April 29, 2023
|
St. John Fisher - Rochester, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov Empire 8 AARTFC SUNYAC Liberty League IC4A/ECAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Cory Demo SO-2 Buffalo 4:57.50 3:56.11 4:15.00
2 Nick Bauman JR-3 SUNY Geneseo 5:07.65 3:56.65 3:37.72
3 Dillon VanDemortel SR-4 Brockport St. 3:24.89 4:01.04 3:39.35
4 Gabriel Winters-Bona JR-3 Brockport St. 3:30.10 4:01.49 4:20.81
5 Alec Glazier SR-4 Rochester 3:28.03 4:01.89 5:09.62
6 Aleksei Bingham SR-4 RIT 5:09.62 4:01.89 4:50.27
7 Braden York   Unattached 3:35.60 4:02.24 4:55.54
8 Micah McCulley SO-2 SUNY Geneseo 2:54.42 4:02.25 2:54.42
9 Aidan Glynn SO-2 SUNY Geneseo 3:50.42 4:02.54 5:08.03
10 Ryan Mitchell JR-3 SUNY Geneseo 3:18.77 4:05.39 5:04.29
11 Patrick Klinger SO-2 Fredonia 4:12.92 4:05.55 3:21.36
12 Joseph Coughlin SO-2 RIT 3:05.00 4:09.99 4:12.49
13 Broden Haltiner FR-1 Buffalo 5:07.58 4:10.06 4:07.56
14 Zach Gauronski SR-4 SUNY Geneseo 4:10.60 4:10.60 4:30.65
15 Amos Bixler FR-1 Houghton 5:06.42 4:11.16 3:10.89
16 Ethan Glashauser JR-3 Nazareth 3:54.95 4:12.63 4:00.00
17 Brian Kenny FR-1 SUNY Geneseo 4:57.30 4:14.10 3:58.86
18 Jon Sullo SO-2 Rochester 4:50.00 4:14.38 3:36.23
19 James Hughes SO-2 Ithaca 3:08.44 4:14.64 5:03.03
20 Kyle Campbell SR-4 Fredonia 5:18.53 4:14.82 3:59.53
21 Caleb Noble   Unattached 3:13.86 4:15.07 3:44.47
22 Olutayo Sonuga SO-2 RIT 5:14.32 4:15.54 3:32.10
23 Nolan Goldthwaite FR-1 Rochester 4:11.39 4:16.52 4:47.31
24 Riley Nash SO-2 St. John Fisher 5:05.86 4:17.02 5:23.85
25 Daniel Casey FR-1 Brockport St. 3:31.79 4:18.28 3:34.38
26 Patrick Bierach JR-3 Ithaca 5:20.47 4:18.44 4:15.86
27 Antonio Benitez FR-1 Nazareth 4:45.19 4:19.26 3:50.75
28 Jack Gibson SO-2 Le Moyne 4:25.00 4:19.80 3:27.84
29 Ethan Kenyon SO-2 Nazareth 4:19.99 4:19.99 4:51.19
30 Aidan Loughlin FR-1 Ithaca 5:21.00 4:20.97 4:05.32
31 Brendan Kelly   Unattached 4:15.89 4:21.11 5:29.00
32 Ethan Billings JR-3 St. John Fisher 4:19.01 4:21.62 5:37.49
33 Christopher Davis JR-3 Hilbert 4:19.12 4:21.73 3:32.01
34 Nate McNally SR-4 Nazareth 4:19.50 4:22.12 4:48.34
35 Daniel Morgan FR-1 Brockport St. 4:43.55 4:22.54 3:27.41
36 Matthew Andersen FR-1 Ithaca 4:24.26 4:24.26 3:49.91
37 Matthew Persampieri SO-2 Buffalo 5:08.51 4:25.95 4:12.66
38 Nick Ferri SO-2 St. John Fisher 4:23.80 4:26.46 3:14.52
39 Colin Campbell SO-2 Houghton 4:04.09 4:28.23 5:16.52
40 Kaho Wong FR-1 Brockport St. 5:00.05 4:30.31 5:43.30
41 Yuner Sesmas SO-2 Alfred 3:55.84 4:31.08 5:03.61
42 Maxwell Serling JR-3 Le Moyne 4:45.21 4:31.62 3:56.31
43 Jacob Rightmyer FR-1 Alfred State 4:06.18 4:36.60 4:44.90
44 Ryan McMahon SO-2 Le Moyne 5:07.62 4:37.13 3:58.34
45 Max Rasilla SO-2 Alfred 5:00.23 4:37.99 5:47.49
46 Nelson Rosario JR-3 Brockport St. 4:47.03 4:38.67 4:38.67
47 Silas Richardson FR-1 SUNY Geneseo 4:02.50 4:38.73 3:20.69
48 Daniel Sorge SO-2 Buffalo State 4:08.55 4:39.27 5:04.41
49 Ben Stevens SO-2 Le Moyne 4:23.19 4:39.98 3:38.39
50 Dave Herbert   Unattached 5:00.62 4:40.95 4:24.10
51 T.J. Lyng FR-1 Nazareth 5:42.56 4:43.10 4:34.61
52 Reid Hooker FR-1 St. John Fisher 3:24.63 4:44.20 5:41.04
53 Wil Bainbridge FR-1 Brockport St. 3:27.62 4:48.36 3:42.04
54 Michael McCutcheon FR-1 Houghton 4:10.19 4:54.34 5:32.61
55 Matt Nelson FR-1 Buffalo State 3:48.96 4:57.34 4:30.58
56 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 4:56.49 4:59.48 6:23.34
57 Josh Kidder SO-2 Hilbert 6:18.67 5:02.93 6:24.73
58 Gabe Chizzonite SO-2 Buffalo State 6:29.42 5:04.23 4:45.98
59 Kody Harrison SR-4 Hilbert 3:56.04 5:14.72 6:45.99
60 Christian Spreizer SO-2 Alfred State 5:41.72 5:28.57 5:35.15
61 Jordan Ortman FR-1 Hilbert 5:57.60 5:47.18 5:54.13
62 Isaac Gasparri FR-1 Houghton 7:36.33 5:59.31 4:29.49
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cory Demo SO-2 Buffalo 3:56.11 3:49.03 4:43.34 2:57.09
2 Nick Bauman JR-3 SUNY Geneseo 3:56.65 2:50.39 2:52.76 5:07.65
3 Dillon VanDemortel SR-4 Brockport St. 4:01.04 2:53.55 3:58.63 4:46.84
4 Gabriel Winters-Bona JR-3 Brockport St. 4:01.49 3:34.93 4:11.15 3:13.20
5 Alec Glazier SR-4 Rochester 4:01.89 4:50.27 4:30.92 4:38.18
6 Aleksei Bingham SR-4 RIT 4:01.89 3:32.87 2:54.16 4:47.85
7 Braden York   Unattached 4:02.24 4:45.85 3:52.55 4:31.31
8 Micah McCulley SO-2 SUNY Geneseo 4:02.25 3:08.96 3:45.30 4:28.90
9 Aidan Glynn SO-2 SUNY Geneseo 4:02.54 5:05.60 4:02.54 3:45.57
10 Ryan Mitchell JR-3 SUNY Geneseo 4:05.39 5:04.29 4:34.84 3:21.22
11 Patrick Klinger SO-2 Fredonia 4:05.55 3:58.19 4:30.11 3:33.63
12 Joseph Coughlin SO-2 RIT 4:09.99 4:07.49 3:17.50 3:45.00
14 Zach Gauronski SR-4 SUNY Geneseo 4:10.60 5:18.27 4:45.69 3:05.45
15 Amos Bixler FR-1 Houghton 4:11.16 4:23.72 4:58.88 2:58.33
17 Brian Kenny FR-1 SUNY Geneseo 4:14.10 3:41.07 5:30.33 3:56.32
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Broden Haltiner FR-1 Buffalo 4:10.06 3:12.55 5:07.58
16 Ethan Glashauser JR-3 Nazareth 4:12.63 4:07.58 3:19.58
18 Jon Sullo SO-2 Rochester 4:14.38 3:59.12 3:38.77
19 James Hughes SO-2 Ithaca 4:14.64 3:13.53 4:55.39
20 Kyle Campbell SR-4 Fredonia 4:14.82 4:55.60 3:51.89
21 Caleb Noble   Unattached 4:15.07 4:25.28 3:52.12
22 Olutayo Sonuga SO-2 RIT 4:15.54 3:44.88 4:23.21
25 Daniel Casey FR-1 Brockport St. 4:18.28 3:42.12 3:26.63
26 Patrick Bierach JR-3 Ithaca 4:18.44 3:57.77 3:44.85
27 Antonio Benitez FR-1 Nazareth 4:19.26 3:14.45 4:40.00
29 Ethan Kenyon SO-2 Nazareth 4:19.99 5:22.39 3:46.20
32 Ethan Billings JR-3 St. John Fisher 4:21.62 4:37.32 3:21.45
35 Daniel Morgan FR-1 Brockport St. 4:22.54 5:01.93 4:01.54
37 Matthew Persampieri SO-2 Buffalo 4:25.95 4:44.57 5:37.76
