April 19, 2023
|
Blanche Ely High School - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Chris Johnson SR Dillard 20.73 24.67 10 0.8
2 Godson Sinelien JR Coconut Creek 22.34 23.01 8 0.8
3 Armani Norcius SR Dillard 22.49 29.24 6 2.4
4 Treyvion Gilbert SR Ely 22.54 16.91 5 0.8
5 Jadon Scott SR Atlantic (Delray) 22.63 16.75 4 0.8
6 Stone Bureau JR Suncoast 22.65 15.86 3 2.4
7 Eddrick Shorter SR Northeast (OP) 22.66 22.21 2 2.7
8 Hyajah Miller JR Coconut Creek 22.85 26.74 1 2.4
9 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 23.13 19.90 - 1.3
10 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 23.22 19.04 - 0.8
11 Jonathan Ahern SO Jensen Beach 23.25 28.83 - 2.4
12 Jalil Bivens SR Boyd Anderson 23.42 22.72 - 2.4
13 Terrance Ellis SO Atlantic (Delray) 23.49 16.92 - 2.4
14 Jeremiah Borgelin JR South Fork 23.59 16.52 - 1.3
15 O'Hara Tommie FR Boyd Anderson 23.61 28.57 - 2.7
16 Ryan Mussenden SO South Fork 23.71 19.68 - 1.3
17 Xavier Gunn SR Ely 23.97 22.78 - 0.8
18 Marc St.Jacques JR Boynton Beach 24.45 22.74 - 1.3
19 Ceby Colin SR Northeast (OP) 24.69 25.43 - 1.3
20 Jarvous St. Louis SR South Fork 26.08 19.30 - 1.3
21 Khwarmi Plummer JR Boynton Beach 26.20 27.25 - 1.3
22 Carl Abendro SO Jensen Beach 26.21 24.64 - 2.7
23 Carl Lejean SR Boynton Beach 26.67 26.67 - 2.7
24 Kindell Rivers FR Jensen Beach 26.83 21.20 - 2.7
  Deon Wiggins JR Ely DNF DNF    -
  Jason Williams SR Northeast (OP) DNF DNF    -
  Edward Louis JR Dillard DNS DNS    -
  Emerson Vital SR Suncoast DNS DNS    -
  Tony Richardson SO Suncoast DNS DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Eddrick Shorter SR Northeast (OP) 20.62 17.23 16.77 22.66 17.00 20.17 22.89 2
15 O'Hara Tommie FR Boyd Anderson 26.45 20.78 19.36 23.61 25.27 17.71 23.61 -
22 Carl Abendro SO Jensen Beach 22.02 27.00 28.05 26.21 20.71 29.10 27.79 -
23 Carl Lejean SR Boynton Beach 20.27 33.87 20.54 26.67 20.27 22.67 32.27 -
24 Kindell Rivers FR Jensen Beach 27.37 30.05 20.39 26.83 28.98 28.98 30.05 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Travis Cupidore JR Boyd Anderson 23.13 18.51 23.37 23.13 -
14 Jeremiah Borgelin JR South Fork 21.47 24.54 30.44 23.59 -
16 Ryan Mussenden SO South Fork 26.80 18.26 25.85 23.71 -
18 Marc St.Jacques JR Boynton Beach 28.86 27.14 18.83 24.45 -
19 Ceby Colin SR Northeast (OP) 29.39 19.02 29.88 24.69 -
20 Jarvous St. Louis SR South Fork 22.43 31.04 29.21 26.08 -
21 Khwarmi Plummer JR Boynton Beach 25.94 22.01 23.32 26.20 -
  Tony Richardson SO Suncoast DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Armani Norcius SR Dillard 22.49 6
6 Stone Bureau JR Suncoast 22.65 3
8 Hyajah Miller JR Coconut Creek 22.85 1
11 Jonathan Ahern SO Jensen Beach 23.25 -
12 Jalil Bivens SR Boyd Anderson 23.42 -
13 Terrance Ellis SO Atlantic (Delray) 23.49 -
  Jason Williams SR Northeast (OP) DNF   
  Emerson Vital SR Suncoast DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chris Johnson SR Dillard 20.73 10
2 Godson Sinelien JR Coconut Creek 22.34 8
4 Treyvion Gilbert SR Ely 22.54 5
5 Jadon Scott SR Atlantic (Delray) 22.63 4
10 Jermaine Gordan SO Coconut Creek 23.22 -
17 Xavier Gunn SR Ely 23.97 -
  Deon Wiggins JR Ely DNF   
  Edward Louis JR Dillard DNS