April 15, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaellene Burgess SR Coral Reef 40.09 40.66 56.46 1:07.76 44.61 10
2 Ariana Julmiste JR Miami Norland 1:13.64 41.17 57.98 1:15.38 1:12.48 8
3 Laurie Louis SR North Miami 41.88 45.95 58.16 41.30 58.16 6
4 Izabella Lara FR Southwest Miami 52.98 48.81 59.52 1:12.02 55.36 5
5 Thael Jeanmary SR Miami Northwestern 1:12.19 47.73 59.66 1:02.05 1:11.00 4
6 Arihonna Starks FR Miami Northwestern 49.64 55.09 1:00.53 1:02.96 58.11 3
7 Leila Finnie JR Miami Northwestern 49.96 53.61 1:00.92 1:09.45 43.87 2
8 NICOLE DRAGONI JR Miami Palmetto 58.52 50.59 1:00.95 1:06.44 1:19.24 1
9 Jayla Anderson SO South Dade 1:16.85 1:03.83 1:01.97 48.96 1:18.71 -
10 Makailah McIntyre FR Coral Reef 1:07.56 1:09.42 1:01.98 48.35 58.88 -
11 Rian Revere SO South Dade 1:03.56 1:06.68 1:02.31 1:16.02 1:16.02 -
12 Jolie Dormus-Bayer JR Miami Beach 55.63 1:05.63 1:02.50 53.75 1:16.25 -
13 Naelle Pierre SO Homestead 46.47 1:07.19 1:02.79 58.40 57.77 -
14 Kennedi Hadley FR North Miami 1:02.90 1:00.39 1:02.90 1:12.97 1:15.48 -
15 Talya Cochran FR Miami Norland 1:20.64 1:21.27 1:03.00 1:20.01 1:21.90 -
16 Quentavia Hunter FR Miami Northwestern 1:06.88 54.26 1:03.09 1:17.60 1:11.93 -
17 Tocorah Moten SR Miami Norland 48.81 53.89 1:03.39 53.89 48.81 -
18 Markisha Ramey FR Miami Central 47.06 51.51 1:03.59 47.06 54.06 -
19 Tehillah Jean JR North Miami 45.44 1:20.64 1:04.00 55.04 1:02.72 -
20 Jaelyn Jackson FR Goleman 1:15.56 48.03 1:04.03 1:16.20 1:18.76 -
21 Janeisi Guevara FR Braddock 1:07.33 1:22.72 1:04.12 1:23.36 1:08.61 -
22 sanai johnson FR Goleman 58.45 1:06.16 1:04.23 1:02.95 1:06.16 -
23 Melshine Mentor SO Mourning 57.68 57.68 1:04.81 56.39 1:20.37 -
24 Mariah Brooks JR Homestead 1:05.03 1:05.03 1:05.03 57.23 58.53 -
25 CAMRYN GIVENS SR Miami Palmetto 1:15.04 1:14.38 1:05.82 50.69 1:03.19 -
26 Kelsi Sell SO Varela 1:17.83 1:17.17 1:05.95 1:03.32 1:05.95 -
27 Leila Santana JR South Dade 46.91 1:18.63 1:06.07 50.22 1:14.66 -
28 Avery Felix SR Coral Gables 1:13.61 1:18.29 1:06.91 1:20.30 1:04.91 -
29 Samiyah Milton FR Coral Reef 1:00.29 1:04.30 1:06.98 54.26 1:19.71 -
30 Tasharia Roper SO Miami Carol City 57.71 1:23.21 1:07.10 55.70 1:18.51 -
31 Dontaysia Nelms FR Goleman 1:10.50 51.70 1:07.14 47.00 1:16.54 -
32 N'Ycynt Mitchell SR American 1:28.50 53.78 1:08.07 1:27.81 1:02.63 -
33 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 49.12 50.48 1:08.21 1:16.40 1:28.68 -
34 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:22.24 1:11.28 1:08.53 49.35 54.14 -
35 Tatiana Nickiford SO Reagan 1:18.97 56.81 1:09.27 1:25.21 1:16.89 -
36 Lauren Puig FR Coral Gables 1:11.52 1:21.93 1:09.43 1:12.91 1:10.82 -
37 Daniella Valdez SR Braddock 58.39 1:19.94 1:09.51 1:11.60 54.22 -
38 Zakiyah Johnson FR Miami Killian 1:00.06 1:11.37 1:10.66 1:15.61 1:21.97 -
39 Danelly Rodriguez SO Miami Senior 54.94 1:29.19 1:11.35 57.08 1:06.36 -
40 Sara Veloz SO Hialeah Gardens 1:21.43 50.45 1:12.06 1:07.02 1:09.90 -
41 Wynter Reid SO American 55.29 1:10.57 1:12.75 1:34.58 58.93 -
42 Alessia Hernandez JR Braddock 1:22.55 1:29.18 1:13.70 58.96 1:03.39 -
