April 21-22, 2023
|
Oklahoma - Norman, OK

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Zac Rutherford Junior Edmond North 4:55.22 4:25.96 3:27.45
2 Colby Moore Junior Edmond North 3:59.49 4:29.09 3:46.04
3 Noah Meacham Senior Broken Arrow 3:08.45 4:29.21 4:34.60
4 Eli Hopkins Junior Broken Arrow 3:55.21 4:30.35 3:09.25
5 ian doering Senior Edmond Memorial 5:56.79 4:34.45 3:34.08
6 Hunter Monostori Senior Elgin 3:35.54 4:36.33 3:57.65
7 Zach LEWIS Sophomore Edmond Memorial 3:33.17 4:36.84 4:45.15
8 Jaden Redmond Senior Edmond North 5:25.22 4:37.96 4:43.52
9 Trae Baker Junior Tahlequah 4:25.43 4:39.40 5:26.90
10 Josh Rammage Junior Southmoore 5:41.32 4:39.77 4:50.96
11 Samuel Rhoades Sophomore Casady School 4:51.14 4:39.94 6:01.13
12 Kasen Taylor Junior Broken Arrow 4:46.36 4:40.74 4:40.74
13 Levin Ward Senior Owasso 6:06.47 4:41.90 5:29.83
14 Alan Lares Senior Elgin 5:57.11 4:43.42 5:06.10
15 karson pillow Sophomore Edmond Memorial 4:10.28 4:44.40 3:24.77
16 Evan Carter Junior Owasso 3:56.37 4:44.78 5:27.50
17 Ayden Kerr Sophomore Casady School 4:53.72 4:45.16 5:16.53
18 Russell Miller Sophomore Bartlesville 4:25.56 4:45.54 4:19.85
19 Will Leonard Senior Bishop McGuinness 4:00.85 4:46.72 5:29.73
20 Seth Taylor Junior Tulsa Union 3:41.33 4:47.43 3:49.95
21 Jalen Hooper Sophomore Tahlequah 6:08.00 4:47.50 4:53.25
22 Jacob Tiger Sophomore Tahlequah 6:08.63 4:47.99 5:05.27
23 Candon West Junior Muskogee 6:00.08 4:48.06 5:19.75
24 Andrew Matson Junior Tulsa Union 3:36.72 4:48.95 3:36.72
25 Tyler Baker Junior Poteau 3:49.48 4:50.47 4:50.47
26 Jordan Pierce Junior Elgin 3:45.64 4:53.03 5:01.82
27 Alfredo Aguirre Sophomore Santa Fe South 6:19.60 4:54.26 4:30.72
28 Ruben Gonzalez Junior Santa Fe South Pathways 5:09.51 4:54.77 6:23.20
29 Stihl Snyder Senior Poteau 4:59.15 4:56.18 4:38.41
30 Brantley Turnman Junior Owasso 3:37.68 4:58.19 4:22.41
31 Taven Neal Freshman Tahlequah 5:09.76 5:00.73 6:00.88
32 Billy Mathis Freshman Casady School 6:12.09 5:02.51 4:59.49
33 Alex Martinez Junior Poteau 3:50.14 5:02.81 4:02.25
34 David Rich Junior Lawton 5:41.48 5:04.89 5:56.73
35 Josh Vienna Senior Muskogee 4:53.72 5:05.95 5:51.85
36 Miguel Torres Freshman Santa Fe South 6:45.94 5:12.26 6:24.08
37 Micah Magness Sophomore Tulsa-NOAH 6:00.22 5:21.62 6:29.16
38 Reese Wray Sophomore Tulsa-NOAH 4:05.51 5:23.03 6:27.64
39 Zach Woodruff Freshman Tulsa-NOAH 4:29.04 5:28.09 5:54.34
40 Andrew Black Sophomore Bishop McGuinness 5:30.93 5:30.93 5:50.79
41 Jesus Chavez Junior Southmoore 6:48.35 5:31.99 5:25.35
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
28 Ruben Gonzalez Junior Santa Fe South Pathways 4:51.83 4:42.98 4:54.77 5:12.46 6:05.52
33 Alex Martinez Junior Poteau 5:17.95 5:36.12 5:02.81 4:08.31 5:11.90
34 David Rich Junior Lawton 3:54.77 4:37.45 5:04.89 6:30.26 5:01.85
