April 8, 2023
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DIII PSAC AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Chloe Yoder JR-3 Susquehanna 12.56 9.42 10.81
2 Alayna Krempa SO-2 Susquehanna 12.73 13.88 15.03
3 Alexa Rine JR-3 Susquehanna 12.88 14.69 9.41
4 Natalya Heard SO-2 Bloomsburg 12.98 14.67 13.63
5 Hunter Barger JR-3 Lock Haven 13.04 9.13 14.22
6 Kelly Loughlin SO-2 Susquehanna 13.35 10.82 13.89
7 Addison Yaukey SO-2 Susquehanna 13.37 11.10 16.58
8 Ashley Newman FR-1 Susquehanna 13.40 14.21 11.53
9 Lawery Edwards FR-1 Alfred State 13.47 16.71 15.49
10 Olivia Swartz JR-3 Lock Haven 13.52 11.90 11.23
11 Madeline Cole JR-3 Alfred State 13.53 10.42 11.91
12 Sydney Beaverson JR-3 Bloomsburg 13.74 11.96 12.51
Women's 100 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Chloe Yoder JR-3 Susquehanna 12.56 12.69 15.83
8 Ashley Newman FR-1 Susquehanna 13.40 15.28 10.99
9 Lawery Edwards FR-1 Alfred State 13.47 14.28 17.38
10 Olivia Swartz JR-3 Lock Haven 13.52 12.58 15.01
12 Sydney Beaverson JR-3 Bloomsburg 13.74 11.27 12.23
Women's 100 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Alayna Krempa SO-2 Susquehanna 14.26 12.73 15.28 12.86 12.22
3 Alexa Rine JR-3 Susquehanna 10.18 12.88 9.15 12.37 15.72
4 Natalya Heard SO-2 Bloomsburg 11.30 12.98 14.80 11.95 11.30
5 Hunter Barger JR-3 Lock Haven 12.78 13.04 15.78 10.44 14.48
6 Kelly Loughlin SO-2 Susquehanna 12.69 13.35 11.35 15.09 14.29
7 Addison Yaukey SO-2 Susquehanna 10.97 13.37 16.72 16.45 13.24
11 Madeline Cole JR-3 Alfred State 10.96 13.53 11.64 12.18 16.24

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Alayna Krempa SO-2 Susquehanna 22.68 32.47 22.42 25.77 20.62 1.2
2 Sarah Castronova JR-3 Bloomsburg 25.15 27.22 25.15 25.92 27.74 1.2
3 Natalya Heard SO-2 Bloomsburg 25.50 19.98 21.55 26.28 32.33 1.2
4 Hunter Barger JR-3 Lock Haven 33.63 33.90 29.86 26.90 30.40 1.2
5 Ashley Newman FR-1 Susquehanna 21.95 20.32 22.22 27.09 27.36 2.0
6 Madison Ziska FR-1 Mansfield 28.77 34.20 29.32 27.14 30.67 1.2
7 Emma Kay FR-1 Bloomsburg 34.82 31.01 28.29 27.20 29.38 2.0
8 Lawery Edwards FR-1 Alfred State 22.13 32.09 27.66 27.66 29.32 1.1
9 Addison Yaukey SO-2 Susquehanna 33.20 28.49 34.30 27.66 28.22 2.0
10 Madeline Cole JR-3 Alfred State 24.97 31.07 29.96 27.74 27.19 2.0
11 Olivia Swartz JR-3 Lock Haven 33.03 26.37 27.48 27.75 28.86 2.0
12 Kelly Loughlin SO-2 Susquehanna 26.95 25.84 25.28 27.78 34.45 1.2
13 Megan Gambogi SO-2 Bloomsburg 22.32 20.93 29.30 27.90 29.02 2.0
14 Liza Levin SO-2 Susquehanna 31.29 32.99 20.77 28.44 34.99 2.0
15 Avery Francis JR-3 Susquehanna 26.18 22.76 33.86 28.45 24.47 1.1
16 Lorelei Eberly FR-1 Bloomsburg 36.06 33.68 25.33 29.80 36.96 1.1
17 Adrainna Gill FR-1 Alfred State 24.04 21.30 36.81 30.42 37.42 1.1
18 Heather Sponton FR-1 Alfred State 35.01 28.07 26.75 33.02 36.00 1.1
  Skylar Brown JR-3 Mansfield DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 200 Meters Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Lawery Edwards FR-1 Alfred State 23.79 27.66 29.60 27.39 21.03 34.30
15 Avery Francis JR-3 Susquehanna 29.31 28.45 33.58 32.72 34.71 28.17
16 Lorelei Eberly FR-1 Bloomsburg 31.59 29.80 37.85 25.33 37.25 21.16
17 Adrainna Gill FR-1 Alfred State 38.64 30.42 26.47 30.42 31.03 35.60
18 Heather Sponton FR-1 Alfred State 27.08 33.02 25.10 31.37 36.99 32.36
Women's 200 Meters Section 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Ashley Newman FR-1 Susquehanna 24.93 27.09 26.55
