April 8, 2023
|
RIT - Rochester, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA Empire 8 AARTFC SUNYAC Liberty League

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:04.78 4:04.78 3:17.49 4:38.15
2 Sierra Doody FR-1 SUNY Geneseo 4:21.86 4:07.79 3:36.81 4:41.57
3 Rachel Hirschkind JR-3 SUNY Geneseo 6:11.31 3:34.22 4:54.19 4:45.62
4 Amanda Burrichter FR-1 Houghton 5:58.54 3:40.86 3:55.20 4:46.83
5 Penelope Greene SO-2 SUNY Geneseo 6:05.53 4:21.09 4:44.30 4:50.10
6 Lilly Fowler-Conner SO-2 SUNY Geneseo 4:58.90 3:28.94 4:50.19 4:50.19
7 Gabriella McCarthy SO-2 SUNY Geneseo 4:10.27 4:56.83 4:48.10 4:51.01
8 Jennifer Metz JR-3 Brockport St. 5:55.82 5:55.82 4:42.30 4:54.06
9 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 4:44.19 5:04.91 3:59.79 4:56.03
10 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 3:54.69 6:08.37 5:38.66 4:57.07
11 Veronica Szygalowicz SO-2 SUNY Geneseo 4:18.53 5:53.62 5:17.97 4:57.16
12 Nieve Mahood SO-2 SUNY Geneseo 4:10.05 4:18.98 6:06.14 4:57.67
13 Isabel Marzec SO-2 SUNY Geneseo 5:43.24 6:01.30 6:28.40 5:01.08
14 Emily Weaver SR-4 Nazareth 3:31.76 4:53.44 6:33.27 5:02.51
15 Olivia Annunziato SO-2 Brockport St. 3:45.39 4:09.76 4:58.49 5:04.58
16 Lauren Yonko SO-2 Brockport St. 5:56.31 5:19.45 5:31.74 5:07.16
17 Bethany Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 6:09.06 5:59.84 4:46.03 5:07.55
18 Hannah Fiorentine JR-3 SUNY Geneseo 4:18.72 6:31.15 6:00.35 5:07.99
19 Lilianna Hanning JR-3 Nazareth 4:17.14 4:04.75 5:19.10 5:09.80
20 Georgia Ross FR-1 SUNY Geneseo 6:31.62 4:39.73 4:39.73 5:10.81
21 Lejla Borcilo SO-2 SUNY Geneseo 4:54.20 4:03.59 6:06.96 5:16.34
22 Miah Lee JR-3 SUNY Geneseo 4:01.96 5:31.10 5:18.36 5:18.36
23 Gianna Tribotte FR-1 Roberts Wesleyan 5:19.57 6:49.95 5:00.20 5:22.79
24 Alexis Anagnostopulos SR-4 Nazareth 4:21.08 6:41.41 6:54.47 5:26.35
25 Megan Morin SR-4 Nazareth 4:47.71 6:19.25 5:10.60 5:26.94
26 Noelle Linenfelser FR-1 Houghton 6:03.41 4:35.01 4:28.46 5:27.39
27 Kennedy McCoy SO-2 Houghton 5:13.62 5:49.93 7:09.16 5:30.12
28 Arden Brown JR-3 Fredonia 7:18.90 6:38.38 6:04.62 5:37.61
29 Karly Smith SO-2 Roberts Wesleyan 4:40.74 5:28.10 7:09.57 5:38.24
30 Amanda Brunken SO-2 RIT 5:35.45 6:29.66 6:12.72 5:38.83
31 Erin Cool JR-3 Fredonia 4:34.66 7:07.24 5:52.65 5:39.08
32 Natalia Biehl-Narvaez FR-1 SUNY Geneseo 6:49.29 4:00.76 6:38.97 5:43.94
33 Phebe Grant FR-1 Houghton 4:09.68 6:17.98 5:15.56 5:46.77
34 Kaitlyn Goodwin FR-1 Roberts Wesleyan 6:03.09 6:03.09 7:39.21 5:55.97
35 Emma Rath JR-3 Roberts Wesleyan 8:20.60 6:59.73 7:49.79 6:25.07
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:57.62 3:20.27 4:38.15 4:15.90 4:46.50 3:34.18
2 Sierra Doody FR-1 SUNY Geneseo 5:51.97 5:15.36 4:41.57 4:44.39 5:49.15 5:54.78
