April 14-15, 2023
|
Tiffin - Tiffin, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B HCAC

Men's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nate Slater FR-1 Ashland 1:55.13
2 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 1:55.20
3 Tyler Twining FR-1 Malone 1:55.43
4 Jonathan Alecusan FR-1 Cedarville 1:55.75
5 Mike Shipman JR-3 John Carroll 1:56.66
6 Trevor Billingsley FR-1 Cedarville 1:57.27
7 Joel Pospisil SR-4 Ashland 1:57.37
8 Isaac Ramseyer JR-3 Mount Vernon Nazarene 1:57.58
9 Reyhan Muhammad FR-1 Tiffin 1:57.67
10 Trent Koning FR-1 Mount Vernon Nazarene 1:58.29
11 Teagen Rodriguez FR-1 Indiana East 1:58.45
12 Sam Sikorski FR-1 Baldwin Wallace 1:59.17
13 Evan Piscitani SO-2 John Carroll 1:59.46
14 Hudson Black FR-1 Heidelberg 1:59.68
15 William Stenson JR-3 Lake Erie 1:59.74
16 Jacob Cureton SO-2 Malone 1:59.80
17 Eric Dehmer FR-1 Malone 1:59.87
18 Joe Scherer SO-2 John Carroll 2:00.02
19 Bryce Michaelis FR-1 Lake Erie 2:00.19
20 Gehrig Stanley SO-2 Baldwin Wallace 2:00.25
21 Alexander Jenney JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:00.38
22 Kayden Schoelles FR-1 Walsh 2:00.86
23 Erick Gallardo Cortes FR-1 Indiana East 2:01.21
24 DeAndre Hall FR-1 Indiana East 2:01.28
25 Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:02.60
26 Rylan Felumlee FR-1 Cedarville 2:04.54
27 Connor Foody SO-2 Baldwin Wallace 2:04.86
28 Jackson Tucker SO-2 Baldwin Wallace 2:04.96
29 Trevor Hawkins JR-3 Heidelberg 2:05.22
30 Carson Closson FR-1 Findlay 2:06.19
31 Jaylen White SO-2 Tiffin 2:07.26
32 Hunter Greenman SR-4 Heidelberg 2:07.51
33 Gage Wilson FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:08.08
34 Joshua Forsythe SR-4 Lake Erie 2:08.42
35 Jarrod Roudebush FR-1 Bluffton 2:08.49
36 Isaiah Cook FR-1 Findlay 2:08.85
37 AJ Ludwig SO-2 Indiana East 2:09.44
38 Jon-Michael Falbo FR-1 Baldwin Wallace 2:10.77
39 Morgan Adams SR-4 Bluffton 2:11.67
40 Bryce Stateler FR-1 Indiana Kokomo 2:12.29
41 Miles Heyse FR-1 Baldwin Wallace 2:14.82
42 Evan Starkweather JR-3 Tiffin 2:17.47
43 Benjamin Patchett FR-1 Findlay 2:18.26
44 Alex Wood FR-1 Lake Erie 2:21.14
45 Corey White JR JR-3 Tiffin 2:35.50
  Ben Place JR-3 Cedarville DNS
  Anthony Sasso SR-4 Tiffin DNS
  Edward Devaney FR-1 Ohio Dominican DNS
  Jacob Krous JR-3 Ohio Dominican DNS
  Eric Hollar SO-2 Toledo DNS
  Ivan Starkweather JR-3 Tiffin DNS
  Landon Latham SO-2 Ohio Dominican DNS
  Taye Gonzalez FR-1 Lake Erie DNS
  Tommy Naiman SO-2 John Carroll DNS
  John Shoemaker SR-4 John Carroll DNS
  Cameron Nocton FR-1 Indiana East DNS
  Chandler Wilhelm SR-4 Walsh DNS
  Wyatt Beck FR-1 Indiana East DNS
Men's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nate Slater FR-1 Ashland 1:26.35 1:57.44 2:12.40 2:22.77 1:55.13 1:40.17 1:57.44
2 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 2:27.46 1:27.56 1:59.81 1:28.71 1:55.20 1:41.38 2:12.48
3 Tyler Twining FR-1 Malone 1:20.81 1:41.58 1:39.27 1:43.89 1:55.43 2:04.67 1:33.50
4 Jonathan Alecusan FR-1 Cedarville 2:00.38 2:15.43 2:05.01 2:22.38 1:55.75 2:05.01 1:27.97
5 Mike Shipman JR-3 John Carroll 1:55.50 2:01.33 1:32.17 1:25.17 1:56.66 1:21.67 1:54.33
7 Joel Pospisil SR-4 Ashland 1:55.03 1:22.16 2:14.98 2:19.67 1:57.37 2:04.42 1:44.46
8 Isaac Ramseyer JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:12.87 2:16.40 2:02.29 2:02.29 1:57.58 2:11.69 1:58.76
20 Gehrig Stanley SO-2 Baldwin Wallace 1:49.43 2:30.32 1:30.19 1:33.80 2:00.25 2:09.87 1:44.62