7 Emma Kay FR-1 Bloomsburg 34.00 27.20 24.76
9 Addison Yaukey SO-2 Susquehanna 22.41 27.66 23.52
10 Madeline Cole JR-3 Alfred State 34.96 27.74 35.79
11 Olivia Swartz JR-3 Lock Haven 29.70 27.75 19.43
13 Megan Gambogi SO-2 Bloomsburg 32.65 27.90 31.81
14 Liza Levin SO-2 Susquehanna 31.00 28.44 24.46
Women's 200 Meters Section 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alayna Krempa SO-2 Susquehanna 33.25 25.77 32.73
2 Sarah Castronova JR-3 Bloomsburg 29.03 25.92 25.92
3 Natalya Heard SO-2 Bloomsburg 27.60 26.28 19.19
4 Hunter Barger JR-3 Lock Haven 24.75 26.90 20.18
6 Madison Ziska FR-1 Mansfield 23.89 27.14 33.66
12 Kelly Loughlin SO-2 Susquehanna 27.23 27.78 27.78
  Skylar Brown JR-3 Mansfield DNF DNF DNF

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Castronova JR-3 Bloomsburg 58.31
2 Kelsie Robinson FR-1 Bloomsburg 59.99
3 Megan Gambogi SO-2 Bloomsburg 1:00.48
4 Delaney Porter SO-2 Bloomsburg 1:01.59
5 Kayla Crawford SO-2 Mansfield 1:01.91
6 Emma Kay FR-1 Bloomsburg 1:03.36
7 Caitlyn Kuhn SO-2 Susquehanna 1:04.07
8 Liza Levin SO-2 Susquehanna 1:04.50
9 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 1:04.71
10 Lily Schnell JR-3 Alfred State 1:05.10
11 Jakayla Holmes FR-1 Mansfield 1:06.59
12 Avery Francis JR-3 Susquehanna 1:07.94
13 Katrina Hook FR-1 Susquehanna 1:16.76
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Kayla Crawford SO-2 Mansfield 1:08.11 1:01.91 57.58
7 Caitlyn Kuhn SO-2 Susquehanna 1:06.00 1:04.07 1:04.71
9 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 1:11.83 1:04.71 1:07.95
10 Lily Schnell JR-3 Alfred State 1:23.33 1:05.10 1:18.77
11 Jakayla Holmes FR-1 Mansfield 1:07.93 1:06.59 1:19.25
12 Avery Francis JR-3 Susquehanna 53.00 1:07.94 1:16.78
13 Katrina Hook FR-1 Susquehanna 1:29.05 1:16.76 1:26.74
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Castronova JR-3 Bloomsburg 58.31
2 Kelsie Robinson FR-1 Bloomsburg 59.99
3 Megan Gambogi SO-2 Bloomsburg 1:00.48
4 Delaney Porter SO-2 Bloomsburg 1:01.59
6 Emma Kay FR-1 Bloomsburg 1:03.36
8 Liza Levin SO-2 Susquehanna 1:04.50

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Manley SR-4 Lock Haven 2:04.99 2:37.96 2:46.20 1:41.64 2:37.96 2:42.08 2:17.35
2 Brianna Dumond JR-3 Bloomsburg 2:01.85 2:17.25 1:53.44 2:56.47 1:53.44 2:52.27 2:20.05
3 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 2:36.36 2:20.72 2:36.36 2:23.57 2:39.20 3:04.79 2:22.14
4 Elaina Klinger JR-3 Lock Haven 2:41.59 2:09.85 3:06.11 2:56.01 2:12.73 2:22.83 2:24.27
5 Jaime Diedel SO-2 Bloomsburg 2:08.31 1:53.73 2:44.76 2:06.85 2:44.76 1:49.35 2:25.80
6 Anna Duncan JR-3 Mansfield 2:00.87 2:02.36 2:14.30 3:02.05 1:54.90 2:23.26 2:29.22
7 Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven 2:47.46 2:29.51 2:28.02 2:08.58 2:05.59 2:05.59 2:29.51
8 Isabelle Popoff JR-3 Alfred State 3:10.61 2:06.07 2:55.60 3:04.60 3:07.60 2:18.08 2:30.08
9 Krista Jones FR-1 Lock Haven 3:16.66 2:28.25 2:20.69 1:45.89 2:28.25 1:53.46 2:31.27
10 Kiersten Lloyd SO-2 Lock Haven 2:14.71 2:20.83 2:57.57 3:06.75 2:22.36 2:56.03 2:33.07
11 Julia Magee JR-3 Bloomsburg 1:59.32 2:11.71 2:36.50 2:27.21 2:52.00 2:36.50 2:34.95
12 Meghan McDonald SR-4 Susquehanna 2:47.63 3:20.22 2:27.45 2:41.42 3:21.78 3:04.70 2:35.21
13 Kaleigh Cunningham SR-4 Lock Haven 1:52.88 1:59.24 2:08.78 2:32.62 2:19.91 2:08.78 2:38.98
14 Rachanee Tith SO-2 Bloomsburg 2:19.75 1:57.00 2:39.25 2:53.88 2:10.00 2:10.00 2:42.50
15 Ella Bray FR-1 Lock Haven 2:58.57 2:22.53 3:31.33 2:33.99 2:15.97 1:57.95 2:43.82
