April 23, 2023
|
Gustavus Adolphus - St. Peter, MN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tommy Allen SO-2 St. John's (Minn.) 4:02.88 4:02.88 3:07.02 3:45.88
2 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 2:52.59 4:03.08 4:17.67 3:58.22
3 Carter Grove SO-2 St. John's (Minn.) 3:09.63 4:03.11 3:46.10 3:09.63
4 Nick St. Peter FR-1 St. John's (Minn.) 3:33.71 4:08.50 3:01.41 3:56.08
5 Riley Berg SO-2 St. John's (Minn.) 4:34.29 4:09.35 4:34.29 3:02.03
6 Carson Roehl SO-2 Gustavus Adolphus 4:46.61 4:11.41 5:09.24 3:03.53
7 Aidan Thomas SO-2 St. John's (Minn.) 5:03.87 4:17.51 5:06.44 5:29.62
8 Jake Wielgos SO-2 Gustavus Adolphus 5:16.79 4:21.81 3:29.45 3:32.07
9 Jackson Miest SO-2 Gustavus Adolphus 5:31.02 4:22.71 4:38.48 3:38.05
10 Marcus Hansen SO-2 Gustavus Adolphus 4:03.11 4:24.25 4:16.33 5:25.03
11 Jakin Anderson SR-4 Bethany Lutheran 3:29.23 4:24.84 5:28.41 5:39.00
12 Joshua Zander JR-3 Martin Luther 4:43.84 4:25.27 5:07.72 3:13.65
13 Korrigan Diercks SO-2 Gustavus Adolphus 4:44.69 4:26.06 4:31.39 4:07.44
14 Joseph Gathje SO-2 St. John's (Minn.) 4:29.90 4:27.22 3:15.07 3:44.47
15 Jonah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 3:32.34 4:28.78 3:21.59 4:12.66
16 Nathan Pausma SO-2 Martin Luther 3:41.70 4:37.12 4:37.12 3:52.78
17 Sam Marble SO-2 Gustavus Adolphus 5:14.52 4:38.33 5:17.30 4:07.72
18 Dylan Bartness SO-2 St. John's (Minn.) 3:23.23 4:38.39 4:57.88 4:52.31
19 Josiah Hoppe SO-2 Bethany Lutheran 3:45.14 4:41.42 3:47.95 3:25.44
20 Trace Edmondson JR-3 Bethany Lutheran 5:07.17 4:44.41 5:01.48 3:19.09
21 Jack Meiners   Unattached 6:04.34 4:46.88 4:35.41 5:50.00
22 Andrew Karn FR-1 St. John's (Minn.) 6:21.66 4:53.58 4:47.71 4:30.10
23 Max Lelwica SO-2 St. John's (Minn.) 6:11.73 4:57.38 4:33.59 4:06.83
24 Anthony Thurk SO-2 St. John's (Minn.) 6:09.90 5:03.19 4:05.59 5:00.16
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tommy Allen SO-2 St. John's (Minn.) 4:02.88
2 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 4:03.08
3 Carter Grove SO-2 St. John's (Minn.) 4:03.11
4 Nick St. Peter FR-1 St. John's (Minn.) 4:08.50
5 Riley Berg SO-2 St. John's (Minn.) 4:09.35
6 Carson Roehl SO-2 Gustavus Adolphus 4:11.41
7 Aidan Thomas SO-2 St. John's (Minn.) 4:17.51
8 Jake Wielgos SO-2 Gustavus Adolphus 4:21.81
10 Marcus Hansen SO-2 Gustavus Adolphus 4:24.25
14 Joseph Gathje SO-2 St. John's (Minn.) 4:27.22
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Jackson Miest SO-2 Gustavus Adolphus 4:27.97 4:22.71
11 Jakin Anderson SR-4 Bethany Lutheran 3:53.06 4:24.84
12 Joshua Zander JR-3 Martin Luther 3:58.75 4:25.27
13 Korrigan Diercks SO-2 Gustavus Adolphus 4:39.37 4:26.06
15 Jonah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 4:01.91 4:28.78
16 Nathan Pausma SO-2 Martin Luther 5:10.38 4:37.12
17 Sam Marble SO-2 Gustavus Adolphus 3:20.40 4:38.33
18 Dylan Bartness SO-2 St. John's (Minn.) 5:47.99 4:38.39
19 Josiah Hoppe SO-2 Bethany Lutheran 4:47.05 4:41.42
20 Trace Edmondson JR-3 Bethany Lutheran 4:44.41 4:44.41
21 Jack Meiners   Unattached 6:10.08 4:46.88
22 Andrew Karn FR-1 St. John's (Minn.) 3:34.32 4:53.58
23 Max Lelwica SO-2 St. John's (Minn.) 6:11.73 4:57.38
24 Anthony Thurk SO-2 St. John's (Minn.) 5:18.35 5:03.19