March 24-25, 2023
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Justus LePrevost JR-3 Frostburg State 12:04.01 15:02.78 14:53.84 14:27.03 17:43.67
2 Jonthomas Bierman JR-3 Oneonta 14:10.95 18:08.85 15:15.00 12:21.15 11:35.40
3 Domenic Campagna SR-4 Bucknell 14:38.78 12:48.93 15:15.39 10:59.08 18:09.32
4 Trent Dinant FR-1 Bucknell 18:21.77 19:26.04 15:18.14 12:42.06 12:42.06
5 Jayson Harmer FR-1 Bucknell 13:59.57 19:13.25 15:22.60 11:50.41 19:22.48
6 Christian Cadmus JR-3 Bucknell 17:32.86 10:46.50 15:23.56 13:14.27 11:51.15
7 Peter Clifford FR-1 Bucknell 10:47.10 17:43.10 15:24.43 12:47.28 14:47.46
8 Max Lagunoff SO-2 Bucknell 11:06.28 11:52.55 15:25.38 19:35.24 18:21.21
9 Nick Gershey SR-4 Scranton 16:25.86 12:14.74 15:30.05 15:39.35 13:29.15
10 Zachary Laird SR-4 Bucknell 13:28.38 19:20.26 15:51.03 12:59.85 14:15.93
11 Devon Soto SR-4 Elizabethtown 12:07.16 13:33.27 15:56.78 11:09.75 15:56.78
12 Gavin Furey FR-1 Lock Haven 13:20.54 20:53.85 16:04.50 15:16.28 18:00.24
13 Angel Perez FR-1 Scranton 20:47.03 17:04.70 16:06.69 12:53.36 15:08.69
14 Ryan Duff SO-2 Bloomsburg 17:15.27 14:50.14 16:07.54 15:19.17 18:23.00
15 Caden Dufrene SO-2 Bloomsburg 21:00.71 16:38.87 16:09.77 14:42.49 13:24.91
16 Justin Murillo SR-4 Oneonta 12:09.49 20:25.54 16:12.65 15:04.57 13:37.03
17 Cam Mallet   Unattached 17:17.37 12:13.99 16:18.65 12:13.99 12:04.21
18 Caden Jones SO-2 Frostburg State 14:41.27 17:37.52 16:19.18 13:42.52 13:22.93
19 Alex Jones   Unattached 13:25.83 18:30.48 16:22.72 11:57.39 11:37.74
20 Alex Chamak JR-3 Oneonta 18:41.46 17:52.27 16:23.73 14:35.52 18:11.94
21 Christian Noa JR-3 Oneonta 12:42.22 12:52.12 16:29.89 13:31.71 21:07.06
22 Cameron O'Connell SR-4 Oneonta 16:17.45 18:39.99 16:58.17 20:21.81 15:46.90
23 Matt Hayden SO-2 Oneonta 14:20.30 18:26.10 17:04.16 19:48.03 12:07.16
24 Noah Spayd FR-1 Lock Haven 12:50.08 13:31.15 17:06.77 18:59.72 22:14.81
25 Joshua Vituszynski SR-4 Scranton 17:00.96 18:24.30 17:21.79 12:50.93 16:29.70
26 Andrew Sorrell SO-2 Oneonta 22:13.47 19:46.47 17:29.97 16:26.98 13:17.98
27 John Sabella   Unattached 21:34.15 13:54.25 17:49.54 21:12.76 21:12.76
28 Micah Zellers FR-1 Susquehanna 22:41.59 21:58.36 18:00.62 16:23.37 22:19.97
29 Ellis Kline JR-3 Juniata 21:37.59 22:42.47 18:01.32 13:52.62 21:15.96
30 Andrew McDowell SO-2 Susquehanna 18:31.75 19:27.34 18:31.75 17:13.93 16:40.58
  Chris Hine SO-2 Lock Haven DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Angel Perez FR-1 Scranton 16:06.69 18:02.70 20:18.03 19:39.37 20:37.37
16 Justin Murillo SR-4 Oneonta 16:12.65 18:58.00 16:41.83 18:58.00 11:59.77
17 Cam Mallet   Unattached 16:18.65 12:53.14 15:39.51 14:40.79 17:56.52
20 Alex Chamak JR-3 Oneonta 16:23.73 15:44.38 16:33.57 13:16.83 17:52.27
21 Christian Noa JR-3 Oneonta 16:29.89 15:40.40 13:51.51 13:02.02 15:40.40
22 Cameron O'Connell SR-4 Oneonta 16:58.17 19:20.72 18:50.17 11:52.72 15:26.54
23 Matt Hayden SO-2 Oneonta 17:04.16 19:07.06 14:51.02 19:37.79 19:58.27
24 Noah Spayd FR-1 Lock Haven 17:06.77 19:40.79 21:44.00 20:21.86 17:06.77
25 Joshua Vituszynski SR-4 Scranton 17:21.79 13:43.02 15:48.03 13:53.44 20:08.48
26 Andrew Sorrell SO-2 Oneonta 17:29.97 22:13.47 14:52.48 14:10.48 20:59.97
27 John Sabella   Unattached 17:49.54 15:30.50 22:06.23 16:45.37 18:32.33
28 Micah Zellers FR-1 Susquehanna 18:00.62 15:07.72 17:49.82 14:56.92 22:19.97
29 Ellis Kline JR-3 Juniata 18:01.32 14:14.25 13:20.18 21:26.77 15:08.31
30 Andrew McDowell SO-2 Susquehanna 18:31.75 14:16.05 17:47.28 15:22.76 15:56.11
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Justus LePrevost JR-3 Frostburg State 11:28.26 14:53.84
2 Jonthomas Bierman JR-3 Oneonta 13:06.90 15:15.00
3 Domenic Campagna SR-4 Bucknell 16:19.47 15:15.39
4 Trent Dinant FR-1 Bucknell 14:32.24 15:18.14
5 Jayson Harmer FR-1 Bucknell 18:08.67 15:22.60
6 Christian Cadmus JR-3 Bucknell 12:18.85 15:23.56
7 Peter Clifford FR-1 Bucknell 16:47.63 15:24.43
8 Max Lagunoff SO-2 Bucknell 16:39.41 15:25.38
9 Nick Gershey SR-4 Scranton 11:28.24 15:30.05
10 Zachary Laird SR-4 Bucknell 12:50.34 15:51.03
11 Devon Soto SR-4 Elizabethtown 12:35.86 15:56.78
12 Gavin Furey FR-1 Lock Haven 14:08.76 16:04.50
14 Ryan Duff SO-2 Bloomsburg 14:40.47 16:07.54
15 Caden Dufrene SO-2 Bloomsburg 16:29.17 16:09.77
18 Caden Jones SO-2 Frostburg State 15:59.60 16:19.18
19 Alex Jones   Unattached 21:07.71 16:22.72
  Chris Hine SO-2 Lock Haven DNF DNF