April 6, 2023
|
Estero - Estero, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Dorian Mallary Jr SO Lehigh 52.24 56.64 48.82 48.82 10
2 Sean Battle SO Lehigh 47.68 1:02.24 50.19 40.66 8
3 Byron Fleming SO North Fort Myers 52.79 48.77 50.27 50.78 6
4 Kendelson Jerome SR Lehigh 48.37 37.79 50.38 41.82 5
5 Joshua Dorestin JR Dunbar 45.00 36.91 50.56 58.15 4
6 Justin White JR South Fort Myers 59.44 49.10 51.68 1:06.15 3
7 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 52.00 1:01.36 52.00 1:00.84 2
8 Ryan Leontes SO South Fort Myers 39.49 38.97 52.65 51.07 1
9 Ethan Hutchinson SO Fort Myers 56.22 45.08 53.03 39.78 -
10 Quaylin Davis FR South Fort Myers 46.16 52.52 53.05 50.93 -
11 Vinicius Coelho SO Cape Coral 1:09.42 1:01.41 53.40 37.92 -
12 Jeremy Ware SO Lehigh 39.29 40.37 53.82 43.06 -
13 Hezekiah Jones FR Dunbar 1:06.34 40.45 53.93 45.84 -
14 Jaiden Bayley SO Ida Baker 46.14 47.77 54.28 41.26 -
15 Caleb Lamarre SR East Lee County 42.43 1:01.46 54.39 53.85 -
16 Amare Archie JR Island Coast 45.13 1:04.39 55.03 1:04.94 -
17 Jason Sanders SR Dunbar 39.08 56.14 55.04 52.84 -
18 Jamar Underwood SO Riverdale 40.96 1:01.43 55.34 39.30 -
19 Ryan Ward FR Fort Myers 48.47 1:11.87 55.71 57.39 -
20 Ivan Roman FR Ida Baker 44.58 42.91 55.72 50.71 -
21 Cameron Powell JR Estero 51.87 56.33 55.77 44.62 -
22 Dustin Black JR Mariner 45.79 46.91 55.84 1:12.60 -
23 Vincent Kloeppel SO Cape Coral 59.01 1:05.20 56.20 1:09.13 -
24 Dylan Bandle SO Mariner 58.86 39.62 56.59 1:01.69 -
25 Charles Poole JR Island Coast 52.82 48.84 56.79 47.14 -
26 Samuel Flecha SR North Fort Myers 53.46 46.07 56.87 39.81 -
27 Campbell Sams SO Fort Myers 54.83 59.97 57.11 39.98 -
28 Colma Duvra JR Riverdale 41.15 58.30 57.15 1:04.58 -
29 Kristian Schafer JR Fort Myers 47.65 1:05.44 57.40 44.20 -
30 De'Reon Thomas SO Cape Coral 56.41 52.96 57.56 1:11.38 -
31 Todrick Lannigan FR East Lee County 1:07.76 1:05.44 57.91 45.17 -
32 D'aries Stittiams SR Island Coast 42.30 1:10.11 57.94 43.46 -
33 Gary Hagan JR East Lee County 1:01.49 43.51 58.01 1:12.52 -
34 Jack Patricca JR Bonita Springs 1:01.84 43.18 58.34 1:01.84 -
35 Anjay Montemoino SO Mariner 42.18 1:15.57 58.58 1:12.64 -
36 Derrique Mytial SO Gateway (Fort Myers) 53.40 1:02.20 58.68 1:01.03 -
37 Kevinnson Jean Pierre FR South Fort Myers 1:09.29 52.85 58.72 1:12.82 -
38 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 44.65 41.71 58.74 1:00.51 -
39 Kareem James JR Estero 46.56 57.76 58.93 1:08.36 -
40 Franklin Garcia SO Estero 43.29 1:03.13 1:00.12 1:16.96 -
41 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 57.58 1:18.80 1:00.61 1:17.58 -
42 Nathaniel James SO Cypress Lake 1:10.61 1:10.00 1:00.87 1:06.96 -
43 Martino Pecoraro FR Estero 45.70 1:16.57 1:01.75 1:14.10 -
44 Robert Morrow SO Ida Baker 46.53 1:04.53 1:02.04 44.67 -
45 Omar Elwadi SO Cypress Lake 1:09.71 1:03.49 1:02.24 1:01.62 -
46 Deven Belford JR Gateway (Fort Myers) 46.28 1:12.27 1:03.39 1:05.30 -
47 Connor Kenna SO Cape Coral 45.59 50.73 1:04.21 1:14.49 -
48 Juan Lobo FR Bonita Springs 1:03.55 1:13.58 1:06.89 1:18.27 -
  Fedrick Harris SR Dunbar DNS DNS DNS DNS   
  Brent Hall SO Bonita Springs DNS DNS DNS DNS   
  Wilkens Samedi SO Cypress Lake DNS DNS DNS DNS   
  Brian Bastine SR Cypress Lake DNS DNS DNS DNS   
  Orville Jackson SO Riverdale DNS DNS DNS DNS   
  Marcelo Proenza FR Island Coast DNS DNS DNS DNS   
  Kirtis Denham SO North Fort Myers DNS DNS DNS DNS   