  Tommy Naiman SO-2 John Carroll DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ben Place JR-3 Cedarville DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Anthony Sasso SR-4 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chandler Wilhelm SR-4 Walsh DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Trent Koning FR-1 Mount Vernon Nazarene 1:51.20 1:58.29
12 Sam Sikorski FR-1 Baldwin Wallace 2:08.71 1:59.17
13 Evan Piscitani SO-2 John Carroll 2:25.75 1:59.46
15 William Stenson JR-3 Lake Erie 2:27.28 1:59.74
16 Jacob Cureton SO-2 Malone 2:11.78 1:59.80
17 Eric Dehmer FR-1 Malone 1:32.30 1:59.87
18 Joe Scherer SO-2 John Carroll 1:46.82 2:00.02
19 Bryce Michaelis FR-1 Lake Erie 1:56.59 2:00.19
21 Alexander Jenney JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:17.24 2:00.38
27 Connor Foody SO-2 Baldwin Wallace 2:32.33 2:04.86
  Taye Gonzalez FR-1 Lake Erie DNS DNS
Men's 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Trevor Billingsley FR-1 Cedarville 1:40.86 1:57.27 1:26.78
9 Reyhan Muhammad FR-1 Tiffin 2:04.73 1:57.67 1:57.67
11 Teagen Rodriguez FR-1 Indiana East 1:34.76 1:58.45 1:47.79
14 Hudson Black FR-1 Heidelberg 1:52.50 1:59.68 2:21.23
22 Kayden Schoelles FR-1 Walsh 2:11.74 2:00.86 1:48.78
23 Erick Gallardo Cortes FR-1 Indiana East 1:44.24 2:01.21 1:28.49
25 Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:14.86 2:02.60 1:25.82
26 Rylan Felumlee FR-1 Cedarville 1:49.60 2:04.54 1:35.90
29 Trevor Hawkins JR-3 Heidelberg 1:43.94 2:05.22 2:07.73
30 Carson Closson FR-1 Findlay 1:58.62 2:06.19 2:31.43
  Jacob Krous JR-3 Ohio Dominican DNS DNS DNS
  Eric Hollar SO-2 Toledo DNS DNS DNS
Men's 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 DeAndre Hall FR-1 Indiana East 2:08.56 1:40.67 2:01.28 1:38.24 1:41.88 1:55.22 2:26.75
28 Jackson Tucker SO-2 Baldwin Wallace 1:39.97 1:41.22 2:04.96 2:04.96 1:34.97 2:14.96 1:27.48
32 Hunter Greenman SR-4 Heidelberg 2:06.24 1:43.29 2:07.51 2:24.09 2:02.41 1:31.81 1:56.04
33 Gage Wilson FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:10.65 2:14.49 2:08.08 1:51.43 2:38.82 1:55.28 2:23.45
36 Isaiah Cook FR-1 Findlay 2:20.45 2:15.30 2:08.85 1:31.49 1:46.95 1:57.26 2:17.87
37 AJ Ludwig SO-2 Indiana East 1:34.50 2:41.80 2:09.44 2:34.04 2:36.63 2:27.57 1:30.61
43 Benjamin Patchett FR-1 Findlay 1:38.17 1:56.14 2:18.26 2:36.24 2:45.92 2:39.00 1:56.14
  Wyatt Beck FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cameron Nocton FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Landon Latham SO-2 Ohio Dominican DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ivan Starkweather JR-3 Tiffin DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
31 Jaylen White SO-2 Tiffin 1:49.45 2:36.53 1:43.08 2:14.90 2:07.26 2:05.99 1:30.36
34 Joshua Forsythe SR-4 Lake Erie 1:41.46 2:23.83 2:14.84 1:32.47 2:08.42 2:02.00 1:36.32
35 Jarrod Roudebush FR-1 Bluffton 2:23.91 2:03.35 2:14.92 2:13.63 2:08.49 2:13.63 1:38.94
38 Jon-Michael Falbo FR-1 Baldwin Wallace 2:25.16 1:40.70 2:29.08 2:16.00 2:10.77 2:02.93 2:39.54
39 Morgan Adams SR-4 Bluffton 1:34.81 1:53.24 1:57.19 1:55.87 2:11.67 2:18.26 2:11.67
40 Bryce Stateler FR-1 Indiana Kokomo 1:48.48 2:22.88 1:33.93 1:59.06 2:12.29 2:44.04 1:44.51
41 Miles Heyse FR-1 Baldwin Wallace 2:45.83 2:33.70 1:34.38 2:32.35 2:14.82 2:53.92 2:20.22
42 Evan Starkweather JR-3 Tiffin 2:50.47 2:16.10 1:55.48 2:05.10 2:17.47 1:41.73 2:42.22
44 Alex Wood FR-1 Lake Erie 1:44.45 2:01.38 2:50.78 2:38.08 2:21.14 2:05.62 1:55.74
45 Corey White JR JR-3 Tiffin 3:00.38 2:10.62 2:52.61 3:09.71 2:35.50 2:10.62 2:12.18
  John Shoemaker SR-4 John Carroll DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Edward Devaney FR-1 Ohio Dominican DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS