April 21-22, 2023
|
Oklahoma - Norman, OK

Boys 800m

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Trae Baker Junior Tahlequah 1:55.09 2:06.60
2 Kolton Bennett Junior Westmoore 1:55.10 1:57.41
3 Dane Janowski Junior Owasso 1:57.91 2:30.93
4 Noah Meacham Senior Broken Arrow 2:00.25 2:11.08
5 Tyler Baker Junior Poteau 2:01.22 2:27.89
6 Daniel Davis Freshman Tulsa Union 2:01.74 1:28.87
7 Tyler Stephens Junior Westmoore 2:01.93 2:16.57
8 Elijah White Senior Westmoore 2:02.71 1:32.04
9 Jacob Dunzy Junior Westmoore 2:02.97 1:51.91
10 Hunter Monostori Senior Elgin 2:03.00 2:26.37
11 harry ormiston Sophomore Edmond Memorial 2:03.25 1:52.16
12 Jackson Elliot Junior Southmoore 2:03.35 2:31.72
13 Mason Baker Senior Westmoore 2:03.70 2:22.26
14 Trystyn Shamblin Junior Westmoore 2:03.77 1:41.50
15 Marco Ramirez Senior Broken Arrow 2:04.57 1:43.40
16 Jackson White Senior Southmoore 2:04.73 1:41.04
17 Victor Gitonga Junior Edmond North 2:04.91 1:57.42
18 seth ratke Junior Edmond Memorial 2:05.29 2:35.36
19 Eric Reed Senior Owasso 2:05.40 2:10.42
20 Keith Howerton Senior Edmond North 2:06.58 2:35.70
21 Alan Lares Senior Elgin 2:06.62 2:11.69
22 Ben Martin Senior Broken Arrow 2:06.80 1:35.10
23 Andrew Matson Junior Tulsa Union 2:07.28 1:52.01
24 Chuck Ferriman Junior Owasso 2:07.29 2:00.93
25 ethan goss Senior Edmond Memorial 2:07.97 1:55.18
26 Ruben Gonzalez Junior Santa Fe South Pathways 2:08.24 1:55.42
27 Jalen Hooper Sophomore Tahlequah 2:08.86 2:16.60
28 Russell Miller Sophomore Bartlesville 2:09.35 1:53.83
29 Grant Eakins Senior Bishop McGuinness 2:11.31 1:58.18
30 Nico Cuzalina Senior Bishop McGuinness 2:12.92 2:15.58
31 Taven Neal Freshman Tahlequah 2:14.10 2:24.83
32 Darrick Hurst Freshman Tulsa-NOAH 2:14.54 2:06.47
33 Alfredo Aguirre Sophomore Santa Fe South 2:14.84 1:37.09
34 Braedon Black Senior Bishop McGuinness 2:15.22 1:50.88
35 Oliver Gumerson Sophomore Bishop McGuinness 2:15.42 1:48.34
36 Kyson Rackley Sophomore Tulsa-NOAH 2:15.50 2:27.70
37 Kasen Elem Sophomore Tulsa Union 2:15.75 2:17.11
38 Reese Wray Sophomore Tulsa-NOAH 2:16.10 2:20.19
39 Andy Mesta Junior Southmoore 2:16.65 2:05.72
40 Adrian Villarreal Freshman Lawton 2:18.01 1:44.89
41 Joe Hoch Sophomore Bishop McGuinness 2:18.42 2:05.97
42 Noah Bronkema Junior Elgin 2:23.60 2:16.42
43 Beau Flanagan Junior Poteau 2:35.78 2:57.59
44 Victor Castillo Junior Santa Fe South 2:43.08 2:23.51
  Zach Woodruff Freshman Tulsa-NOAH DQ DQ
Boys 800m Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
30 Nico Cuzalina Senior Bishop McGuinness 1:38.36 2:12.92 2:23.56 2:00.96
32 Darrick Hurst Freshman Tulsa-NOAH 2:19.93 2:14.54 2:49.52 1:54.36
33 Alfredo Aguirre Sophomore Santa Fe South 2:14.84 2:14.84 2:43.16 1:43.83
36 Kyson Rackley Sophomore Tulsa-NOAH 2:31.76 2:15.50 1:55.18 2:19.57
38 Reese Wray Sophomore Tulsa-NOAH 1:43.44 2:16.10 2:24.27 1:46.16
39 Andy Mesta Junior Southmoore 2:39.88 2:16.65 2:45.35 2:52.18
40 Adrian Villarreal Freshman Lawton 2:24.91 2:18.01 1:36.61 1:57.31
42 Noah Bronkema Junior Elgin 1:59.19 2:23.60 2:59.50 2:22.17
43 Beau Flanagan Junior Poteau 3:00.71 2:35.78 2:10.86 2:35.78
44 Victor Castillo Junior Santa Fe South 2:16.99 2:43.08 2:30.04 2:02.31
  Zach Woodruff Freshman Tulsa-NOAH DQ DQ DQ DQ
Boys 800m Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Jackson White Senior Southmoore 2:15.96 2:04.73 2:39.66 1:44.78 2:08.48 2:03.49
19 Eric Reed Senior Owasso 1:47.85 2:05.40 2:39.26 1:52.86 1:30.29 2:35.50
21 Alan Lares Senior Elgin 1:59.03 2:06.62 1:28.64 2:07.89 1:34.97 2:21.82
23 Andrew Matson Junior Tulsa Union 2:34.01 2:07.28 2:28.92 2:23.83 1:45.65 1:45.65
27 Jalen Hooper Sophomore Tahlequah 2:05.00 2:08.86 2:07.58 1:44.38 2:02.42 2:38.50
28 Russell Miller Sophomore Bartlesville 2:00.30 2:09.35 1:56.42 2:28.76 1:43.48 2:21.00
31 Taven Neal Freshman Tahlequah 1:39.24 2:14.10 2:35.56 2:52.99 2:51.65 1:45.94
34 Braedon Black Senior Bishop McGuinness 2:05.76 2:15.22 2:47.68 2:43.62 1:49.53 2:32.80
35 Oliver Gumerson Sophomore Bishop McGuinness 2:27.61 2:15.42 2:50.63 2:49.28 2:00.53 2:38.45
37 Kasen Elem Sophomore Tulsa Union 2:34.76 2:15.75 2:48.33 2:33.40 2:56.48 1:51.32
41 Joe Hoch Sophomore Bishop McGuinness 2:01.81 2:18.42 2:14.27 2:44.72 1:41.05 2:11.50
Boys 800m Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Tyler Stephens Junior Westmoore 2:01.93 2:32.42 1:46.08 1:32.67 2:22.66
8 Elijah White Senior Westmoore 2:02.71 2:33.39 2:13.76 2:13.76 1:34.49
9 Jacob Dunzy Junior Westmoore 2:02.97 2:27.57 1:53.14 1:48.22 2:17.73
10 Hunter Monostori Senior Elgin 2:03.00 1:51.93 1:51.93 1:31.02 2:16.53
12 Jackson Elliot Junior Southmoore 2:03.35 2:30.49 1:32.52 1:52.25 1:57.19
13 Mason Baker Senior Westmoore 2:03.70 2:25.97 2:39.58 1:59.99 1:38.96
14 Trystyn Shamblin Junior Westmoore 2:03.77 2:28.53 2:07.49 1:58.82 1:40.26
15 Marco Ramirez Senior Broken Arrow 2:04.57 1:53.36 1:54.61 2:04.57 2:14.54
22 Ben Martin Senior Broken Arrow 2:06.80 2:34.70 2:04.27 2:00.46 1:40.18
24 Chuck Ferriman Junior Owasso 2:07.29 1:57.11 1:31.65 1:34.20 2:44.21
26 Ruben Gonzalez Junior Santa Fe South Pathways 2:08.24 2:36.46 2:39.02 2:13.37 2:00.55
29 Grant Eakins Senior Bishop McGuinness 2:11.31 2:44.14 1:55.56 1:45.05 2:04.75
Boys 800m Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trae Baker Junior Tahlequah 1:55.09
2 Kolton Bennett Junior Westmoore 1:55.10
3 Dane Janowski Junior Owasso 1:57.91
4 Noah Meacham Senior Broken Arrow 2:00.25
5 Tyler Baker Junior Poteau 2:01.22
6 Daniel Davis Freshman Tulsa Union 2:01.74
11 harry ormiston Sophomore Edmond Memorial 2:03.25
17 Victor Gitonga Junior Edmond North 2:04.91
18 seth ratke Junior Edmond Memorial 2:05.29
20 Keith Howerton Senior Edmond North 2:06.58
25 ethan goss Senior Edmond Memorial 2:07.97