16 Lexi Trautwein FR-1 Alfred State 3:23.53 2:42.49 3:07.11 1:59.82 2:09.67 2:34.29 2:44.13
17 Greta Shaffer SR-4 Lock Haven 2:02.46 2:17.56 2:29.30 2:12.53 2:07.49 2:09.17 2:47.75
18 Anne Fleming JR-3 Lock Haven 2:59.75 3:28.58 3:16.71 2:41.10 2:15.66 3:37.05 2:49.57
19 Annaliese Hersom JR-3 Alfred State 2:56.89 3:31.19 2:22.60 3:04.11 3:34.80 2:55.09 3:00.50
20 Anissa Lytle FR-1 Mansfield 3:25.89 2:29.41 2:47.63 3:11.31 3:18.60 2:27.59 3:02.20
21 Liz Erich FR-1 Alfred State 3:29.81 2:11.83 2:58.25 2:11.83 3:29.81 2:28.54 3:05.67
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Julia Magee JR-3 Bloomsburg 2:34.95 2:14.81 2:22.56 1:51.57 2:50.45 3:10.59 2:22.56
12 Meghan McDonald SR-4 Susquehanna 2:35.21 3:01.60 1:56.41 3:20.22 2:58.50 3:00.05 2:19.69
13 Kaleigh Cunningham SR-4 Lock Haven 2:38.98 2:51.70 3:25.09 2:45.34 2:56.47 3:10.78 2:34.21
14 Rachanee Tith SO-2 Bloomsburg 2:42.50 2:57.13 3:06.88 2:08.38 2:27.88 2:13.25 2:42.50
15 Ella Bray FR-1 Lock Haven 2:43.82 2:14.34 3:29.69 2:53.65 3:03.48 2:29.08 2:33.99
16 Lexi Trautwein FR-1 Alfred State 2:44.13 2:45.78 3:12.04 2:03.10 2:21.16 2:29.36 2:47.42
17 Greta Shaffer SR-4 Lock Haven 2:47.75 2:49.43 3:11.24 2:10.85 2:52.79 2:04.14 2:22.59
18 Anne Fleming JR-3 Lock Haven 2:49.57 2:56.36 2:56.36 3:30.27 2:59.75 2:13.96 2:52.97
19 Annaliese Hersom JR-3 Alfred State 3:00.50 3:23.97 2:47.87 2:44.26 2:26.21 3:40.21 2:53.28
20 Anissa Lytle FR-1 Mansfield 3:02.20 2:25.76 3:33.18 2:07.54 2:18.48 2:34.87 3:27.71
21 Liz Erich FR-1 Alfred State 3:05.67 2:50.82 3:48.38 4:01.37 2:30.40 3:31.67 2:54.53
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Manley SR-4 Lock Haven 1:48.51 2:17.35 2:50.32 2:09.11 2:53.07
2 Brianna Dumond JR-3 Bloomsburg 2:01.85 2:20.05 2:17.25 2:39.66 1:54.85
3 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 1:39.50 2:22.14 2:59.10 2:20.72 2:36.36
4 Elaina Klinger JR-3 Lock Haven 3:00.34 2:24.27 1:59.75 1:52.53 2:22.83
5 Jaime Diedel SO-2 Bloomsburg 2:43.30 2:25.80 2:05.39 2:11.22 2:49.13
6 Anna Duncan JR-3 Mansfield 1:44.46 2:29.22 2:51.61 2:17.29 3:03.54
7 Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven 1:50.64 2:29.51 2:44.47 1:56.62 2:17.55
8 Isabelle Popoff JR-3 Alfred State 1:57.07 2:30.08 3:00.10 1:49.56 2:49.59
9 Krista Jones FR-1 Lock Haven 2:34.30 2:31.27 1:59.51 2:17.66 3:13.63
10 Kiersten Lloyd SO-2 Lock Haven 2:42.26 2:33.07 2:59.10 2:19.30 2:07.05

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anna Manley SR-4 Lock Haven 4:50.20
2 Alyssa Keeley FR-1 Bloomsburg 4:52.33
3 Carly Daniels SR-4 Mansfield 4:54.11
4 Kiersten Lloyd SO-2 Lock Haven 4:55.51
5 Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven 4:55.80
6 Krista Jones FR-1 Lock Haven 4:55.82
7 Elaina Klinger JR-3 Lock Haven 4:55.89
8 Aubrey Sechrist SO-2 Lock Haven 5:03.91
9 Bailey Morgan SR-4 Mansfield 5:12.63
10 Carrie Claypool SO-2 Mansfield 5:15.33
11 Meghan McDonald SR-4 Susquehanna 5:20.99
12 Emma Fortune JR-3 Bloomsburg 5:22.90
13 Jordan Bender SO-2 Susquehanna 5:27.78
14 Ella Bray FR-1 Lock Haven 5:33.77
15 Grace Farrer SO-2 Susquehanna 5:39.25
16 Anna Conklin JR-3 Susquehanna 5:41.76
17 Katrina Hook FR-1 Susquehanna 5:44.39
18 Kayla Kinney JR-3 Bloomsburg 5:45.86
19 Summer Kier JR-3 Alfred State 6:22.44
  Jaime Diedel SO-2 Bloomsburg DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Bailey Morgan SR-4 Mansfield 3:41.97 5:12.63 4:22.61 4:57.00 4:22.61 6:43.30 6:30.79
