April 19, 2023
|
Blanche Ely High School - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 1:35.74 1:48.85 2:11.14 10
2 Raquel Edwards JR Dillard 2:02.57 1:51.91 2:13.22 8
3 Shynah Collins 6 Dillard 2:19.10 1:37.23 2:15.04 6
4 Tamijah Scriven SR Dillard 2:56.76 2:11.19 2:18.09 5
5 Abigail Richards FR Dillard 2:55.03 1:51.51 2:21.15 4
6 Emerson Brinn FR South Fork 2:55.37 2:11.17 2:22.57 3
7 Abby Mclaughlin SO South Fork 3:11.41 1:56.97 2:31.91 2
8 Jewel Cross SR Northeast (OP) 2:02.49 2:56.38 2:43.31 1
9 Widna Charleriste SR Boyd Anderson 2:20.16 2:10.27 2:44.89 -
10 Genevieve Schmidt FR Jensen Beach 1:55.92 3:05.48 2:45.60 -
11 Tranaija Lyons FR Ely 2:06.52 2:08.21 2:48.69 -
12 Shamara Fenelon FR Boyd Anderson 2:14.65 3:41.58 2:50.44 -
13 Delylah Gainza SO Boynton Beach 2:59.68 3:22.35 2:54.44 -
14 Latoya Guerrier FR Boyd Anderson 2:34.76 3:45.10 2:55.86 -
15 Maryse Jean-Baptiste SO Atlantic (Delray) 3:40.53 2:52.51 2:57.84 -
16 Peyton Johnson JR South Fork 2:35.65 3:22.16 2:58.90 -
17 Chesnee Lambing SO Jensen Beach 3:19.48 2:53.38 3:06.43 -
18 Scout Balda JR Suncoast 2:22.61 3:47.05 3:07.64 -
19 Asia Gilbert JR Coconut Creek 3:43.33 2:52.23 3:09.26 -
20 Larissa Cerant SO Atlantic (Delray) 3:43.33 3:10.60 3:12.52 -
21 Esther Seide SO Ely 3:47.73 3:47.73 3:12.99 -
22 Stephaine Bien-amie SO Coconut Creek 4:01.23 3:17.37 3:19.36 -
23 Selena Hernandez FR Boynton Beach 2:23.64 3:38.49 3:22.30 -
24 Yvone Nose SO Boynton Beach 4:18.86 3:13.63 3:23.82 -
  Gabriella Torres-Mora SR Suncoast DNS DNS DNS   
  Nicole Ward JR Suncoast DNS DNS DNS   
  Chloe Haley JR Jensen Beach DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Shamara Fenelon FR Boyd Anderson 2:48.74 2:50.44 -
13 Delylah Gainza SO Boynton Beach 3:27.59 2:54.44 -
14 Latoya Guerrier FR Boyd Anderson 3:32.79 2:55.86 -
15 Maryse Jean-Baptiste SO Atlantic (Delray) 2:48.95 2:57.84 -
16 Peyton Johnson JR South Fork 2:49.96 2:58.90 -
17 Chesnee Lambing SO Jensen Beach 3:21.35 3:06.43 -
18 Scout Balda JR Suncoast 4:00.18 3:07.64 -
19 Asia Gilbert JR Coconut Creek 3:09.26 3:09.26 -
20 Larissa Cerant SO Atlantic (Delray) 2:57.12 3:12.52 -
21 Esther Seide SO Ely 2:47.91 3:12.99 -
22 Stephaine Bien-amie SO Coconut Creek 4:19.17 3:19.36 -
23 Selena Hernandez FR Boynton Beach 3:36.47 3:22.30 -
24 Yvone Nose SO Boynton Beach 3:23.82 3:23.82 -
  Nicole Ward JR Suncoast DNS DNS   
  Gabriella Torres-Mora SR Suncoast DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 2:34.75 2:47.86 2:12.46 2:41.31 2:11.14 2:11.14 2:34.75 10
2 Raquel Edwards JR Dillard 1:39.92 2:09.23 2:01.23 1:39.92 2:23.88 2:13.22 2:26.55 8
3 Shynah Collins 6 Dillard 2:33.95 2:10.99 2:27.20 1:48.04 2:29.90 2:15.04 2:54.21 6
4 Tamijah Scriven SR Dillard 1:38.05 1:40.81 2:00.14 2:52.62 1:40.81 2:18.09 1:47.71 5
5 Abigail Richards FR Dillard 2:40.92 1:47.28 2:16.92 3:00.68 2:01.39 2:21.15 2:43.74 4
6 Emerson Brinn FR South Fork 2:41.11 1:46.93 3:05.35 2:08.32 2:08.32 2:22.57 2:52.51 3
7 Abby Mclaughlin SO South Fork 2:21.28 3:00.78 2:36.47 2:34.95 2:01.53 2:31.91 2:28.88 2
8 Jewel Cross SR Northeast (OP) 3:14.34 2:18.82 2:13.92 3:20.88 2:41.68 2:43.31 3:02.91 1
9 Widna Charleriste SR Boyd Anderson 3:19.52 2:48.19 1:58.72 2:16.86 3:34.36 2:44.89 3:17.87 -
10 Genevieve Schmidt FR Jensen Beach 3:35.28 2:24.08 2:43.95 2:42.29 2:43.95 2:45.60 2:32.36 -
11 Tranaija Lyons FR Ely 3:08.94 3:20.75 2:14.96 3:34.24 2:48.69 2:48.69 2:40.26 -
  Chloe Haley JR Jensen Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS