March 24-25, 2023
|
Oklahoma Baptist - Shawnee, OK
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men 1500m Run FRIDAY Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Douglash Kiprotich SO-2 North Central Texas College 4:31.67 4:24.46 4:00.41 2:53.10 4:14.84 5:02.92 3:17.14
2 Blake Feron FR-1 Rogers State 5:14.27 2:58.89 4:01.74 5:14.27 4:50.09 4:40.42 2:58.89
3 Austin McNair JR-3 Oklahoma Christian 3:23.46 3:08.93 4:02.21 4:11.90 2:54.40 3:06.51 5:00.34
4 Samuel Fantoni SO-2 Oklahoma Baptist 4:11.31 4:40.59 4:03.99 3:15.20 4:25.95 4:35.71 3:24.96
5 Kory Wilson JR-3 Rogers State 5:11.26 4:19.79 4:05.08 3:28.32 4:46.75 4:54.10 4:17.34
6 Jacob Pitman 5 Unattached 3:57.85 3:23.52 4:05.20 3:08.81 2:56.55 4:54.24 3:40.68
7 Samuel Molina JR-3 SAGU 4:32.45 4:49.64 4:05.45 3:48.27 3:31.09 4:30.00 2:56.73
8 Julius Oheim JR-3 Rogers State 4:08.23 5:09.67 4:05.77 3:09.25 3:38.74 3:33.82 4:18.06
9 Jeppe Sjolin-Andersen FR-1 Cameron 5:06.12 4:24.15 4:06.87 4:48.84 4:34.03 3:12.56 4:21.69
10 Hunter Hart JR-3 Rogers State 3:59.98 3:40.19 4:07.40 3:42.66 4:54.41 3:47.61 3:12.98
11 Henry Hasz FR-1 SAGU 5:20.29 5:15.28 4:10.22 4:32.74 4:10.22 3:55.21 4:15.23
12 Brian Easter SO-2 Cameron 4:56.41 4:48.87 4:11.19 5:11.48 4:43.85 4:06.17 4:08.68
13 Allen Vasquez FR-1 Cameron 4:07.65 3:14.58 4:12.70 4:37.97 3:01.95 4:58.19 4:37.97
14 Joel Haynes SO-2 Southern Nazarene 4:45.26 4:40.16 4:14.69 3:59.41 3:46.68 4:19.79 5:15.82
15 William Ramirez SO-2 Southern Nazarene 4:40.38 3:13.72 4:14.89 3:44.31 3:23.92 3:49.40 2:58.43
16 Landon Ellis FR-1 Oklahoma Christian 3:05.04 4:29.85 4:17.00 4:01.58 4:42.70 4:14.43 3:05.04
17 James Williams SR-4 Oklahoma Baptist 3:08.42 4:54.24 4:18.10 3:39.39 3:08.42 4:07.78 5:27.79
18 Caden Goss SO-2 Rogers State 4:47.04 3:33.97 4:20.94 3:57.46 4:18.33 4:20.94 4:10.51
19 Ethan Ramos FR-1 Allen CC 3:50.21 4:59.00 4:24.60 4:19.31 4:21.96 5:14.88 4:43.13
20 Jacob Humphrey SO-2 Southern Nazarene 3:35.31 4:10.29 4:29.13 3:24.54 5:25.65 5:36.42 5:06.81
21 David Gamas SO-2 Southern Nazarene 5:42.38 5:53.33 4:33.90 3:30.91 3:52.82 5:34.16 5:09.51
22 Sebastian Padron-Casadiegos JR-3 Cameron 3:58.36 4:17.76 4:37.16 5:49.23 4:12.22 4:17.76 4:59.34
23 Jaxson Pearson FR-1 Oklahoma Christian 4:17.78 3:16.14 4:40.19 5:22.22 4:00.97 4:59.81 3:32.95
24 Kulson Yates FR-1 Oklahoma Baptist 4:51.45 3:49.80 4:40.24 5:19.48 3:35.79 5:30.69 5:22.28
25 Carlos Flores SO-2 Okla. Panhandle 6:44.49 5:32.92 5:11.14 6:07.15 4:52.48 5:32.92 5:39.15
26 Landry Coble JR-3 Okla. Panhandle 6:12.44 4:12.61 5:23.86 6:15.68 6:05.97 3:46.71 6:18.92
  Emilien Gaillard JR-3 Cameron DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men 1500m Run FRIDAY Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Douglash Kiprotich SO-2 North Central Texas College 4:00.41
2 Blake Feron FR-1 Rogers State 4:01.74
3 Austin McNair JR-3 Oklahoma Christian 4:02.21
4 Samuel Fantoni SO-2 Oklahoma Baptist 4:03.99
5 Kory Wilson JR-3 Rogers State 4:05.08
6 Jacob Pitman 5 Unattached 4:05.20
7 Samuel Molina JR-3 SAGU 4:05.45
8 Julius Oheim JR-3 Rogers State 4:05.77
9 Jeppe Sjolin-Andersen FR-1 Cameron 4:06.87
10 Hunter Hart JR-3 Rogers State 4:07.40
17 James Williams SR-4 Oklahoma Baptist 4:18.10
18 Caden Goss SO-2 Rogers State 4:20.94
  Emilien Gaillard JR-3 Cameron DNF
Men 1500m Run FRIDAY Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Henry Hasz FR-1 SAGU 4:32.74 3:17.68 3:47.70 3:05.17 4:10.22 5:12.78 3:25.18
12 Brian Easter SO-2 Cameron 3:08.40 3:28.49 4:18.73 4:46.36 4:11.19 5:11.48 3:51.10
13 Allen Vasquez FR-1 Cameron 3:52.49 3:39.85 3:01.95 4:37.97 4:12.70 4:02.60 4:32.92
14 Joel Haynes SO-2 Southern Nazarene 4:27.43 3:49.23 3:18.66 4:57.99 4:14.69 3:56.87 5:05.63
15 William Ramirez SO-2 Southern Nazarene 3:51.95 5:16.07 3:23.92 4:27.64 4:14.89 4:37.83 3:13.72
16 Landon Ellis FR-1 Oklahoma Christian 4:37.56 3:28.17 3:35.88 3:12.75 4:17.00 4:09.29 4:58.12
19 Ethan Ramos FR-1 Allen CC 5:38.69 4:45.77 3:42.27 5:01.65 4:24.60 5:14.88 4:32.54
20 Jacob Humphrey SO-2 Southern Nazarene 5:04.12 5:28.34 4:39.90 5:31.03 4:29.13 3:32.62 5:04.12
21 David Gamas SO-2 Southern Nazarene 4:06.51 5:50.60 4:22.95 3:39.12 4:33.90 4:47.60 5:17.73
22 Sebastian Padron-Casadiegos JR-3 Cameron 3:25.10 3:50.05 4:31.62 4:51.02 4:37.16 4:03.90 5:04.88
23 Jaxson Pearson FR-1 Oklahoma Christian 4:54.20 3:49.76 4:54.20 4:45.80 4:40.19 4:45.80 5:19.42
24 Kulson Yates FR-1 Oklahoma Baptist 5:41.90 4:06.62 4:29.03 4:59.86 4:40.24 3:18.97 3:35.79
25 Carlos Flores SO-2 Okla. Panhandle 6:04.04 5:54.70 4:46.25 3:37.80 5:11.14 3:53.36 6:10.26
26 Landry Coble JR-3 Okla. Panhandle 6:09.20 4:48.24 4:19.09 4:28.81 5:23.86 4:15.85 3:59.66