10 Carrie Claypool SO-2 Mansfield 4:34.34 5:15.33 6:27.86 5:50.02 5:27.95 5:18.49 3:59.65
11 Meghan McDonald SR-4 Susquehanna 4:58.52 5:20.99 3:57.54 5:53.09 4:26.43 5:11.36 5:40.25
13 Jordan Bender SO-2 Susquehanna 4:28.78 5:27.78 6:49.73 6:56.28 5:47.45 6:20.23 6:30.06
14 Ella Bray FR-1 Lock Haven 4:50.38 5:33.77 6:10.49 4:53.72 7:10.57 4:00.32 6:40.53
15 Grace Farrer SO-2 Susquehanna 4:00.87 5:39.25 6:06.39 5:15.51 5:22.29 5:22.29 4:41.58
16 Anna Conklin JR-3 Susquehanna 5:17.84 5:41.76 6:02.27 5:14.42 6:53.53 6:19.36 6:50.12
17 Katrina Hook FR-1 Susquehanna 6:29.16 5:44.39 6:32.61 4:01.08 5:06.51 6:53.27 7:10.49
18 Kayla Kinney JR-3 Bloomsburg 7:05.41 5:45.86 5:35.49 5:07.82 7:08.87 5:56.24 5:07.82
19 Summer Kier JR-3 Alfred State 5:36.55 6:22.44 4:58.31 7:27.46 6:26.27 4:27.71 8:09.53
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anna Manley SR-4 Lock Haven 4:50.20
2 Alyssa Keeley FR-1 Bloomsburg 4:52.33
3 Carly Daniels SR-4 Mansfield 4:54.11
4 Kiersten Lloyd SO-2 Lock Haven 4:55.51
5 Gwen Lloyd SO-2 Lock Haven 4:55.80
6 Krista Jones FR-1 Lock Haven 4:55.82
7 Elaina Klinger JR-3 Lock Haven 4:55.89
8 Aubrey Sechrist SO-2 Lock Haven 5:03.91
12 Emma Fortune JR-3 Bloomsburg 5:22.90
  Jaime Diedel SO-2 Bloomsburg DNF

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emma Myers JR-3 Susquehanna 18:45.94 20:04.76 21:01.06 14:26.98 24:23.73
2 Megan Mudger JR-3 Lock Haven 18:56.37 19:41.83 21:12.74 21:12.74 14:46.37
3 Angelina Colon SO-2 Mansfield 19:45.88 21:32.61 17:35.44 24:30.50 17:59.15
4 Rebekah Jones SO-2 Susquehanna 19:54.62 20:30.46 23:17.71 18:54.89 18:07.11
5 Kylie Dixon FR-1 Susquehanna 20:39.04 19:24.70 22:18.17 24:59.24 16:31.24
6 Sydney Mitros SO-2 Susquehanna 21:18.59 15:46.16 19:23.52 19:23.52 23:39.24
7 Paige Daugherty SO-2 Lock Haven 21:27.78 27:28.36 25:58.22 27:15.48 24:15.20

Women's 100 Hurdles

W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adrainna Gill FR-1 Alfred State 20.34

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Billie Jo Bollinger SR-4 Lock Haven 1:07.74
2 Delaney Porter SO-2 Bloomsburg 1:08.65
3 Alexia Kirk JR-3 Bloomsburg 1:14.13
4 Julia Magee JR-3 Bloomsburg 1:14.44

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Susquehanna A Alexa Rine, Kallan Carter, Caitlyn Kuhn, Liza Levin 5:20.04 4:18.09 4:41.32 3:03.25 5:22.62 4:23.26
2 Lock Haven A Krista Jones, Elaina Klinger, Ella Bray, Anna Manley 3:51.60 4:23.18 3:30.55 4:02.13 5:26.35 5:31.61
3 Alfred State A Isabelle Popoff, Lily Schnell, Annaliese Hersom, Lexi Trautwein 3:27.89 4:33.53 5:33.71 5:14.56 3:47.03 4:19.86
4 Lock Haven
(B>)
B Kiersten Lloyd, Gwen Lloyd, Kaleigh Cunningham, Aubrey Sechrist 3:32.99 4:36.61 4:42.15 4:55.98 4:06.19 3:19.16

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Isabella Horvath SO-2 Bloomsburg 1.52m 4' 11.75"
  • 1.37
    P
  • 1.42
    P
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XO
  • 1.55
    XXX
2 Jenna Horning JR-3 Susquehanna 1.42m 4' 7.75"
  • 1.37
    XO
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Sydney Derr JR-3 Bloomsburg 3.25m 10' 8"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    P
  • 2.50
    P
  • 2.65
    P
  • 2.80
    P
  • 2.95
    O
  • 3.05
    O
  • 3.15
    P
  • 3.25
    O
  • 3.35
    XXX
2 Sarah Bower SO-2 Susquehanna 2.95m 9' 8"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    P
  • 2.50
    P
  • 2.65
    P
  • 2.80
    P
  • 2.95
    XO
  • 3.05
    XXX
3 Maeve Davis SO-2 Bloomsburg 2.80m 9' 2.25"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    O
