sarrion SR West Broward 4:39.99 5:18.30 4:54.72 5:12.41 4:39.99 6:05.46 -
16 Ethan Bond SO Cooper City 5:03.14 5:56.63 4:57.19 5:03.14 4:06.67 6:08.52 -
17 Demarcus Greene FR South Broward 6:04.08 5:49.16 4:58.42 5:16.33 4:04.71 6:16.01 -
18 Victor Funentes FR Nova 3:45.90 6:28.55 5:01.20 6:13.49 6:10.48 3:30.84 -
19 Gavin Evans JR South Plantation 6:08.41 5:23.11 5:01.97 3:58.56 5:59.35 4:55.93 -
20 Ayman Salim SR Cooper City 5:17.28 6:11.67 5:02.17 4:59.15 5:29.37 4:19.87 -
21 Steven Sawyer SR West Broward 4:43.71 3:39.65 5:05.06 6:30.48 3:42.70 4:07.10 -
22 Santiago Lara FR Western 4:47.50 5:45.61 5:05.85 5:33.38 4:26.09 4:23.04 -
23 Justin Williams SO Western 5:04.95 4:21.83 5:08.03 4:21.83 4:46.47 4:18.75 -
24 Alex Olshansky FR Nova 5:09.21 6:57.07 5:59.54 6:42.69 6:35.50 4:18.87 -
25 Joachim Louis FR South Broward 5:06.02 4:22.82 6:00.02 7:01.23 5:27.62 7:44.43 -
26 Jared Garfinkel SR Cooper City 7:52.75 7:33.22 6:30.70 7:13.68 8:12.29 4:41.31 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Ethan Sawyer JR Cypress Bay 6:00.54 6:00.54 4:46.14 6:03.40 5:29.07 4:06.08 5:26.20 -
15 Ashton Sarrion SR West Broward 4:37.04 3:52.83 4:54.72 5:41.88 5:00.62 6:11.35 4:39.99 -
16 Ethan Bond SO Cooper City 4:39.36 3:45.87 4:57.19 5:47.72 4:54.22 5:18.00 5:06.11 -
17 Demarcus Greene FR South Broward 5:40.20 3:55.76 4:58.42 4:01.72 5:49.16 4:34.55 4:37.53 -
18 Victor Funentes FR Nova 5:22.29 4:55.18 5:01.20 4:00.96 3:45.90 4:37.11 4:22.05 -
19 Gavin Evans JR South Plantation 6:29.55 4:22.72 5:01.97 5:20.09 6:11.43 3:46.48 5:14.05 -
21 Steven Sawyer SR West Broward 4:34.56 3:39.65 5:05.06 5:11.17 5:20.32 5:26.42 6:21.33 -
23 Justin Williams SO Western 4:34.15 3:35.62 5:08.03 4:18.75 5:51.16 4:52.63 4:00.27 -
24 Alex Olshansky FR Nova 4:58.42 5:55.95 5:59.54 4:58.42 5:19.99 7:43.81 6:21.12 -
25 Joachim Louis FR South Broward 7:44.43 6:32.43 6:00.02 5:42.02 5:31.22 5:02.42 7:37.23 -
26 Jared Garfinkel SR Cooper City 5:39.91 8:00.57 6:30.70 6:30.70 4:41.31 6:34.61 8:16.19 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas 4:29.28 10
2 Shamar Henry JR Flanagan 4:30.00 8
3 Elijah John SR Nova 4:35.53 6
4 Hector Cordero JR Western 4:36.34 5
5 Bullock Aaron SR Cypress Bay 4:36.65 4
6 Dante Thompson SR Cypress Bay 4:37.10 3
7 Jamari Benjamin SR Flanagan 4:40.04 2
8 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 4:40.13 1
9 Tyler Blake FR South Plantation 4:40.56 -
10 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 4:43.03 -
12 Ethan Lawrence SR West Broward 4:47.06 -
13 Darion Nelson JR Flanagan 4:53.35 -
14 Quinlan Bulman SO South Broward 4:53.53 -
20 Ayman Salim SR Cooper City 5:02.17 -
22 Santiago Lara FR Western 5:05.85 -