April 15, 2023
|
James Madison - Harrisonburg, VA
ICON KEY: IC4A/ECAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Joshua Daggett JR Unattached 3:52.37 4:34.20 3:38.43
2 Alex Fiorillo JR-3 VMI 3:52.71 3:27.12 3:36.42
3 Ronnie Saunders JR-3 Marshall 3:54.62 3:05.35 3:59.32
4 Charlie Dance FR Unattached 3:56.56 4:43.88 4:53.34
5 Maxton Sowers SO-2 Radford 3:58.17 3:36.74 2:58.63
6 Matthew Scheneberg FR-1 Marshall 3:58.49 3:13.18 4:24.73
7 Branden Wood SO-2 Marshall 4:02.73 4:41.57 3:02.05
8 Luke Richards JR-3 Radford 4:09.01 3:09.25 3:29.17
9 Seth Lassiter SO-2 Mount St. Mary's 4:13.60 4:26.28 5:27.15
10 Jacob Birurakis JR-3 Marshall 4:14.31 5:05.18 4:29.57
11 Jackson Snyder SO-2 Marshall 4:14.95 5:05.94 3:34.16
12 Zachary Diller JR-3 VMI 4:15.06 3:01.10 5:00.97
13 Nick McCumsey SO-2 Radford 4:16.55 5:25.82 3:04.72
14 Paul Sepulveda JR-3 Marshall 4:19.02 4:26.79 4:21.61
15 Ryan Koval FR-1 Virginia Wesleyan 4:20.53 4:57.01 3:44.06
16 Sunny Quinn FR-1 Tennessee St. 4:22.65 5:28.32 3:06.49
17 Owen Lindsay JR-3 Radford 4:28.62 4:44.74 3:08.04
18 Nicholas Hildebrandt SR-4 Mount St. Mary's 4:32.60 4:48.96 3:51.71
19 Josiah Palma FR-1 Virginia Wesleyan 4:46.03 3:25.95 6:11.84
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Joshua Daggett JR Unattached 3:52.37 4:24.91 4:01.67 3:52.37 4:52.79 2:51.96
2 Alex Fiorillo JR-3 VMI 3:48.06 3:57.37 3:45.73 3:52.71 3:57.37 3:50.39
3 Ronnie Saunders JR-3 Marshall 3:59.32 3:00.66 4:50.93 3:54.62 2:51.28 4:27.47
4 Charlie Dance FR Unattached 4:10.76 4:22.59 3:56.56 3:56.56 3:04.52 3:51.83
5 Maxton Sowers SO-2 Radford 4:41.04 4:33.90 4:02.94 3:58.17 4:50.57 3:34.36
6 Matthew Scheneberg FR-1 Marshall 4:15.19 4:00.88 4:24.73 3:58.49 3:51.34 3:39.41
7 Branden Wood SO-2 Marshall 3:26.32 4:58.56 3:06.91 4:02.73 3:16.62 3:53.02
8 Luke Richards JR-3 Radford 4:43.88 3:06.76 3:01.78 4:09.01 4:26.44 4:21.46
10 Jacob Birurakis JR-3 Marshall 5:00.09 4:24.49 4:24.49 4:14.31 3:03.11 4:09.23
11 Jackson Snyder SO-2 Marshall 3:26.51 3:52.01 4:07.31 4:14.95 5:23.79 3:06.12
13 Nick McCumsey SO-2 Radford 5:07.86 4:16.55 3:43.20 4:16.55 3:56.03 3:38.07
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Seth Lassiter SO-2 Mount St. Mary's 4:08.53 3:50.78 4:31.36 3:15.28 4:41.50 5:01.79 4:13.60
12 Zachary Diller JR-3 VMI 4:53.32 4:43.12 3:36.81 4:45.67 3:03.65 3:24.05 4:15.06
14 Paul Sepulveda JR-3 Marshall 5:28.96 4:11.25 4:50.11 5:03.06 5:23.78 5:03.06 4:19.02
15 Ryan Koval FR-1 Virginia Wesleyan 4:49.19 4:59.61 5:07.43 4:41.38 5:10.03 3:10.19 4:20.53
16 Sunny Quinn FR-1 Tennessee St. 4:38.41 4:51.55 5:12.56 3:11.74 4:59.42 4:17.40 4:22.65
17 Owen Lindsay JR-3 Radford 5:49.21 3:32.21 5:43.84 4:44.74 3:18.78 4:52.80 4:28.62
18 Nicholas Hildebrandt SR-4 Mount St. Mary's 4:51.69 5:35.30 5:18.95 5:51.66 5:43.48 4:51.69 4:32.60
19 Josiah Palma FR-1 Virginia Wesleyan 5:06.06 4:46.03 5:43.24 5:57.54 4:31.73 4:37.45 4:46.03