  • 2.50
    XO
  • 2.65
    O
  • 2.80
    O
  • 2.95
    XXX
4 Brooke Leitzel SR-4 Susquehanna 2.80m 9' 2.25"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    P
  • 2.50
    P
  • 2.65
    O
  • 2.80
    XXO
  • 2.95
    XXX
5 Laura Walter SO-2 Alfred State 2.65m 8' 8.25"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    P
  • 2.50
    O
  • 2.65
    O
  • 2.80
    XXX
6 Lexi Trautwein FR-1 Alfred State 2.50m 8' 2.5"
  • 2.20
    O
  • 2.35
    O
  • 2.50
    O
  • 2.65
    XXX
7 Katie Cammarata FR-1 Susquehanna 2.35m 7' 8.5"
  • 2.20
    P
  • 2.35
    O
  • 2.50
    XXX
8 Hannah Gerhart FR-1 Bloomsburg 2.35m 7' 8.5"
  • 2.20
    XO
  • 2.35
    O
  • 2.50
    XXX
9 Abby Roughsedge FR-1 Alfred State 2.35m 7' 8.5"
  • 2.20
    XXO
  • 2.35
    O
  • 2.50
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Remi Acord SO-2 Susquehanna 5.44m 4.10m 5.01m 6.90m 5.55m 5.39m 17' 8.25"
  • 5.34 (-1.6)
  • FOUL  
  • 5.09 (-1.3)
  • 5.39 (-0.9)
  • 5.29 (-0.5)
  • 5.37 (-1.4)
2 Devin Hubler FR-1 Bloomsburg 5.66m 4.18m 6.19m 4.76m 4.92m 5.29m 17' 4.25"
  • 5.23 (-0.3)
  • 5.29 (+0.0)
  • 5.29 (-1.0)
  • 5.06 (-2.6)
  • 5.21 (-1.1)
  • 5.21 (-2.0)
3 Dahlia Hosey SR-4 Bloomsburg 4.01m 4.91m 5.65m 6.55m 5.91m 5.28m 17' 4"
  • FOUL  
  • 5.07 (-1.1)
  • FOUL  
  • 5.28 (1.6)
  • 4.95 (-1.2)
  • 5.16 (-0.9)
4 Madison Ziska FR-1 Mansfield 5.10m 6.48m 5.35m 4.69m 5.76m 5.10m 16' 8.75"
  • 4.92 (-1.2)
  • 5.10 (+0.0)
  • 4.93 (-1.7)
  • 5.06 (1.6)
  • 4.84 (-1.7)
  • 4.79 (-1.9)
5 Madison Snayczuk SO-2 Alfred State 5.80m 5.94m 6.09m 5.02m 3.85m 4.87m 15' 11.75"
  • 4.70 (+0.0)
  • 4.87 (-0.2)
  • 4.73 (-1.2)
  • 4.62 (-1.0)
  • 4.70 (-1.5)
  • 4.62 (+0.0)
6 Lorelei Eberly FR-1 Bloomsburg 5.63m 3.49m 6.05m 5.63m 5.63m 4.65m 15' 3.25"
  • FOUL  
  • 4.53 (+0.0)
  • FOUL  
  • 4.65 (-1.4)
  • FOUL  
  • 4.56 (-1.7)

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Remi Acord SO-2 Susquehanna 11.83m 14.31m 38' 9.75"
  • 11.30 (-1.6)
  • FOUL  
  • 11.70 (+0.0)
  • 11.31 (-2.8)
  • FOUL  
  • 11.83 (0.1)
2 Devin Hubler FR-1 Bloomsburg 11.14m 11.25m 36' 6.75"
  • FOUL  
  • 11.05 (-0.2)
  • 11.14 (-1.1)
3 Julia Acevedo JR-3 Susquehanna 10.77m 12.39m 35' 4"
  • FOUL  
  • 9.91 (+0.0)
  • 10.20 (-0.5)
  • 10.51 (+0.0)
  • 10.59 (+0.0)
  • 10.77 (+0.0)
4 Sydney Beaverson JR-3 Bloomsburg 10.34m 7.24m 33' 11.25"
  • 9.83 (+0.0)
  • 10.00 (+0.0)
  • 10.34 (+0.0)
  • 9.75 (+0.0)
  • 10.22 (+0.0)
  • 10.34 (-0.2)
5 Hannah Alderfer SO-2 Susquehanna 10.07m 11.78m 33' 0.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.07 (-0.7)
  • FOUL  
  • 10.05 (-1.5)
  • FOUL  
6 Madison Snayczuk SO-2 Alfred State 9.88m 10.37m 32' 5"
  • FOUL  
  • 9.73 (-0.3)
  • 9.71 (-0.9)
  • 9.88 (+0.0)
  • 9.47 (+0.0)
  • 9.87 (+0.0)
7 Lily Schnell JR-3 Alfred State 9.87m 8.88m 32' 4.75"
  • FOUL  
  • 9.69 (-0.9)
  • 9.10 (-1.2)
  • 9.56 (+0.0)
  • 9.46 (+0.0)
  • 9.87 (0.1)
  Dahlia Hosey SR-4 Bloomsburg FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Abigail Taylor SO-2 Mansfield FOUL FOUL NM
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Maggie Boyer JR-3 Susquehanna 12.33m 40' 5.5"
  • 11.88  
  • 12.14  
  • 12.33  
  • 11.42  
  • 12.00  
  • 11.45  
2 Madison Baudille JR-3 Bloomsburg 11.31m 37' 1.25"
  • FOUL  
  • 11.31  
  • 11.16  
  • 9.95  
  • 9.82  
  • 9.73  
3 Mallory Eck FR-1 Lock Haven 10.64m 34' 11"
  • 9.41  
  • 10.64  
  • 10.55  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.87  