35 Josh Vienna Senior Muskogee 4:38.42 5:45.73 5:05.95 3:55.59 4:41.48
36 Miguel Torres Freshman Santa Fe South 3:57.32 6:27.21 5:12.26 4:28.55 5:24.75
37 Micah Magness Sophomore Tulsa-NOAH 3:48.35 4:52.68 5:21.62 6:51.68 3:58.00
38 Reese Wray Sophomore Tulsa-NOAH 4:41.04 4:31.35 5:23.03 3:59.05 3:49.36
39 Zach Woodruff Freshman Tulsa-NOAH 6:40.27 6:04.18 5:28.09 4:38.88 6:23.87
40 Andrew Black Sophomore Bishop McGuinness 4:41.29 5:07.77 5:30.93 6:00.72 6:13.95
41 Jesus Chavez Junior Southmoore 4:55.48 5:41.95 5:31.99 4:15.64 4:38.88
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Levin Ward Senior Owasso 5:15.73 4:41.90 4:41.90 4:02.44
16 Evan Carter Junior Owasso 3:39.28 4:07.76 4:44.78 5:21.81
17 Ayden Kerr Sophomore Casady School 4:36.61 5:56.45 4:45.16 4:10.94
18 Russell Miller Sophomore Bartlesville 6:11.21 4:11.28 4:45.54 4:39.83
19 Will Leonard Senior Bishop McGuinness 5:38.33 4:00.85 4:46.72 3:32.18
20 Seth Taylor Junior Tulsa Union 3:29.83 4:58.93 4:47.43 3:47.07
21 Jalen Hooper Sophomore Tahlequah 3:55.75 3:24.13 4:47.50 5:07.63
22 Jacob Tiger Sophomore Tahlequah 3:41.76 6:05.75 4:47.99 5:16.79
23 Candon West Junior Muskogee 3:53.33 5:39.91 4:48.06 4:53.83
24 Andrew Matson Junior Tulsa Union 5:58.30 4:22.95 4:48.95 5:46.74
26 Jordan Pierce Junior Elgin 3:28.06 4:23.73 4:53.03 4:32.52
27 Alfredo Aguirre Sophomore Santa Fe South 3:58.35 4:51.32 4:54.26 4:30.72
30 Brantley Turnman Junior Owasso 5:30.99 4:55.21 4:58.19 4:55.21
31 Taven Neal Freshman Tahlequah 4:51.71 4:57.73 5:00.73 5:51.86
32 Billy Mathis Freshman Casady School 4:05.04 4:05.04 5:02.51 5:56.97
Men's 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Zac Rutherford Junior Edmond North 4:25.96 3:06.18 5:45.75 3:48.73 4:15.33
2 Colby Moore Junior Edmond North 4:29.09 4:04.88 4:12.95 3:37.97 5:44.44
3 Noah Meacham Senior Broken Arrow 4:29.21 4:31.91 3:43.45 3:32.68 3:32.68
4 Eli Hopkins Junior Broken Arrow 4:30.35 3:49.80 4:35.76 4:35.76 3:14.66
5 ian doering Senior Edmond Memorial 4:34.45 3:12.12 5:01.90 5:45.81 4:04.26
6 Hunter Monostori Senior Elgin 4:36.33 3:57.65 5:42.65 4:22.52 5:23.31
7 Zach LEWIS Sophomore Edmond Memorial 4:36.84 3:55.32 4:58.99 5:18.37 4:23.00
8 Jaden Redmond Senior Edmond North 4:37.96 3:39.59 3:25.69 4:43.52 3:25.69
9 Trae Baker Junior Tahlequah 4:39.40 5:26.90 5:29.70 3:46.32 5:21.31
10 Josh Rammage Junior Southmoore 4:39.77 5:18.94 3:27.03 3:38.22 5:46.92
11 Samuel Rhoades Sophomore Casady School 4:39.94 3:29.96 4:53.94 3:41.16 3:29.96
12 Kasen Taylor Junior Broken Arrow 4:40.74 4:04.25 4:07.06 6:04.97 3:22.14
14 Alan Lares Senior Elgin 4:43.42 5:28.77 5:37.27 5:28.77 6:02.78
15 karson pillow Sophomore Edmond Memorial 4:44.40 3:44.68 5:10.00 5:07.16 3:19.08
25 Tyler Baker Junior Poteau 4:50.47 4:21.43 6:03.09 3:34.95 3:43.67
29 Stihl Snyder Senior Poteau 4:56.18 6:01.34 5:46.53 4:41.38 3:39.18