April 19, 2023
|
Ely - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Majet Bethely JR Boyd Anderson 1:58.65 10
2 Maxum Kornilov JR South Fork 2:00.34 8
3 Connor Critoph JR South Fork 2:00.47 6
4 Gabriel Carty SR Dillard 2:02.02 5
5 Kemal Forbes SR Northeast (OP) 2:03.37 4
6 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 2:04.22 3
7 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 2:04.41 2
8 Kimani Cushnie JR Northeast (OP) 2:05.60 1
9 Bradford Jeoboham FR Boyd Anderson 2:05.66 -
10 Max Arthay SO Suncoast 2:06.19 -
11 Azsean Nelson JR Atlantic (Delray) 2:07.44 -
12 William Juene JR Atlantic (Delray) 2:10.22 -
13 Humberthaud Dorismond SR Ely 2:10.54 -
14 Jessen Charlestin SR Ely 2:11.10 -
15 Boaz Michel SO Ely 2:16.56 -
16 Terrance Fuller SR Coconut Creek 2:18.39 -
17 Brooks Seidman JR Jensen Beach 2:21.43 -
18 Greg Watkins SO Jensen Beach 2:23.10 -
19 Jermiah Accius SO Coconut Creek 2:24.84 -
20 Brady Heim SO Suncoast 2:27.54 -
21 Gage Cessna FR Jensen Beach 2:27.76 -
22 John Patten FR South Fork 2:29.22 -
23 Alonzo Francois JR Boynton Beach 2:33.92 -
24 Olivier Felix SO Boynton Beach 2:48.26 -
  Donte Delgado FR Dillard DNF   
  Isaaic Fletcher JR Atlantic (Delray) DNS   
  Bruce Pless JR Suncoast DNS   
  Stern Dormevil JR Boynton Beach DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Max Arthay SO Suncoast 2:06.19 -
12 William Juene JR Atlantic (Delray) 2:10.22 -
13 Humberthaud Dorismond SR Ely 2:10.54 -
15 Boaz Michel SO Ely 2:16.56 -
16 Terrance Fuller SR Coconut Creek 2:18.39 -
17 Brooks Seidman JR Jensen Beach 2:21.43 -
18 Greg Watkins SO Jensen Beach 2:23.10 -
19 Jermiah Accius SO Coconut Creek 2:24.84 -
20 Brady Heim SO Suncoast 2:27.54 -
21 Gage Cessna FR Jensen Beach 2:27.76 -
22 John Patten FR South Fork 2:29.22 -
23 Alonzo Francois JR Boynton Beach 2:33.92 -
24 Olivier Felix SO Boynton Beach 2:48.26 -
  Stern Dormevil JR Boynton Beach DNS   
  Bruce Pless JR Suncoast DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Majet Bethely JR Boyd Anderson 1:58.65 10
2 Maxum Kornilov JR South Fork 2:00.34 8
3 Connor Critoph JR South Fork 2:00.47 6
4 Gabriel Carty SR Dillard 2:02.02 5
5 Kemal Forbes SR Northeast (OP) 2:03.37 4
6 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 2:04.22 3
7 Mackenley Bonamy SO Boyd Anderson 2:04.41 2
8 Kimani Cushnie JR Northeast (OP) 2:05.60 1
9 Bradford Jeoboham FR Boyd Anderson 2:05.66 -
11 Azsean Nelson JR Atlantic (Delray) 2:07.44 -
14 Jessen Charlestin SR Ely 2:11.10 -
  Donte Delgado FR Dillard DNF   
  Isaaic Fletcher JR Atlantic (Delray) DNS