March 17, 2023
|
Blanche Ely High School - Pompano Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Dillard Chris Johnson, Xavier Lucas, Jaden Williams, Armani Norcius 3:19.76 2:19.84 2:35.82 2:21.83 10
2 Miramar Desmen Francois, Tre Rigby, Wahli Jeune, Elijah Smith 3:22.31 3:46.59 2:43.88 3:30.41 8
3 Boyd Anderson Travis Cupidore, Jackson Demosthene, Tristan Watson, Majet Bethely 3:22.93 2:22.06 3:22.93 2:32.20 6
4 Plantation Chad Braddy, Ashton Butler, Vegas Burnett, Jamari Haynes 3:23.94 3:05.59 3:38.22 2:39.08 5
5 Flanagan Peter Baldie, Jamari Benjamin, Zamarion Johnson, Jonathan Carter 3:25.91 4:23.57 3:09.44 2:48.85 4
6 Coconut Creek Hyajah Miller, Davari Morris, Joshua Yearby, Jermaine Gordan 3:26.09 3:32.28 2:40.75 2:28.39 3
7 Western Jeshua Ruskin, Omar Suarez-Davis, Diego Tkachenko, Federico Meneses 3:26.11 4:17.64 4:11.46 3:36.42 2
8 Taravella TraeJon Roberts, Keon Clarke, Jace Johnson, Jasiah Clapp 3:26.84 3:33.05 2:41.34 2:43.41 1
9 Ely Cornerius Jordan, cameron Isme, Xavier Gunn, Jessen Charlestin 3:29.18 4:11.02 4:17.30 2:47.35 -
10 South Plantation Douglas Livermore, Stevens Eteinne, Ashton Pleimann, Rory Ramnarine 3:29.50 4:21.88 2:49.70 2:47.60 -
11 Pembroke Pines Charter Julian Oladapo, Diego Torres, Jonathan Point Du Jour, Alan Schwartz 3:29.82 4:32.77 4:30.67 3:44.51 -
12 Northeast (OP) Aldes Jules, Darren Hewitt, Isaiah simmons, Jason Williams 3:30.38 2:39.89 3:43.01 3:11.45 -
13 Stranahan Devan Lamar, Luca Marinelli, Nathanael Renie, Alonzo Herring 3:30.86 4:13.04 2:40.26 2:38.15 -
14 Fort Lauderdale Alessandro Manca, Kevin Peeples, Thomas Smith, Quincy Esta 3:34.58 3:47.46 3:00.25 4:28.23 -
15 Pompano Beach Alec Fernandez-Posse, Orion Donahue, Chris Campbell, Ayan Jaouhar 3:37.39 3:52.61 4:18.70 4:23.05 -
16 Coral Glades Jordan Blaise, Jaiden Colean, Elijah Vessells, Myles Senior 3:37.61 2:51.92 4:16.78 4:23.31 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Plantation Braddy, Butler, Burnett, Haynes 4:04.73 3:23.94 3:54.53 2:35.00 4:19.01 3:40.26 4:12.89 5
7 Western Ruskin, Suarez-Davis, Tkachenko, Meneses 2:49.01 3:26.11 4:25.89 3:48.79 3:38.48 3:57.03 3:34.36 2
9 Ely Jordan, Isme, Gunn, Charlestin 4:29.85 3:29.18 2:30.61 3:41.73 4:21.48 3:08.27 3:14.54 -
10 South Plantation Livermore, Eteinne, Pleimann, Ramnarine 2:55.98 3:29.50 4:26.07 3:00.17 3:02.27 3:19.03 4:13.50 -
11 Pembroke Pines Charter Oladapo, Torres, Point Du Jour, Schwartz 2:33.17 3:29.82 3:42.41 3:42.41 4:09.69 2:35.27 3:15.14 -
14 Fort Lauderdale Manca, Peeples, Smith, Esta 2:47.38 3:34.58 3:36.73 3:38.88 2:55.96 3:13.13 3:49.60 -
15 Pompano Beach Fernandez-Posse, Donahue, Campbell, Jaouhar 3:17.83 3:37.39 3:56.96 3:54.79 3:13.48 4:36.09 4:18.70 -
16 Coral Glades Blaise, Colean, Vessells, Senior 4:05.90 3:37.61 3:48.49 4:34.19 4:03.73 3:26.73 2:41.04 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Dillard Johnson, Lucas, Williams, Norcius 2:55.79 3:19.76 10
2 Miramar Francois, Rigby, Jeune, Smith 3:36.48 3:22.31 8
3 Boyd Anderson Cupidore, Demosthene, Watson, Bethely 4:09.61 3:22.93 6
5 Flanagan Baldie, Benjamin, Johnson, Carter 4:02.98 3:25.91 4
6 Coconut Creek Miller, Morris, Yearby, Gordan 4:09.37 3:26.09 3
8 Taravella Roberts, Clarke, Johnson, Clapp 2:43.41 3:26.84 1
12 Northeast (OP) Jules, Hewitt, simmons, Williams 2:39.89 3:30.38 -
13 Stranahan Lamar, Marinelli, Renie, Herring 4:27.80 3:30.86 -