April 14-15, 2023
|
Tiffin - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI HCAC

Women's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:18.86 2:09.14 1:48.31 1:49.70 2:18.86
2 Beverly Harper FR-1 Northern Michigan 2:49.68 2:35.66 2:23.04 1:54.99 2:20.23
3 Remington Hobson SR-4 Cedarville 1:55.98 1:40.42 2:22.85 1:50.32 2:21.43
4 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 1:51.78 2:31.40 2:01.69 3:01.11 2:21.49
5 Jocelyn Dornbirer FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:13.40 1:54.95 2:09.14 3:03.07 2:21.91
6 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:06.67 2:00.98 2:32.29 2:10.94 2:22.32
7 Jade Neal FR-1 Ashland 2:17.20 1:50.04 3:01.50 2:11.48 2:22.91
8 Emilie Lemon FR-1 Ashland 2:11.86 3:00.59 2:33.36 2:17.59 2:23.32
9 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:32.43 2:33.87 2:48.25 2:30.99 2:23.80
10 Anna Gregg JR-3 Malone 3:03.32 2:02.69 2:24.34 2:17.13 2:24.34
11 Leslie Sprankles FR-1 Indiana Kokomo 2:16.73 2:45.82 2:12.36 2:10.91 2:25.45
12 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:27.01 2:13.91 2:18.28 1:43.34 2:25.55
13 Kenzie Fountain JR-3 Heidelberg 2:34.64 2:43.56 1:54.50 2:46.54 2:28.69
14 Sophia Richards FR-1 Tiffin 2:26.26 2:35.21 3:06.55 2:26.26 2:29.24
15 Allison Henegar JR-3 Tiffin 3:04.65 2:33.13 1:54.10 2:22.62 2:30.12
16 Sophia Humphrey FR-1 Ashland 2:13.09 2:39.09 3:12.75 2:49.80 2:32.97
17 Hannah Best FR-1 Indiana East 3:18.03 3:10.36 2:15.09 2:01.28 2:33.51
18 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 1:52.56 3:01.95 2:54.24 1:58.73 2:34.19
19 Analeise Artino FR-1 Ashland 2:45.32 2:26.78 2:51.50 3:03.86 2:34.50
20 Cassie Klein FR-1 John Carroll 2:14.69 2:53.39 2:11.59 3:15.06 2:34.81
21 Audrey Guggenbiller SR-4 Tiffin 2:51.84 1:55.60 3:19.95 2:20.59 2:36.21
22 Anna Kluesener SO-2 Findlay 2:31.22 3:12.18 2:10.75 1:50.27 2:37.52
23 Molly Skinner SO-2 Baldwin Wallace 2:38.46 1:57.26 3:13.33 1:54.10 2:38.46
24 Sarah Kwiatkowski FR-1 Indiana East 2:38.01 3:25.89 3:25.89 3:25.89 2:39.60
25 Rachel Eby FR-1 Indiana Kokomo 2:32.56 2:58.52 1:56.85 1:58.48 2:42.29
26 Basil Gates SO-2 Bluffton 2:31.94 2:51.54 2:54.81 2:51.54 2:43.37
27 Anna Johnston FR-1 Indiana East 3:22.52 3:22.52 2:46.00 3:27.50 2:46.00
28 Emma Hvizdos FR-1 John Carroll 2:48.14 3:06.64 3:25.13 2:09.47 2:48.14
29 Ava Smith FR-1 Ashland 2:34.29 2:32.55 2:08.28 3:24.56 2:53.35
30 Alyssa Hasman FR-1 Cuyahoga CC 2:55.22 3:25.31 2:23.37 2:14.52 2:56.99
31 Erica White SO-2 Indiana Kokomo 2:16.96 2:18.77 3:05.62 2:53.01 3:00.21
32 Miranda Billman JR-3 Bluffton 3:07.84 3:09.90 4:11.82 3:16.09 3:26.41
  Brooke Barnes JR-3 Bluffton DNS DNS DNS DNS DNS
  Molly Soehnlen FR-1 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS
  Kayla Gibson JR-3 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Huzyak FR-1 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS
  Paige Fuller FR-1 Cedarville DNS DNS DNS DNS DNS
  Jessica Ferguson FR-1 Cedarville DNS DNS DNS DNS DNS
  Madeline Spaulding SR-4 Cedarville DNS DNS DNS DNS DNS
  Abby Page FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaitlin Meade SR-4 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS
  Kylie Cope FR-1 Heidelberg DNS DNS DNS DNS DNS
  Sydney Wingler FR-1 John Carroll DNS DNS DNS DNS DNS
  Katy Fellenstein JR-3 John Carroll DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:45.25 2:18.86
2 Beverly Harper FR-1 Northern Michigan 2:59.50 2:20.23
3 Remington Hobson SR-4 Cedarville 2:44.06 2:21.43
4 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 2:52.62 2:21.49
6 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:16.63 2:22.32
8 Emilie Lemon FR-1 Ashland 1:57.53 2:23.32
10 Anna Gregg JR-3 Malone 2:40.22 2:24.34
12 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:41.56 2:25.55
  Sydney Wingler FR-1 John Carroll DNS DNS
  Katy Fellenstein JR-3 John Carroll DNS DNS
  Madeline Spaulding SR-4 Cedarville DNS DNS
Women's 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jocelyn Dornbirer FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:29.01 2:21.91 1:49.27 2:04.88 2:30.43 2:10.56
7 Jade Neal FR-1 Ashland 1:50.04 2:22.91 2:18.63 2:10.05 2:34.35 2:18.63
9 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:58.32 2:23.80 2:10.86 1:55.04 2:18.05 1:53.61
11 Leslie Sprankles FR-1 Indiana Kokomo 2:50.18 2:25.45 2:00.73 1:44.73 1:56.36 2:19.64
13 Kenzie Fountain JR-3 Heidelberg 2:53.97 2:28.69 3:01.41 2:28.69 2:07.88 1:51.52
15 Allison Henegar JR-3 Tiffin 1:57.10 2:30.12 2:27.12 2:58.65 2:09.11 2:22.62
16 Sophia Humphrey FR-1 Ashland 3:17.34 2:32.97 3:17.34 3:05.10 2:05.44 2:26.86
18 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 2:52.70 2:34.19 2:15.69 2:51.15 2:07.98 1:52.56
26 Basil Gates SO-2 Bluffton 2:27.04 2:43.37 2:10.70 1:56.00 3:04.61 3:29.12
  Molly Soehnlen FR-1 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kayla Gibson JR-3 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Sophia Richards FR-1 Tiffin 2:29.24 3:06.55 3:06.55
17 Hannah Best FR-1 Indiana East 2:33.51 1:56.67 2:44.26
19 Analeise Artino FR-1 Ashland 2:34.50 2:53.04 2:23.69
20 Cassie Klein FR-1 John Carroll 2:34.81 2:59.58 2:45.65
21 Audrey Guggenbiller SR-4 Tiffin 2:36.21 3:04.33 2:50.27
22 Anna Kluesener SO-2 Findlay 2:37.52 3:10.60 3:16.90
23 Molly Skinner SO-2 Baldwin Wallace 2:38.46 2:13.11 3:02.23
28 Emma Hvizdos FR-1 John Carroll 2:48.14 2:24.60 2:59.91
29 Ava Smith FR-1 Ashland 2:53.35 3:00.29 2:10.02
  Kylie Cope FR-1 Heidelberg DNS DNS DNS
  Kaitlin Meade SR-4 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS
  Jessica Ferguson FR-1 Cedarville DNS DNS DNS
Women's 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Sarah Kwiatkowski FR-1 Indiana East 2:45.99 2:39.60
25 Rachel Eby FR-1 Indiana Kokomo 1:56.85 2:42.29
27 Anna Johnston FR-1 Indiana East 3:30.82 2:46.00
30 Alyssa Hasman FR-1 Cuyahoga CC 2:03.90 2:56.99
31 Erica White SO-2 Indiana Kokomo 3:52.47 3:00.21
32 Miranda Billman JR-3 Bluffton 3:40.86 3:26.41
  Abby Page FR-1 Indiana East DNS DNS
  Paige Fuller FR-1 Cedarville DNS DNS
  Brooke Barnes JR-3 Bluffton DNS DNS
  Olivia Huzyak FR-1 Walsh DNS DNS