47 Silas Richardson FR-1 SUNY Geneseo 4:38.73 4:13.65 4:44.31
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Nolan Goldthwaite FR-1 Rochester 3:27.79 4:01.13 3:50.87 5:28.35 4:16.52 4:19.09
24 Riley Nash SO-2 St. John Fisher 3:53.89 4:50.44 4:58.15 5:05.86 4:17.02 3:15.34
28 Jack Gibson SO-2 Le Moyne 4:32.79 3:25.25 5:03.97 4:48.38 4:19.80 5:01.37
30 Aidan Loughlin FR-1 Ithaca 4:18.36 3:18.34 4:44.46 3:26.17 4:20.97 3:26.17
31 Brendan Kelly   Unattached 4:13.28 5:15.95 5:15.95 5:23.78 4:21.11 5:08.11
33 Christopher Davis JR-3 Hilbert 3:29.39 3:08.45 4:40.06 3:45.09 4:21.73 5:32.40
34 Nate McNally SR-4 Nazareth 4:45.71 3:29.70 3:29.70 4:03.78 4:22.12 3:37.56
36 Matthew Andersen FR-1 Ithaca 4:24.26 5:43.54 5:32.97 5:01.26 4:24.26 3:52.55
38 Nick Ferri SO-2 St. John Fisher 5:09.10 5:41.07 4:53.11 4:26.46 4:26.46 5:35.74
39 Colin Campbell SO-2 Houghton 4:12.14 4:49.69 4:25.55 3:15.81 4:28.23 4:47.01
40 Kaho Wong FR-1 Brockport St. 4:24.91 5:18.97 5:29.78 3:52.47 4:30.31 5:51.41
41 Yuner Sesmas SO-2 Alfred 4:52.77 5:06.32 4:25.66 4:31.08 4:31.08 4:52.77
43 Jacob Rightmyer FR-1 Alfred State 3:30.22 4:31.07 4:28.31 4:20.01 4:36.60 3:41.28
45 Max Rasilla SO-2 Alfred 4:15.75 3:53.52 5:41.93 5:16.91 4:37.99 4:24.09
50 Dave Herbert   Unattached 5:06.24 5:20.29 4:38.14 4:15.67 4:40.95 3:58.81
52 Reid Hooker FR-1 St. John Fisher 5:49.57 4:38.52 4:24.31 5:55.25 4:44.20 3:33.15
53 Wil Bainbridge FR-1 Brockport St. 6:06.22 3:39.16 5:28.73 3:42.04 4:48.36 5:22.97
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
42 Maxwell Serling JR-3 Le Moyne 3:53.60 5:15.08 3:10.14 5:06.93 4:34.34 4:31.62
44 Ryan McMahon SO-2 Le Moyne 5:27.02 6:00.27 4:26.05 5:07.62 3:16.77 4:37.13
46 Nelson Rosario JR-3 Brockport St. 4:27.53 5:34.41 4:33.10 4:52.61 5:31.62 4:38.67
48 Daniel Sorge SO-2 Buffalo State 4:19.73 4:05.76 5:54.68 4:33.69 4:05.76 4:39.27
49 Ben Stevens SO-2 Le Moyne 4:39.98 5:24.78 3:27.19 4:20.39 4:09.19 4:39.98
51 T.J. Lyng FR-1 Nazareth 6:05.20 4:28.95 5:31.23 3:57.81 4:23.29 4:43.10
54 Michael McCutcheon FR-1 Houghton 6:16.76 3:37.82 4:16.08 5:56.16 4:39.63 4:54.34
55 Matt Nelson FR-1 Buffalo State 5:47.89 4:18.69 4:06.80 5:03.29 4:09.77 4:57.34
56 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 3:47.61 6:02.37 4:17.56 4:44.51 5:20.45 4:59.48
57 Josh Kidder SO-2 Hilbert 5:02.93 4:35.67 5:27.17 6:12.61 5:48.37 5:02.93
58 Gabe Chizzonite SO-2 Buffalo State 5:46.83 4:49.02 4:15.56 5:55.95 4:09.47 5:04.23
59 Kody Harrison SR-4 Hilbert 4:52.69 5:27.31 4:49.55 3:43.46 4:27.52 5:14.72
60 Christian Spreizer SO-2 Alfred State 4:22.86 6:17.86 6:57.29 5:22.00 4:13.00 5:28.57
61 Jordan Ortman FR-1 Hilbert 7:03.56 6:39.26 6:42.73 5:05.52 5:22.88 5:47.18
62 Isaac Gasparri FR-1 Houghton 5:01.82 5:23.38 7:39.92 4:51.05 5:52.13 5:59.31