43 Carlina Carlos SO Miami Edison 58.59 1:07.84 1:17.09 1:07.84 1:27.89 -
44 Venize Reyes JR Reagan 1:09.02 58.17 1:17.55 1:31.51 55.06 -
45 Isabella Faedo JR Hialeah Gardens 1:25.41 1:10.52 1:18.35 1:24.62 1:40.29 -
46 Diana Marquez JR Reagan 1:07.34 1:08.14 1:20.16 1:37.80 1:01.73 -
47 Brianna Delius-Frage FR Dr. Krop 1:42.22 1:44.07 1:32.92 1:45.93 1:49.65 -
  Lya Ravelo FR Miami Beach DQ DQ DQ DQ DQ -
  Victoria Francois JR Dr. Krop DNF DNF DNF DNF DNF -
  Khayla Moody SO Miami Central DNS DNS DNS DNS DNS -
  Samantha Belz SO Miami Killian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Karia Cange SO Miami Central DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sophia Szymanski SO Ferguson DNS DNS DNS DNS DNS -
  Arcadia Heidelburg FR Miami Washington DNS DNS DNS DNS DNS -
  Alicja Rankovich SO Ferguson DNS DNS DNS DNS DNS -
  Latoria Edwards SR Miami Killian DNS DNS DNS DNS DNS -
  Zahria Wheeler FR Homestead DNS DNS DNS DNS DNS -
  Tania Tanis SO Dr. Krop DNS DNS DNS DNS DNS -
  De'nayizsa Fance SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS DNS -
  Somiyah Braggs SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS DNS -
  Cynteria James SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS DNS -
  Keila Gonzalez FR Hialeah Gardens DNS DNS DNS DNS DNS -
  Janiya White SO American DNS DNS DNS DNS DNS -
  Amalia Garrido JR Coral Gables DNS DNS DNS DNS DNS -
  Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes DNS DNS DNS DNS DNS -
  TATIANA QUINTERO JR Miami Palmetto DNS DNS DNS DNS DNS -
  Ambra Calandrino SR Southwest Miami DNS DNS DNS DNS DNS -
  Ariana Malmquist JR Varela DNS DNS DNS DNS DNS -
  Laniya Eiland SO Miami Washington DNS DNS DNS DNS DNS -
  Deztinie Lewis SO Miami Washington DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaellene Burgess SR Coral Reef 1:11.71 1:04.37 56.46 1:08.32 10
2 Ariana Julmiste JR Miami Norland 50.45 51.03 57.98 53.35 8
3 Laurie Louis SR North Miami 1:02.24 1:07.47 58.16 1:04.56 6
5 Thael Jeanmary SR Miami Northwestern 1:14.58 56.08 59.66 47.73 4
13 Naelle Pierre SO Homestead 50.24 1:08.45 1:02.79 50.24 -
  Cynteria James SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS -
  Somiyah Braggs SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS -
  De'nayizsa Fance SR Miami Southridge DNS DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Izabella Lara FR Southwest Miami 1:12.02 1:12.62 58.93 1:15.00 59.52 5
6 Arihonna Starks FR Miami Northwestern 47.82 1:07.80 1:04.77 1:09.61 1:00.53 3
7 Leila Finnie JR Miami Northwestern 54.83 1:13.11 55.44 45.08 1:00.92 2
8 NICOLE DRAGONI JR Miami Palmetto 1:16.19 1:00.95 49.98 1:02.17 1:00.95 1
11 Rian Revere SO South Dade 49.23 54.84 54.84 47.98 1:02.31 -
14 Kennedi Hadley FR North Miami 1:06.68 1:21.77 1:18.00 1:09.19 1:02.90 -
16 Quentavia Hunter FR Miami Northwestern 1:08.77 1:09.40 1:22.02 1:10.66 1:03.09 -
41 Wynter Reid SO American 54.57 1:06.93 1:13.48 1:33.12 1:12.75 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jayla Anderson SO South Dade 1:13.13 1:19.95 1:01.97 1:09.41 1:13.13 -
10 Makailah McIntyre FR Coral Reef 1:03.84 58.88 1:01.98 1:18.10 45.25 -