4 Becca Martin SO-2 Bloomsburg 10.14m 33' 3.25"
  • 9.74  
  • 9.86  
  • 10.14  
  • FOUL  
  • 10.04  
  • 10.05  
5 Nicole Hume SO-2 Alfred State 9.95m 32' 7.75"
  • 8.54  
  • 9.76  
  • 9.93  
  • 9.90  
  • 9.95  
  • FOUL  
6 Paulina Biagioni FR-1 Susquehanna 8.97m 29' 5.25"
  • 8.32  
  • 8.97  
  • 8.45  
  • 8.33  
  • FOUL  
  • 8.86  
7 Katelyn Curry FR-1 Alfred State 8.84m 29' 0"
  • 8.53  
  • 8.25  
  • 8.43  
  • 8.21  
  • 8.84  
  • 8.69  
8 Sarah Joy FR-1 Susquehanna 8.81m 28' 11"
  • 8.32  
  • 8.37  
  • 8.64  
  • 8.39  
  • 8.81  
  • 8.58  
9 Alyssa VanGorder FR-1 Lock Haven 8.66m 28' 5"
  • 8.66  
  • 8.40  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Anna Palm FR-1 Bloomsburg 8.51m 27' 11"
  • 8.51  
  • 8.05  
  • 8.16  
11 Rebecca Cree FR-1 Susquehanna 8.40m 27' 6.75"
  • 8.40  
  • 8.27  
  • FOUL  
12 Kaelyn Crawford FR-1 Mansfield 8.26m 27' 1.25"
  • 7.79  
  • FOUL  
  • 8.26  
13 Deleaney Clark SR-4 Mansfield 7.08m 23' 2.75"
  • FOUL  
  • 6.47  
  • 7.08  
14 Mackenzie Gillettte SO-2 Alfred State 6.92m 22' 8.5"
  • 6.41  
  • 6.92  
  • 6.61  

Women's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Makayla Force JR-3 Bloomsburg 31.96m 37.16m 121' 11"
  • FOUL  
  • 37.16  
  • 37.06  
  • 36.50  
  • 35.10  
  • FOUL  
2 Mallory Eck FR-1 Lock Haven 27.87m 37.16m 121' 11"
  • 37.16  
  • 30.52  
  • 31.58  
  • 35.89  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Kelly Gilmore SO-2 Bloomsburg 36.72m 33.69m 110' 6"
  • 30.97  
  • 33.69  
  • 30.01  
  • 31.38  
  • 32.93  
  • FOUL  
4 Sam Shafer SO-2 Susquehanna 27.08m 31.13m 102' 1"
  • 25.84  
  • 29.65  
  • 31.13  
  • 30.31  
  • 29.98  
  • FOUL  
5 Nicole Hume SO-2 Alfred State 21.99m 30.97m 101' 7"
  • 27.74  
  • FOUL  
  • 29.58  
  • 30.35  
  • 30.97  
  • 30.34  
6 Julia Beck JR-3 Lock Haven 38.84m 30.58m 100' 4"
  • 29.31  
  • 28.78  
  • 28.67  
  • 29.58  
  • 30.58  
  • FOUL  
7 Maggie Boyer JR-3 Susquehanna 34.67m 30.15m 98' 11"
  • FOUL  
  • 30.15  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 28.32  
  • FOUL  
8 Rebecca Cree FR-1 Susquehanna 28.38m 29.87m 98' 0"
  • 29.14  
  • 29.36  
  • 29.71  
  • 29.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Briannan Eckard SO-2 Bloomsburg 37.06m 28.95m 95' 0"
  • 28.95  
  • 27.93  
  • 28.62  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Alyssa VanGorder FR-1 Lock Haven 27.74m 28.60m 93' 10"
  • 28.31  
  • 27.37  
  • 28.60  
11 Hannah Lingold SR-4 Lock Haven 26.23m 28.51m 93' 6"
  • 28.22  
  • 28.51  
  • FOUL  
12 Anna Palm FR-1 Bloomsburg 36.95m 28.42m 93' 3"
  • 28.42  
  • 27.46  
  • 27.12  
13 Jenna Horning JR-3 Susquehanna 34.19m 28.26m 92' 8"
  • FOUL  
  • 26.07  
  • 28.26  
14 Paulina Biagioni FR-1 Susquehanna 26.06m 26.59m 87' 3"
  • 26.59  
  • 25.47  
  • 24.61  
15 Mackenzie Gillettte SO-2 Alfred State 17.34m 23.43m 76' 10"
  • 23.43  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Katelyn Curry FR-1 Alfred State 25.90m 23.33m 76' 6"
  • 20.34  
  • 19.53  
  • 23.33  
17 Sarah Joy FR-1 Susquehanna 29.17m 23.15m 75' 11"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 23.15  
18 Chelsea Veith SO-2 Susquehanna 14.72m 19.12m 62' 9"
  • FOUL  
  • 19.12  
  • FOUL  
Women's Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
4 Sam Shafer SO-2 Susquehanna 23.04m 30.82m 31.13m 102' 1"
10 Alyssa VanGorder FR-1 Lock Haven 30.03m 34.89m 28.60m 93' 10"
