April 19, 2023
|
Shippensburg U. - Shippensburg, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov CACC PSAC MAC AARTFC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Trevor Richwine FR-1 Dickinson 1:52.06 2:15.60
2 Matt Wehrle SR-4 Shippensburg 1:52.83 1:44.94
3 Parker Jarratt SO-2 Bloomsburg 1:53.15 2:05.60
4 Chase Hensinger FR-1 Shippensburg 1:54.96 1:21.63
5 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:55.41 2:19.65
6 Morgan Gavitt FR-1 Lock Haven 1:56.07 1:25.90
7 Mitchell Brett FR-1 Shippensburg 1:58.41 1:35.92
8 Stephen Suwala SO-2 Bloomsburg 2:00.06 1:49.26
9 Tanner Walter JR-3 Lock Haven 2:00.25 2:01.46
10 Kyle Spector JR-3 Georgian Court 2:00.44 1:32.74
11 Vince Fennell JR-3 Lock Haven 2:00.62 2:12.69
12 James Masterson FR-1 Dickinson 2:00.63 1:43.75
13 Evan Klinger FR-1 Lock Haven 2:00.85 1:45.14
14 Pierce Nolan JR-3 York (Pa.) 2:01.36 2:12.29
15 Richard Loughran SO-2 Bloomsburg 2:01.94 1:53.41
16 Dylan Navarro SO-2 Georgian Court 2:02.04 2:33.77
17 Tyler Hunt SO-2 York (Pa.) 2:02.74 1:36.97
18 Eric Dixon SO-2 Lock Haven 2:03.21 2:38.94
19 Colin Schweitzer JR-3 Dickinson 2:03.71 1:38.97
20 Xavier Seals JR-3 Georgian Court 2:04.11 2:02.87
21 Cole Harris JR-3 Shippensburg 2:04.74 1:43.54
22 Jarrett Lee FR-1 Lock Haven 2:05.32 1:51.54
23 Ethan Katz JR-3 Dickinson 2:05.48 2:34.34
24 Jacob Wingard SO-2 York (Pa.) 2:05.74 1:30.54
25 Baxter Gower Hall FR-1 York (Pa.) 2:06.47 1:33.59
26 Michael Loalbo SR-4 Dickinson 2:06.85 1:59.24
27 Alexander Kane FR-1 Dickinson 2:07.07 2:24.86
28 Jack Daudt SO-2 Messiah 2:08.20 2:42.82
29 Mason Meads JR-3 York (Pa.) 2:08.28 2:42.92
30 Romario Cruz SO-2 Dickinson 2:08.83 1:30.19
31 Matthew Dietrick SO-2 Dickinson 2:10.97 1:50.02
32 Logan Fry SO-2 York (Pa.) 2:13.03 1:42.44
33 Drew Kilheeney JR-3 York (Pa.) 2:15.68 1:53.98
34 Adam Sichler JR-3 York (Pa.) 2:19.08 2:46.90
  Chris Sappe FR-1 Hood DNF DNF
  Matthew Martin FR-1 York (Pa.) DNF DNF
  Ian Sherlock SO-2 Shippensburg DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Trevor Richwine FR-1 Dickinson 1:52.06 2:09.99 1:33.01
2 Matt Wehrle SR-4 Shippensburg 1:52.83 1:46.06 2:12.02
3 Parker Jarratt SO-2 Bloomsburg 1:53.15 1:32.79 1:26.00
4 Chase Hensinger FR-1 Shippensburg 1:54.96 1:36.57 1:26.22
5 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:55.41 2:19.65 2:18.50
6 Morgan Gavitt FR-1 Lock Haven 1:56.07 2:23.93 1:27.06
7 Mitchell Brett FR-1 Shippensburg 1:58.41 2:33.94 1:45.39
9 Tanner Walter JR-3 Lock Haven 2:00.25 2:20.70 1:57.85
10 Kyle Spector JR-3 Georgian Court 2:00.44 2:13.69 1:36.36
20 Xavier Seals JR-3 Georgian Court 2:04.11 2:40.11 2:36.38
  Chris Sappe FR-1 Hood DNF DNF DNF
  Ian Sherlock SO-2 Shippensburg DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Stephen Suwala SO-2 Bloomsburg 1:58.86 2:04.87 2:30.08 2:16.87 2:22.88 1:52.86 2:00.06
11 Vince Fennell JR-3 Lock Haven 1:28.06 2:25.95 1:36.50 1:44.94 2:16.30 2:01.83 2:00.62
12 James Masterson FR-1 Dickinson 1:29.27 2:24.76 2:33.20 1:58.22 1:35.30 2:00.63 2:00.63
13 Evan Klinger FR-1 Lock Haven 1:57.23 1:46.35 2:17.77 2:00.85 1:25.81 1:40.31 2:00.85
14 Pierce Nolan JR-3 York (Pa.) 2:19.57 1:50.44 2:23.21 2:30.49 2:15.93 2:08.65 2:01.36
15 Richard Loughran SO-2 Bloomsburg 2:22.67 1:36.34 1:59.51 2:16.58 2:38.53 1:30.24 2:01.94
16 Dylan Navarro SO-2 Georgian Court 1:36.42 2:05.71 1:42.52 2:11.81 2:08.15 2:04.48 2:02.04
18 Eric Dixon SO-2 Lock Haven 2:16.77 2:15.54 1:28.72 1:55.82 1:45.96 2:04.45 2:03.21
19 Colin Schweitzer JR-3 Dickinson 2:25.98 2:29.69 2:07.43 2:24.74 1:29.08 2:06.19 2:03.71
24 Jacob Wingard SO-2 York (Pa.) 2:13.29 2:04.49 1:40.60 1:45.63 2:23.35 2:29.63 2:05.74
25 Baxter Gower Hall FR-1 York (Pa.) 2:38.09 2:24.18 2:35.56 1:42.44 2:26.71 1:44.97 2:06.47
  Matthew Martin FR-1 York (Pa.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Tyler Hunt SO-2 York (Pa.) 2:32.20 2:02.74 2:15.02 2:27.29
21 Cole Harris JR-3 Shippensburg 2:14.72 2:04.74 1:33.56 2:19.71
22 Jarrett Lee FR-1 Lock Haven 2:32.89 2:05.32 1:46.53 1:49.03
23 Ethan Katz JR-3 Dickinson 2:02.97 2:05.48 2:16.78 2:34.34
26 Michael Loalbo SR-4 Dickinson 2:24.61 2:06.85 1:38.95 2:19.54
27 Alexander Kane FR-1 Dickinson 1:45.47 2:07.07 2:10.89 1:48.01
28 Jack Daudt SO-2 Messiah 2:45.38 2:08.20 2:15.90 1:36.15
29 Mason Meads JR-3 York (Pa.) 2:19.83 2:08.28 1:41.35 2:07.00
30 Romario Cruz SO-2 Dickinson 2:25.58 2:08.83 1:32.76 2:02.39
31 Matthew Dietrick SO-2 Dickinson 1:35.61 2:10.97 2:24.07 1:43.47
32 Logan Fry SO-2 York (Pa.) 2:34.32 2:13.03 2:19.69 2:39.64
33 Drew Kilheeney JR-3 York (Pa.) 2:21.11 2:15.68 1:45.83 2:42.82
34 Adam Sichler JR-3 York (Pa.) 1:44.31 2:19.08 2:26.04 2:41.34