3 Rachel Hirschkind JR-3 SUNY Geneseo 5:45.60 3:54.21 4:45.62 5:54.17 4:22.77 5:48.46
4 Amanda Burrichter FR-1 Houghton 4:55.44 5:58.54 4:46.83 5:35.60 3:23.65 5:35.60
5 Penelope Greene SO-2 SUNY Geneseo 3:57.89 6:14.23 4:50.10 5:16.21 3:37.58 5:33.62
6 Lilly Fowler-Conner SO-2 SUNY Geneseo 3:57.96 5:36.62 4:50.19 4:44.39 3:49.25 5:07.61
7 Gabriella McCarthy SO-2 SUNY Geneseo 3:26.62 5:52.13 4:51.01 6:18.32 3:55.72 6:00.86
8 Jennifer Metz JR-3 Brockport St. 5:44.05 4:54.06 4:54.06 6:19.34 5:14.65 3:52.31
9 Marie Naudus SO-2 SUNY Geneseo 6:24.84 5:31.56 4:56.03 5:34.52 5:43.40 4:14.59
10 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 5:44.61 5:11.93 4:57.07 5:41.63 5:56.49 4:51.13
11 Veronica Szygalowicz SO-2 SUNY Geneseo 5:50.65 6:08.48 4:57.16 6:20.37 4:57.16 5:47.68
12 Nieve Mahood SO-2 SUNY Geneseo 3:49.21 3:55.16 4:57.67 5:21.49 4:54.70 4:24.93
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Isabel Marzec SO-2 SUNY Geneseo 6:19.36 5:01.08 6:22.38 4:49.04 5:25.17
14 Emily Weaver SR-4 Nazareth 3:58.99 5:02.51 5:38.82 6:18.14 5:44.87
15 Olivia Annunziato SO-2 Brockport St. 3:42.35 5:04.58 5:44.18 6:11.59 5:22.86
16 Lauren Yonko SO-2 Brockport St. 4:33.38 5:07.16 4:39.52 6:02.45 4:11.88
17 Bethany Lorenzo FR-1 SUNY Geneseo 5:53.69 5:07.55 4:58.33 4:58.33 4:36.80
18 Hannah Fiorentine JR-3 SUNY Geneseo 6:03.43 5:07.99 5:51.11 4:31.04 5:41.87
19 Lilianna Hanning JR-3 Nazareth 4:17.14 5:09.80 3:49.26 5:16.00 4:38.82
20 Georgia Ross FR-1 SUNY Geneseo 5:07.71 5:10.81 5:35.68 5:51.22 6:16.08
21 Lejla Borcilo SO-2 SUNY Geneseo 6:32.27 5:16.34 5:54.30 5:51.14 4:47.87
22 Miah Lee JR-3 SUNY Geneseo 6:28.40 5:18.36 3:52.41 6:28.40 5:08.81
25 Megan Morin SR-4 Nazareth 3:55.40 5:26.94 4:47.71 5:53.10 4:28.09
26 Noelle Linenfelser FR-1 Houghton 6:39.42 5:27.39 5:30.67 5:47.04 4:57.93
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Gianna Tribotte FR-1 Roberts Wesleyan 5:58.30 6:46.72 5:48.62 5:22.79 6:40.26 6:11.21
24 Alexis Anagnostopulos SR-4 Nazareth 4:14.56 5:23.09 6:15.31 5:26.35 6:34.89 6:31.62
27 Kennedy McCoy SO-2 Houghton 6:06.44 5:36.73 4:50.51 5:30.12 6:52.65 5:49.93
28 Arden Brown JR-3 Fredonia 5:13.98 7:08.77 6:04.62 5:37.61 5:07.23 4:57.10
29 Karly Smith SO-2 Roberts Wesleyan 5:17.95 5:34.86 6:52.66 5:38.24 7:16.33 6:35.74
30 Amanda Brunken SO-2 RIT 7:17.09 5:45.61 4:14.13 5:38.83 5:59.16 7:00.15
31 Erin Cool JR-3 Fredonia 5:59.43 4:31.27 5:22.13 5:39.08 6:33.34 4:21.10
32 Natalia Biehl-Narvaez FR-1 SUNY Geneseo 7:23.69 7:16.81 6:35.53 5:43.94 5:43.94 7:13.37
33 Phebe Grant FR-1 Houghton 6:35.32 4:37.42 4:02.74 5:46.77 7:27.34 6:24.92
34 Kaitlyn Goodwin FR-1 Roberts Wesleyan 7:39.21 7:07.17 4:55.46 5:55.97 6:24.45 5:09.70
35 Emma Rath JR-3 Roberts Wesleyan 8:12.89 7:03.58 4:37.25 6:25.07 7:30.54 8:05.19