April 20, 2023
|
Belen Jesuit - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Laurie Louis SR North Miami 57.92 46.92 1:03.72 57.34 10
2 Thael Jeanmary SR Miami Northwestern 58.06 54.00 1:13.16 1:14.32 8
3 Arihonna Starks FR Miami Northwestern 59.62 47.10 1:08.57 1:02.61 6
4 Leila Finnie JR Miami Northwestern 59.76 58.57 1:07.53 1:16.50 5
5 Naelle Pierre SO Homestead 1:00.20 56.59 49.37 51.17 4
6 Kavay Johnson SO Homestead 1:00.65 1:16.42 1:10.36 46.70 3
7 Quentavia Hunter FR Miami Northwestern 1:00.82 1:14.81 1:12.99 47.44 2
8 Wynter Reid SO American 1:03.64 56.64 54.73 44.55 1
9 Ines Saudino JR Lourdes 1:05.09 53.38 1:03.14 1:23.32 -
10 Myguelita Paulin SR North Miami 1:05.37 1:04.72 1:17.79 1:09.95 -
11 Darranique Mosely SR Homestead 1:05.76 1:24.18 46.69 49.98 -
12 Emily Barreto JR Lourdes 1:05.93 1:05.27 1:24.39 1:24.39 -
13 Melshine Mentor SO Mourning 1:06.56 1:13.89 1:15.22 1:03.90 -
14 Jade Washington FR Miami Central 1:07.19 1:20.63 1:06.52 1:01.15 -
15 Ariana Malmquist JR Varela 1:09.21 50.53 1:00.91 1:27.90 -
16 Karia Cange SO Miami Central 1:09.45 1:19.18 58.34 1:03.20 -
17 Karolina Enrique 8 Mater Academy 1:09.48 1:10.18 1:00.45 1:15.04 -
18 Andrea Marquez SO Mater Academy 1:10.70 1:13.53 1:04.34 1:08.58 -
19 Tatiana Nickiford SO Reagan 1:13.97 1:28.03 1:25.07 1:33.95 -
20 Diana Marquez JR Reagan 1:14.66 56.75 58.99 1:34.08 -
21 jheiline Diaz - Rodriques 8 Mater Academy 1:15.40 56.55 1:22.94 1:10.88 -
22 Venize Reyes JR Reagan 1:17.25 1:35.79 1:36.57 1:19.57 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Darranique Mosely SR Homestead 1:12.34 1:05.76 -
14 Jade Washington FR Miami Central 1:17.27 1:07.19 -
16 Karia Cange SO Miami Central 1:25.43 1:09.45 -
19 Tatiana Nickiford SO Reagan 56.96 1:13.97 -
20 Diana Marquez JR Reagan 1:20.64 1:14.66 -
21 jheiline Diaz - Rodriques 8 Mater Academy 57.31 1:15.40 -
22 Venize Reyes JR Reagan 59.49 1:17.25 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Ines Saudino JR Lourdes 1:19.41 1:02.49 1:05.09 -
10 Myguelita Paulin SR North Miami 1:15.83 1:13.22 1:05.37 -
12 Emily Barreto JR Lourdes 1:07.91 1:15.82 1:05.93 -
13 Melshine Mentor SO Mourning 50.59 1:13.89 1:06.56 -
15 Ariana Malmquist JR Varela 57.45 1:18.90 1:09.21 -
17 Karolina Enrique 8 Mater Academy 1:24.07 55.59 1:09.48 -
18 Andrea Marquez SO Mater Academy 1:29.79 1:00.81 1:10.70 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Laurie Louis SR North Miami 55.61 1:10.67 1:02.56 57.92 10
2 Thael Jeanmary SR Miami Northwestern 1:15.48 48.77 1:03.87 58.06 8
3 Arihonna Starks FR Miami Northwestern 1:08.57 1:10.36 1:06.78 59.62 6
4 Leila Finnie JR Miami Northwestern 57.97 43.63 1:09.92 59.76 5
5 Naelle Pierre SO Homestead 1:11.04 1:18.26 1:08.63 1:00.20 4
6 Kavay Johnson SO Homestead 55.80 43.07 45.49 1:00.65 3
7 Quentavia Hunter FR Miami Northwestern 59.61 1:19.07 52.31 1:00.82 2
8 Wynter Reid SO American 56.01 1:07.46 1:03.64 1:03.64 1