April 20, 2023
|
Calvary Christian Academy - Ft. Lauderdale, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District Region Qualifier

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Gabrielle SR Pine Crest 4:39.21 10
2 Marc Gonzalez JR Mater Lakes 4:39.66 8
3 Jeshua Osorio SR Mater Lakes 4:42.57 6
4 Jayden Lang JR Pine Crest 4:47.68 5
5 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 4:54.08 4
6 Lucien Bret 8 Pine Crest 4:55.87 3
7 Schuvens Liska JR Miami Carol City 5:01.54 2
8 Ethan Del Campo SR Pompano Beach 5:04.12 1
9 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 5:06.07 -
10 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 5:07.84 -
11 Jonah Bennett SR Pompano Beach 5:08.64 -
12 Mateo Maldonado FR Calvary Christian (FtL) 5:11.09 -
13 Zachary Gonzalez FR Calvary Christian (FtL) 5:12.43 -
14 Nick Danheiser FR Calvary Christian (FtL) 5:16.17 -
15 Luc Blanc JR North Miami Beach 5:20.45 -
16 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 5:27.62 -
17 Jacob Gurevich SO NSU University 5:27.63 -
18 Steve Hyatt SO Monsignor Pace 5:30.80 -
19 Nathan Ellsley SO NSU University 5:32.88 -
20 Andrew Kurry FR Pompano Beach 5:50.17 -
21 Julien Perdigon SR Monsignor Pace 6:00.10 -
22 Evan Weiss FR NSU University 6:13.98 -
23 Deshawn Mondesir JR Monsignor Pace 7:07.25 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Mateo Maldonado FR Calvary Christian (FtL) 3:47.10 4:15.10 5:11.09 3:53.32 5:32.87 5:20.43 6:25.76 -
13 Zachary Gonzalez FR Calvary Christian (FtL) 4:28.69 4:41.19 5:12.43 5:46.80 6:05.55 4:22.45 6:05.55 -
14 Nick Danheiser FR Calvary Christian (FtL) 4:03.45 4:12.94 5:16.17 4:35.07 5:00.37 5:06.69 5:47.79 -
15 Luc Blanc JR North Miami Beach 5:07.64 5:46.09 5:20.45 5:58.91 5:17.25 6:50.18 4:22.77 -
17 Jacob Gurevich SO NSU University 7:05.92 4:54.87 5:27.63 5:34.19 4:45.04 5:24.36 4:15.56 -
18 Steve Hyatt SO Monsignor Pace 6:30.35 7:03.43 5:30.80 6:10.50 4:11.41 5:44.04 5:27.50 -
19 Nathan Ellsley SO NSU University 4:52.94 6:52.78 5:32.88 4:16.32 3:53.02 4:56.27 5:46.20 -
20 Andrew Kurry FR Pompano Beach 4:43.64 4:47.14 5:50.17 5:43.17 7:28.22 6:42.70 7:07.21 -
21 Julien Perdigon SR Monsignor Pace 4:30.08 4:30.08 6:00.10 6:14.51 5:42.10 4:37.28 5:38.50 -
22 Evan Weiss FR NSU University 7:21.30 5:40.33 6:13.98 5:14.15 7:47.48 6:28.94 7:36.26 -
23 Deshawn Mondesir JR Monsignor Pace 6:37.35 7:28.62 7:07.25 8:58.34 8:49.79 7:54.25 8:49.79 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jack Gabrielle SR Pine Crest 6:00.18 4:25.25 4:00.12 5:43.43 5:09.93 4:39.21 3:54.54 10
2 Marc Gonzalez JR Mater Lakes 5:55.17 5:46.78 3:52.12 4:53.65 5:49.58 4:39.66 5:55.17 8
3 Jeshua Osorio SR Mater Lakes 3:20.63 5:50.39 3:20.63 5:33.44 3:48.89 4:42.57 4:39.75 6
4 Jayden Lang JR Pine Crest 4:36.18 4:04.53 5:04.94 3:53.02 5:39.47 4:47.68 4:18.92 5
5 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 5:20.55 6:01.72 5:23.49 3:46.45 5:38.20 4:54.08 4:24.68 4
6 Lucien Bret 8 Pine Crest 6:00.97 3:59.66 5:31.38 6:06.88 5:13.63 4:55.87 6:24.64 3
7 Schuvens Liska JR Miami Carol City 3:34.10 4:01.24 5:01.54 5:25.67 5:55.82 5:01.54 5:10.59 2
8 Ethan Del Campo SR Pompano Beach 3:42.01 6:14.07 4:39.79 4:33.71 5:40.62 5:04.12 6:35.36 1
9 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 3:34.25 5:30.56 3:40.37 6:25.65 4:04.86 5:06.07 5:21.38 -
10 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 3:41.65 4:37.06 3:57.04 4:33.98 6:40.20 5:07.84 4:24.75 -
11 Jonah Bennett SR Pompano Beach 6:38.15 5:58.03 6:38.15 5:33.34 4:37.78 5:08.64 6:31.98 -
16 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 5:11.24 6:16.77 5:01.41 6:56.08 4:09.00 5:27.62 6:26.60 -