17 Tocorah Moten SR Miami Norland 1:07.20 51.35 1:03.39 52.62 1:09.10 -
19 Tehillah Jean JR North Miami 49.28 1:11.04 1:04.00 1:21.28 55.04 -
20 Jaelyn Jackson FR Goleman 1:02.75 49.95 1:04.03 55.07 1:14.28 -
22 sanai johnson FR Goleman 1:09.37 1:13.87 1:04.23 1:16.44 52.67 -
25 CAMRYN GIVENS SR Miami Palmetto 55.29 1:13.72 1:05.82 55.95 1:02.53 -
  Latoria Edwards SR Miami Killian DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Jolie Dormus-Bayer JR Miami Beach 1:06.88 1:02.50 1:02.50 -
15 Talya Cochran FR Miami Norland 48.51 1:11.19 1:03.00 -
21 Janeisi Guevara FR Braddock 44.89 1:04.77 1:04.12 -
24 Mariah Brooks JR Homestead 46.18 1:10.89 1:05.03 -
29 Samiyah Milton FR Coral Reef 1:23.06 1:08.99 1:06.98 -
30 Tasharia Roper SO Miami Carol City 1:21.19 1:08.45 1:07.10 -
  Victoria Francois JR Dr. Krop DNF DNF DNF -
  Ariana Malmquist JR Varela DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Markisha Ramey FR Miami Central 1:22.67 1:03.59 59.78 52.78 -
23 Melshine Mentor SO Mourning 1:01.57 1:04.81 1:21.02 1:08.05 -
26 Kelsi Sell SO Varela 1:04.64 1:05.95 1:17.83 56.06 -
31 Dontaysia Nelms FR Goleman 1:03.79 1:07.14 1:16.54 1:15.20 -
33 Jasmine Bethel JR Miami Carol City 1:01.39 1:08.21 1:15.72 1:02.08 -
  Tania Tanis SO Dr. Krop DNS DNS DNS DNS -
  Zahria Wheeler FR Homestead DNS DNS DNS DNS -
  Khayla Moody SO Miami Central DNS DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Leila Santana JR South Dade 1:06.07 -
34 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:08.53 -
36 Lauren Puig FR Coral Gables 1:09.43 -
37 Daniella Valdez SR Braddock 1:09.51 -
  Deztinie Lewis SO Miami Washington DNS -
  Amalia Garrido JR Coral Gables DNS -
  Karia Cange SO Miami Central DNS -
  Alicja Rankovich SO Ferguson DNS -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
32 N'Ycynt Mitchell SR American 1:08.07 1:02.63 -
35 Tatiana Nickiford SO Reagan 1:09.27 49.19 -
38 Zakiyah Johnson FR Miami Killian 1:10.66 54.41 -
39 Danelly Rodriguez SO Miami Senior 1:11.35 1:23.48 -
40 Sara Veloz SO Hialeah Gardens 1:12.06 1:07.02 -
  Arcadia Heidelburg FR Miami Washington DNS DNS -
  Laniya Eiland SO Miami Washington DNS DNS -
  Keila Gonzalez FR Hialeah Gardens DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
42 Alessia Hernandez JR Braddock 1:13.70 54.54 1:29.18 1:01.91 -
44 Venize Reyes JR Reagan 1:17.55 1:09.02 59.72 1:18.33 -
45 Isabella Faedo JR Hialeah Gardens 1:18.35 1:10.52 1:02.68 1:11.30 -
46 Diana Marquez JR Reagan 1:20.16 1:15.35 1:12.15 1:42.61 -
  Ambra Calandrino SR Southwest Miami DNS DNS DNS DNS -
  Janiya White SO American DNS DNS DNS DNS -
  Samantha Belz SO Miami Killian DNS DNS DNS DNS -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
28 Avery Felix SR Coral Gables 1:16.95 1:20.30 1:06.91 1:01.56 -
43 Carlina Carlos SO Miami Edison 59.36 1:13.24 1:17.09 1:32.51 -
47 Brianna Delius-Frage FR Dr. Krop 1:45.00 1:12.48 1:32.92 1:28.28 -
  Lya Ravelo FR Miami Beach DQ DQ DQ DQ -
  TATIANA QUINTERO JR Miami Palmetto DNS DNS DNS DNS -
  Marilyn Larrinaga JR Hialeah-Miami Lakes DNS DNS DNS DNS -
  Sophia Szymanski SO Ferguson DNS DNS DNS DNS -