12 Anna Palm FR-1 Bloomsburg 32.97m 19.89m 28.42m 93' 3"
13 Jenna Horning JR-3 Susquehanna 19.78m 29.11m 28.26m 92' 8"
14 Paulina Biagioni FR-1 Susquehanna 30.58m 33.77m 26.59m 87' 3"
15 Mackenzie Gillettte SO-2 Alfred State 23.43m 25.07m 23.43m 76' 10"
16 Katelyn Curry FR-1 Alfred State 17.26m 19.36m 23.33m 76' 6"
17 Sarah Joy FR-1 Susquehanna 17.13m 27.78m 23.15m 75' 11"
18 Chelsea Veith SO-2 Susquehanna 21.22m 23.33m 19.12m 62' 9"
Women's Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Makayla Force JR-3 Bloomsburg 47.19m 39.02m 46.08m 37.16m 43.11m 121' 11"
2 Mallory Eck FR-1 Lock Haven 27.87m 45.71m 40.50m 37.16m 44.22m 121' 11"
3 Kelly Gilmore SO-2 Bloomsburg 35.71m 32.01m 33.69m 33.69m 32.01m 110' 6"
5 Nicole Hume SO-2 Alfred State 27.87m 34.07m 35.00m 30.97m 35.00m 101' 7"
6 Julia Beck JR-3 Lock Haven 39.45m 21.71m 27.83m 30.58m 31.80m 100' 4"
7 Maggie Boyer JR-3 Susquehanna 25.63m 37.39m 35.28m 30.15m 28.34m 98' 11"
8 Rebecca Cree FR-1 Susquehanna 33.16m 38.53m 35.55m 29.87m 36.74m 98' 0"
9 Briannan Eckard SO-2 Bloomsburg 22.29m 22.00m 35.03m 28.95m 26.63m 95' 0"
11 Hannah Lingold SR-4 Lock Haven 28.80m 28.22m 31.93m 28.51m 25.37m 93' 6"

Women's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Maggie Boyer JR-3 Susquehanna 37.31m 51.59m 37.77m 42.38m 40.07m 46.06m 151' 1"
  • FOUL  
  • 46.06  
  • 44.08  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 41.87  
2 Kelly Gilmore SO-2 Bloomsburg 52.67m 33.64m 36.29m 39.83m 41.60m 44.26m 145' 2"
  • 43.98  
  • 44.26  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Julia Beck JR-3 Lock Haven 54.54m 37.92m 40.91m 49.43m 37.92m 42.61m 139' 9"
  • FOUL  
  • 41.91  
  • 40.92  
  • 42.19  
  • 42.61  
  • 42.16  
4 Hannah Lingold SR-4 Lock Haven 44.36m 39.71m 48.17m 48.17m 40.98m 42.25m 138' 7"
  • 42.25  
  • 40.33  
  • 39.93  
  • 41.21  
  • 39.74  
  • 40.28  
5 Briannan Eckard SO-2 Bloomsburg 50.43m 40.50m 49.24m 48.45m 47.25m 39.71m 130' 3"
  • 38.15  
  • 39.71  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 34.67  
  • FOUL  
6 Nicole Hume SO-2 Alfred State 43.55m 29.87m 28.07m 37.43m 35.99m 35.99m 118' 1"
  • FOUL  
  • 31.65  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 35.99  
  • FOUL  
7 Madison Baudille JR-3 Bloomsburg 35.82m 40.12m 45.13m 40.83m 37.61m 35.82m 117' 6"
  • FOUL  
  • 35.82  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Delaynee McLeod JR-3 Susquehanna 36.65m 40.25m 25.85m 29.78m 36.97m 32.72m 107' 4"
  • 31.29  
  • FOUL  
  • 32.72  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Alyssa VanGorder FR-1 Lock Haven 29.09m 27.81m 36.13m 29.73m 36.77m 31.97m 104' 11"
  • FOUL  
  • 31.78  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 31.97  
  • 26.07  
10 Paulina Biagioni FR-1 Susquehanna 34.28m 39.57m 37.08m 39.26m 33.65m 31.16m 102' 3"
  • 29.68  
  • 31.16  
  • 28.48  
11 Mackenzie Gillettte SO-2 Alfred State 34.97m 31.53m 24.65m 24.93m 20.06m 28.66m 94' 0"
  • FOUL  
  • 28.66  
  • FOUL  
12 Sarah Joy FR-1 Susquehanna 29.05m 31.54m 24.35m 28.50m 22.69m 27.67m 90' 9"
  • 27.28  
  • FOUL  
  • 27.67  
13 Sam Shafer SO-2 Susquehanna 30.02m 32.65m 31.33m 33.70m 32.65m 26.33m 86' 5"
  • FOUL  
  • 22.62  
  • 26.33  
14 Katelyn Curry FR-1 Alfred State 33.06m 25.72m 29.65m 20.47m 25.19m 26.24m 86' 1"
  • 22.90  
  • 26.24  
  • 25.56  
15 Ainslee Binkley FR-1 Susquehanna 21.92m 26.00m 25.49m 22.43m 19.63m 25.49m 83' 7"
  • 23.99  
  • 24.66  
  • 25.49  
