April 29, 2023
|
St. John Fisher - Rochester, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA Empire 8 AARTFC SUNYAC Liberty League IC4A/ECAC

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lance Jensen SO-2 SUNY Geneseo 1:02.28 46.71 51.90 53.46 41.01 54.50
2 Stephen Hoare JR-3 SUNY Geneseo 57.65 38.07 54.38 54.93 57.65 50.58
3 John Goldszer JR-3 SUNY Geneseo 47.79 1:03.17 54.93 44.50 49.44 1:10.31
4 Brendan Style SO-2 SUNY Geneseo 1:04.83 58.79 54.94 1:05.38 56.59 39.56
5 Ayden Grinion FR-1 Brockport St. 59.86 1:03.82 56.47 1:01.56 1:09.46 57.04
6 Peter Girardi   Unattached 44.74 41.34 56.63 57.77 1:01.73 1:02.86
7 George Mecca SO-2 Alfred 43.29 56.96 56.96 1:00.38 1:10.06 44.43
8 Peter Brodnik SR-4 Rochester 1:06.23 1:09.65 57.09 1:00.52 51.39 1:02.23
9 Derek Walter JR-3 Alfred State 45.98 1:01.50 57.47 42.53 1:09.54 51.73
10 Erik Matthews SR-4 Daemen 1:05.58 52.92 57.52 43.14 1:11.33 57.52
11 John Ruggio JR-3 St. John Fisher 51.23 57.63 58.21 1:07.53 1:11.60 1:00.54
12 Matthew Resnick SO-2 RIT 57.66 1:11.64 58.24 1:08.14 54.75 48.93
13 Shy Lucas FR-1 Buffalo State 1:11.10 53.92 59.25 54.51 58.66 1:14.07
14 Dylan Devine SO-2 Buffalo State 42.31 42.91 59.59 59.59 59.00 59.00
15 Holden Thomas FR-1 Nazareth 42.65 1:14.49 1:00.07 1:18.10 46.26 48.66
16 Sam Kellner SR-4 Rochester 1:01.35 1:16.38 1:00.14 57.74 1:00.75 56.54
17 Mathieu Acquard SR-4 St. John Fisher 47.65 1:03.93 1:00.31 47.05 51.27 1:04.54
18 Spencer Zeltmann FR-1 Le Moyne 42.92 44.13 1:00.45 1:10.13 1:02.27 59.25
19 Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher 59.49 1:09.81 1:00.70 54.03 47.96 1:01.92
20 Paul Suflita SR-4 Brockport St. 1:17.35 1:19.17 1:00.90 49.94 1:06.99 1:11.26
21 Marshall Testa SO-2 SUNY Geneseo 1:07.75 1:18.73 1:01.03 1:01.64 1:11.41 1:11.41
22 Connor McCauslin SR-4 Nazareth 46.11 1:08.24 1:01.47 44.26 1:15.00 50.41
23 Kyle Brown JR-3 Alfred State 58.45 1:19.18 1:02.84 56.56 1:21.70 1:10.38
24 Jordan Schlagenhauf FR-1 Roberts Wesleyan 1:03.02 1:08.70 1:03.02 44.12 1:14.37 54.83
25 Zach Piper FR-1 St. John Fisher 1:14.64 1:14.64 1:03.25 1:11.48 46.81 1:19.70
26 Cameron Chambers FR-1 RIT 1:09.60 1:19.09 1:03.27 49.99 55.68 1:18.46
27 Garrett Dietrich SR-4 Rochester 53.15 47.46 1:03.27 1:19.09 1:17.19 58.21
28 Mikey Thammavong FR-1 Alfred 1:16.49 52.71 1:04.27 1:17.77 52.71 58.49
29 Elias Adamson-Endres FR-1 Brockport St. 1:07.36 54.44 1:08.04 1:08.04 55.80 1:15.53
30 Connor Beagle SO-2 Roberts Wesleyan 58.05 1:20.44 1:09.94 1:00.15 56.66 1:23.93
31 Aaron Lund FR-1 Nazareth 1:31.22 1:27.62 1:11.82 58.18 1:03.92 1:10.39
Men's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lance Jensen SO-2 SUNY Geneseo 51.90 45.68
2 Stephen Hoare JR-3 SUNY Geneseo 54.38 38.61
3 John Goldszer JR-3 SUNY Geneseo 54.93 47.24
4 Brendan Style SO-2 SUNY Geneseo 54.94 44.51
6 Peter Girardi   Unattached 56.63 1:00.03
10 Erik Matthews SR-4 Daemen 57.52 47.75
11 John Ruggio JR-3 St. John Fisher 58.21 54.72
Men's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Ayden Grinion FR-1 Brockport St. 56.47 51.96 44.05
7 George Mecca SO-2 Alfred 56.96 1:02.66 59.24
8 Peter Brodnik SR-4 Rochester 57.09 54.81 49.10
9 Derek Walter JR-3 Alfred State 57.47 1:01.50 50.58
12 Matthew Resnick SO-2 RIT 58.24 58.83 51.26
15 Holden Thomas FR-1 Nazareth 1:00.07 1:00.67 45.06
20 Paul Suflita SR-4 Brockport St. 1:00.90 49.33 1:12.47
31 Aaron Lund FR-1 Nazareth 1:11.82 1:32.65 1:24.03
Men's 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Shy Lucas FR-1 Buffalo State 59.25
14 Dylan Devine SO-2 Buffalo State 59.59
16 Sam Kellner SR-4 Rochester 1:00.14
17 Mathieu Acquard SR-4 St. John Fisher 1:00.31
18 Spencer Zeltmann FR-1 Le Moyne 1:00.45
21 Marshall Testa SO-2 SUNY Geneseo 1:01.03
22 Connor McCauslin SR-4 Nazareth 1:01.47
23 Kyle Brown JR-3 Alfred State 1:02.84
Men's 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Jordan Schlagenhauf FR-1 Roberts Wesleyan 1:08.07 1:03.02
25 Zach Piper FR-1 St. John Fisher 58.83 1:03.25
27 Garrett Dietrich SR-4 Rochester 1:06.44 1:03.27
28 Mikey Thammavong FR-1 Alfred 46.92 1:04.27
29 Elias Adamson-Endres FR-1 Brockport St. 55.12 1:08.04
Men's 400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher 1:02.53 57.06 46.74 1:00.70 1:17.70 58.28 55.24
26 Cameron Chambers FR-1 RIT 44.29 51.89 1:11.50 1:03.27 1:14.03 1:03.27 1:09.60
30 Connor Beagle SO-2 Roberts Wesleyan 1:26.73 1:13.44 1:24.63 1:09.94 49.66 1:23.23 1:21.13