  Godson Charles FR East Lee County DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
33 Gary Hagan JR East Lee County 58.01 57.43 -
34 Jack Patricca JR Bonita Springs 58.34 1:15.85 -
43 Martino Pecoraro FR Estero 1:01.75 1:16.57 -
46 Deven Belford JR Gateway (Fort Myers) 1:03.39 1:02.13 -
48 Juan Lobo FR Bonita Springs 1:06.89 1:12.25 -
  Orville Jackson SO Riverdale DNS DNS   
  Marcelo Proenza FR Island Coast DNS DNS   
  Godson Charles FR East Lee County DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
28 Colma Duvra JR Riverdale 49.72 57.15 -
31 Todrick Lannigan FR East Lee County 1:01.97 57.91 -
39 Kareem James JR Estero 1:03.06 58.93 -
40 Franklin Garcia SO Estero 1:08.54 1:00.12 -
41 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 1:04.25 1:00.61 -
42 Nathaniel James SO Cypress Lake 1:06.35 1:00.87 -
45 Omar Elwadi SO Cypress Lake 1:16.56 1:02.24 -
  Brent Hall SO Bonita Springs DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Charles Poole JR Island Coast 48.84 53.39 1:01.91 52.25 56.79 43.73 1:08.15 -
26 Samuel Flecha SR North Fort Myers 48.34 1:02.56 46.07 1:02.56 56.87 47.21 52.32 -
30 De'Reon Thomas SO Cape Coral 42.60 1:07.35 56.41 42.02 57.56 42.02 1:11.95 -
32 D'aries Stittiams SR Island Coast 1:08.37 1:13.01 49.83 45.78 57.94 42.30 1:13.01 -
35 Anjay Montemoino SO Mariner 42.77 1:14.40 55.65 41.60 58.58 55.65 1:13.23 -
36 Derrique Mytial SO Gateway (Fort Myers) 1:12.18 1:11.01 1:12.77 46.36 58.68 1:03.97 1:03.97 -
38 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 55.22 55.81 41.12 49.35 58.74 53.46 1:06.97 -
47 Connor Kenna SO Cape Coral 1:22.19 1:08.71 53.30 1:08.07 1:04.21 59.08 53.94 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Caleb Lamarre SR East Lee County 54.39 -
18 Jamar Underwood SO Riverdale 55.34 -
19 Ryan Ward FR Fort Myers 55.71 -
21 Cameron Powell JR Estero 55.77 -
22 Dustin Black JR Mariner 55.84 -
27 Campbell Sams SO Fort Myers 57.11 -
44 Robert Morrow SO Ida Baker 1:02.04 -
  Brian Bastine SR Cypress Lake DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Ethan Hutchinson SO Fort Myers 40.31 37.66 52.50 53.03 -
12 Jeremy Ware SO Lehigh 59.74 57.59 53.82 53.82 -
16 Amare Archie JR Island Coast 1:06.04 1:01.09 52.28 55.03 -
17 Jason Sanders SR Dunbar 44.04 1:06.60 53.39 55.04 -
20 Ivan Roman FR Ida Baker 58.51 1:02.97 55.72 55.72 -
23 Vincent Kloeppel SO Cape Coral 41.03 42.15 44.96 56.20 -
24 Dylan Bandle SO Mariner 48.11 40.18 41.31 56.59 -
29 Kristian Schafer JR Fort Myers 49.94 52.24 47.65 57.40 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Ryan Leontes SO South Fort Myers 52.65 44.76 1
10 Quaylin Davis FR South Fort Myers 53.05 1:05.26 -
11 Vinicius Coelho SO Cape Coral 53.40 43.79 -
13 Hezekiah Jones FR Dunbar 53.93 44.77 -
14 Jaiden Bayley SO Ida Baker 54.28 41.80 -
37 Kevinnson Jean Pierre FR South Fort Myers 58.72 1:13.40 -
  Kirtis Denham SO North Fort Myers DNS DNS   
  Wilkens Samedi SO Cypress Lake DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dorian Mallary Jr SO Lehigh 48.82 38.57 10
2 Sean Battle SO Lehigh 50.19 41.16 8
3 Byron Fleming SO North Fort Myers 50.27 45.25 6
4 Kendelson Jerome SR Lehigh 50.38 43.33 5
5 Joshua Dorestin JR Dunbar 50.56 1:01.18 4
6 Justin White JR South Fort Myers 51.68 44.45 3
7 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 52.00 1:04.48 2
  Fedrick Harris SR Dunbar DNS DNS