16 Mallory Eck FR-1 Lock Haven 17.72m 23.96m 17.72m 28.95m 31.45m 24.96m 81' 11"
  • FOUL  
  • 22.37  
  • 24.96  
17 Rebecca Cree FR-1 Susquehanna 24.57m 19.66m 16.08m 22.79m 25.47m 22.34m 73' 3"
  • FOUL  
  • 20.19  
  • 22.34  
18 Chelsea Veith SO-2 Susquehanna 14.23m 19.42m 17.31m 14.61m 14.61m 19.23m 63' 1"
  • 18.94  
  • 19.23  
  • FOUL  
Women's Hammer Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
10 Paulina Biagioni FR-1 Susquehanna 23.99m 31.16m 22.12m 102' 3"
11 Mackenzie Gillettte SO-2 Alfred State 26.08m 28.66m 23.50m 94' 0"
12 Sarah Joy FR-1 Susquehanna 28.50m 27.67m 26.56m 90' 9"
13 Sam Shafer SO-2 Susquehanna 22.64m 26.33m 21.59m 86' 5"
14 Katelyn Curry FR-1 Alfred State 20.99m 26.24m 27.81m 86' 1"
15 Ainslee Binkley FR-1 Susquehanna 17.84m 25.49m 21.67m 83' 7"
16 Mallory Eck FR-1 Lock Haven 32.20m 24.96m 32.45m 81' 11"
17 Rebecca Cree FR-1 Susquehanna 22.34m 22.34m 25.47m 73' 3"
18 Chelsea Veith SO-2 Susquehanna 13.85m 19.23m 20.96m 63' 1"
Women's Hammer Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH
1 Maggie Boyer JR-3 Susquehanna 54.81m 50.67m 46.06m 151' 1"
2 Kelly Gilmore SO-2 Bloomsburg 46.47m 54.44m 44.26m 145' 2"
3 Julia Beck JR-3 Lock Haven 52.41m 39.20m 42.61m 139' 9"
4 Hannah Lingold SR-4 Lock Haven 34.64m 46.05m 42.25m 138' 7"
5 Briannan Eckard SO-2 Bloomsburg 48.84m 50.83m 39.71m 130' 3"
6 Nicole Hume SO-2 Alfred State 27.71m 42.11m 35.99m 118' 1"
7 Madison Baudille JR-3 Bloomsburg 40.12m 31.16m 35.82m 117' 6"
8 Delaynee McLeod JR-3 Susquehanna 31.08m 30.10m 32.72m 107' 4"
9 Alyssa VanGorder FR-1 Lock Haven 38.68m 36.77m 31.97m 104' 11"

Women's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Molly Raville JR-3 Bloomsburg 43.31m 26.41m 31.69m 26.41m 35.21m 27.46m 33.80m 115' 6"
  • 30.42  
  • 34.91  
  • 31.10  
  • 35.21  
  • 31.88  
  • FOUL  
2 Ainslee Binkley FR-1 Susquehanna 29.97m 39.38m 35.90m 28.23m 34.85m 31.71m 27.88m 114' 4"
  • 33.26  
  • 34.13  
  • 34.85  
  • FOUL  
  • 30.08  
  • FOUL  
3 Becca Martin SO-2 Bloomsburg 30.80m 36.96m 42.78m 26.35m 34.22m 39.70m 30.46m 112' 3"
  • 31.38  
  • 31.71  
  • 34.22  
  • 30.04  
  • 32.63  
  • 31.73  
4 Delaynee McLeod JR-3 Susquehanna 38.44m 36.42m 26.98m 35.41m 33.72m 27.65m 43.84m 110' 7"
  • 29.49  
  • 32.34  
  • FOUL  
  • 33.72  
  • 31.39  
  • 33.51  
5 Sam Shafer SO-2 Susquehanna 21.39m 22.28m 30.90m 30.90m 29.71m 27.63m 27.63m 97' 6"
  • 29.71  
  • 28.76  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Madison Baudille JR-3 Bloomsburg 20.89m 27.32m 23.30m 20.62m 26.78m 29.19m 25.98m 87' 10"
  • 26.04  
  • 26.78  
  • 25.84  
  • 23.29  
  • 26.11  
  • FOUL  
7 Blaze Wood SO-2 Mansfield 23.22m 27.18m 34.31m 32.99m 26.39m 28.50m 20.58m 86' 7"
  • 24.17  
  • 26.39  
  • 20.10  
  • 23.93  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Heptathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS
1 Elizabeth Barre SR-4 Carnegie Mellon 5017
2 Hannah Alderfer SO-2 Susquehanna 4368
3 Chloe Yoder JR-3 Susquehanna 4260
4 Jayna Galley JR-3 Edinboro 4075
5 Emma Taggart JR-3 Alfred State 3985
6 Danielle MacBeth SR-4 Slippery Rock 3947
7 Madeline Newark FR-1 Edinboro 3909
8 Lorna Speigle SR-4 Slippery Rock 3767
9 AnJalyna Talmadge SO-2 Cortland St. 3702
10 Madelyn Miller FR-1 Slippery Rock 3646
11 Alison Lamoreaux JR-3 Slippery Rock 3450
12 Bailey Corrigan SO-2 Bloomsburg 3290
13 Julia Acevedo JR-3 Susquehanna 3134
14 Melissa Sicinski JR-3 Bloomsburg 3014
15 Lilly Slater FR-1 Bloomsburg 2891