April 6- 7, 2023
|
Mount Union - Alliance, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DI AARTFC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Megan Wertz SO-2 Mount Union 2:09.92 2:18.21 2:51.38
2 Brittany McCauley SR-4 Mount Union 2:21.37 2:18.59 2:32.45
3 Raena Willett SO-2 Lake Erie 2:34.42 2:20.38 2:31.61
4 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 2:13.39 2:21.90 2:00.62
5 Anna Gregg JR-3 Malone 1:39.54 2:22.19 1:58.02
6 Angela Maio JR-3 Otterbein 2:56.88 2:23.80 2:12.30
7 Cassidy Shaver JR-3 Otterbein 2:44.08 2:25.20 2:06.33
8 Michaela Davis SO-2 Mount Union 2:36.62 2:26.37 1:51.25
9 Gianini Venuto SO-2 Mount Union 2:44.21 2:26.61 1:54.36
10 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:51.09 2:27.49 3:02.89
11 Ella Pumneo JR-3 Malone 2:45.39 2:27.67 3:01.64
12 Catie Meehan SO-2 Mount Union 2:49.24 2:29.77 2:38.76
13 Alyssa Mattis SO-2 Otterbein 2:26.80 2:29.79 2:05.83
14 Leah Costello SO-2 Mount Union 2:35.03 2:30.51 2:57.61
15 Kylee Gray FR-1 Malone 1:49.21 2:31.67 3:05.04
16 Erin Smith SO-2 Mount Union 1:49.22 2:31.69 2:28.66
17 Josey Johnson FR-1 Otterbein 3:17.34 2:31.80 1:58.41
18 Emilia Zavala FR-1 Cuyahoga CC 2:23.44 2:32.59 2:37.17
19 Lauryn Chapman SO-2 Mount Union 2:57.74 2:33.22 2:20.97
20 Jasmine Arnold SO-2 Mount Union 2:04.67 2:33.91 3:04.70
21 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 2:49.65 2:34.22 2:26.51
22 Brittany Bober SO-2 Mount Union 2:43.99 2:36.18 2:58.05
23 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 1:57.62 2:36.82 2:22.71
24 Kathryn Vasiliauskas SO-2 John Carroll 1:58.50 2:37.99 2:44.31
25 Casey Wacchuas FR-1 Mount Union 2:01.66 2:40.07 2:01.66
26 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 2:26.75 2:41.26 3:29.64
27 Lauren Gram FR-1 Otterbein 2:24.05 2:41.85 2:30.52
28 Rachel Ziel FR-1 Otterbein 2:03.30 2:42.23 2:53.59
29 Audrey Sadd FR-1 John Carroll 3:20.04 2:42.63 3:24.92
30 Reagan Kole SO-2 Mount Union 2:40.61 2:43.88 3:26.49
31 Faith Krakowski FR-1 Cuyahoga CC 2:03.55 2:51.59 2:12.13
32 Emilie Coyen FR-1 Lake Erie 2:21.52 2:59.14 3:00.94
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Megan Wertz SO-2 Mount Union 2:44.47 1:42.28 2:00.25 2:18.21 2:19.60 2:00.25
2 Brittany McCauley SR-4 Mount Union 1:59.19 1:45.33 2:08.89 2:18.59 2:11.66 1:46.72
3 Raena Willett SO-2 Lake Erie 1:42.48 2:13.37 2:21.79 2:20.38 2:14.77 1:41.08
4 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 2:02.04 2:14.81 1:39.33 2:21.90 2:10.55 1:57.78
5 Anna Gregg JR-3 Malone 2:37.83 1:52.33 2:19.35 2:22.19 2:46.37 1:59.44
6 Angela Maio JR-3 Otterbein 2:38.18 3:02.63 2:00.80 2:23.80 2:35.31 2:59.75
8 Michaela Davis SO-2 Mount Union 2:17.59 3:08.82 2:23.45 2:26.37 2:57.11 2:30.77
10 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:12.75 3:02.89 2:33.39 2:27.49 2:20.12 2:59.94
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Cassidy Shaver JR-3 Otterbein 2:25.20 2:07.78 2:20.85
9 Gianini Venuto SO-2 Mount Union 2:26.61 2:58.87 1:45.56
11 Ella Pumneo JR-3 Malone 2:27.67 1:56.66 2:30.63
14 Leah Costello SO-2 Mount Union 2:30.51 3:09.65 3:15.67
17 Josey Johnson FR-1 Otterbein 2:31.80 2:36.36 1:53.85
21 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 2:34.22 2:54.27 3:20.49
22 Brittany Bober SO-2 Mount Union 2:36.18 3:01.17 1:49.33
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Catie Meehan SO-2 Mount Union 2:47.75 2:29.77
13 Alyssa Mattis SO-2 Otterbein 3:11.74 2:29.79
16 Erin Smith SO-2 Mount Union 2:43.83 2:31.69
18 Emilia Zavala FR-1 Cuyahoga CC 2:58.53 2:32.59
19 Lauryn Chapman SO-2 Mount Union 2:39.35 2:33.22
20 Jasmine Arnold SO-2 Mount Union 2:41.61 2:33.91
23 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 2:50.94 2:36.82
30 Reagan Kole SO-2 Mount Union 2:29.13 2:43.88
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Kylee Gray FR-1 Malone 2:31.67 2:51.39
24 Kathryn Vasiliauskas SO-2 John Carroll 2:37.99 3:01.69
25 Casey Wacchuas FR-1 Mount Union 2:40.07 2:14.46
26 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 2:41.26 3:24.80
27 Lauren Gram FR-1 Otterbein 2:41.85 3:30.41
28 Rachel Ziel FR-1 Otterbein 2:42.23 2:40.61
29 Audrey Sadd FR-1 John Carroll 2:42.63 2:11.73
31 Faith Krakowski FR-1 Cuyahoga CC 2:51.59 3:19.05
32 Emilie Coyen FR-1 Lake Erie 2:59.14 3:26.01