April 20, 2023
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Dorestin JR Dunbar 1:43.30 2:29.08 1:57.38 1:39.78 1:57.38 1:49.17 10
2 Jaden White SO Dunbar 2:30.28 1:49.73 1:37.81 2:18.36 1:59.27 1:58.08 8
3 Jake Jacoby JR Cape Coral 2:28.52 1:47.80 2:32.11 2:10.55 1:59.77 1:32.23 6
4 Troy Britton SO Fort Myers 2:17.17 1:26.63 1:39.87 2:00.32 2:00.32 2:15.97 5
5 Chase Hill SR Fort Myers 2:07.71 2:00.48 1:25.54 2:00.48 2:00.48 2:00.48 4
6 Alex Lincoln-Velez JR Charlotte 2:12.52 1:31.18 1:29.97 2:19.81 2:01.57 2:38.05 3
7 Shawn Stan SR Dunbar 1:35.22 1:29.04 1:57.48 1:41.41 2:03.66 2:34.58 2
8 Kaleb Mellott SO Charlotte 2:35.94 1:43.55 1:32.32 1:58.52 2:04.75 1:46.04 1
9 Aidan Lowery SR Charlotte 1:31.27 2:26.28 1:50.02 2:37.53 2:05.02 2:15.03 -
10 Nazayer Franco SO Cape Coral 1:55.29 2:02.97 2:22.18 2:23.46 2:08.09 2:22.18 -
11 Carlos Troche SR North Fort Myers 1:54.62 1:55.92 2:05.03 2:46.71 2:10.24 2:46.71 -
12 Quin Roberts SR Fort Myers 2:35.13 1:42.99 1:52.11 2:37.74 2:10.36 2:29.92 -
13 Joseph Flecha SR Island Coast 2:13.43 2:01.66 2:10.81 2:43.52 2:10.81 2:21.28 -
14 Ethan Lukow SO Cape Coral 2:33.60 2:16.54 1:35.84 1:34.53 2:11.28 1:31.90 -
15 Gino Jones SO Mariner 2:22.04 1:40.50 2:39.46 2:47.50 2:14.00 2:00.60 -
16 Antonio Rufener SO Ida Baker 2:31.62 2:36.98 1:39.29 2:51.74 2:14.17 1:39.29 -
17 Michael Creus FR North Fort Myers 2:42.27 2:31.36 2:05.46 1:36.82 2:16.36 2:31.36 -
18 Landon Unger SO Island Coast 1:50.58 2:14.08 2:38.96 2:52.78 2:18.22 2:25.14 -
19 Tristan Butts FR North Fort Myers 2:37.53 2:48.68 2:20.80 2:48.68 2:19.40 2:05.46 -
20 Sebastian Sutton-Lewis SR Mariner 2:58.86 2:57.45 1:55.48 1:55.48 2:20.83 1:59.71 -
21 Luis Lopez SO Port Charlotte 2:04.21 2:12.68 1:57.15 2:19.73 2:21.14 1:38.80 -
22 Landon Chumbley SR Port Charlotte 2:00.99 2:36.58 2:35.15 2:13.80 2:22.34 2:25.19 -
23 Dylan Salcedo-Lara SO Port Charlotte 1:50.82 1:43.53 2:40.40 1:42.07 2:25.81 2:44.77 -
24 Logan Rams SO Ida Baker 2:20.38 3:04.24 2:43.77 2:49.62 2:26.22 3:05.70 -
  Marcelo Proenza FR Island Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Ethan Lukow SO Cape Coral 2:20.47 1:56.84 2:06.03 2:11.28 2:06.03 2:27.04 -
15 Gino Jones SO Mariner 2:42.14 2:20.70 2:35.44 2:14.00 2:48.84 2:07.30 -
16 Antonio Rufener SO Ida Baker 2:11.49 2:06.12 2:39.67 2:14.17 1:43.31 2:46.37 -
17 Michael Creus FR North Fort Myers 2:28.64 1:39.55 2:55.91 2:16.36 2:30.00 2:04.09 -
18 Landon Unger SO Island Coast 2:08.55 2:33.43 1:51.96 2:18.22 1:36.76 2:22.37 -
19 Tristan Butts FR North Fort Myers 2:11.04 2:47.28 2:55.65 2:19.40 1:50.13 1:58.49 -
20 Sebastian Sutton-Lewis SR Mariner 2:47.59 1:47.03 2:39.14 2:20.83 2:01.12 2:50.41 -
21 Luis Lopez SO Port Charlotte 2:04.21 1:41.62 2:40.90 2:21.14 2:12.68 1:41.62 -
22 Landon Chumbley SR Port Charlotte 1:51.03 3:00.78 2:59.35 2:22.34 2:32.31 2:09.53 -
23 Dylan Salcedo-Lara SO Port Charlotte 2:03.94 1:55.19 2:47.69 2:25.81 2:41.85 2:44.77 -
24 Logan Rams SO Ida Baker 1:56.98 2:30.61 2:05.75 2:26.22 2:23.30 3:02.78 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Dorestin JR Dunbar 2:14.99 1:57.38 1:23.34 1:26.87 1:24.52 2:25.56 2:02.08 10
2 Jaden White SO Dunbar 1:28.26 1:59.27 1:36.61 2:13.59 2:31.48 2:05.24 2:08.82 8
3 Jake Jacoby JR Cape Coral 2:16.54 1:59.77 2:21.33 2:29.72 1:25.04 1:52.59 1:45.40 6
4 Troy Britton SO Fort Myers 2:02.73 2:00.32 1:53.10 1:53.10 1:55.51 2:19.58 1:50.70 5
5 Chase Hill SR Fort Myers 2:25.78 2:00.48 1:36.39 1:32.77 2:00.48 1:55.66 1:41.21 4
6 Alex Lincoln-Velez JR Charlotte 2:00.36 2:01.57 1:59.14 1:57.93 1:26.32 1:38.48 1:42.12 3
7 Shawn Stan SR Dunbar 1:31.51 2:03.66 2:22.21 1:36.46 2:23.45 1:33.99 2:27.16 2
8 Kaleb Mellott SO Charlotte 1:54.77 2:04.75 1:34.81 1:39.80 1:29.82 2:12.24 1:41.05 1
9 Aidan Lowery SR Charlotte 1:41.27 2:05.02 1:52.52 2:36.28 2:27.53 2:36.28 2:10.02 -
10 Nazayer Franco SO Cape Coral 2:31.15 2:08.09 2:17.06 2:02.97 1:37.35 2:19.62 2:18.34 -
11 Carlos Troche SR North Fort Myers 2:06.34 2:10.24 1:46.80 2:21.97 1:44.20 1:54.62 2:23.27 -
12 Quin Roberts SR Fort Myers 1:40.38 2:10.36 2:35.13 1:56.02 2:29.92 2:42.95 2:27.31 -
13 Joseph Flecha SR Island Coast 2:43.52 2:10.81 1:59.04 1:42.04 2:13.43 2:25.20 2:44.82 -
  Marcelo Proenza FR Island Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -