March 31-April 1, 2023
|
Colorado State University - Fort Collins, CO
|
5081 ft. elevation
ICON KEY: NJCAA DI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oisin O'Gailin   Unattached 3:50.91 4:00.15 4:16.31 4:23.24 4:16.31 4:18.62
2 Mac Zastrow FR-1 Wyoming 3:55.74 3:18.03 4:07.53 3:27.46 3:06.24 4:31.11
3 Ryker Holtzen FR-1 Wyoming 3:56.62 3:58.99 3:35.33 3:11.67 4:41.58 4:22.65
4 Chris Montross SO-2 Colorado St. 3:58.10 4:02.87 3:03.34 2:58.58 3:55.72 4:31.44
5 Zachery Wells JR-3 Northern Colorado 3:58.90 5:01.02 5:01.02 3:13.51 3:20.68 4:01.29
6 Asefa Wetzel JR-3 Wyoming 3:59.39 4:40.09 4:28.12 3:30.67 4:08.97 3:57.00
7 Albert Steiner JR-3 Wyoming 4:00.33 4:43.59 3:17.07 4:14.75 4:21.96 3:07.46
8 Cal Banta SO-2 Colorado St. 4:00.69 3:41.44 4:44.02 4:53.65 3:00.52 3:53.47
9 Ben Kirbo   UNAT-Colorado St. 4:00.96 5:01.20 2:55.90 3:15.18 4:03.37 5:03.61
10 Jared Putney JR-3 Colorado St. 4:01.52 4:20.85 4:49.83 4:32.92 4:54.66 4:57.07
11 Josh Rodgers JR-3 Wyoming 4:02.27 4:43.46 3:01.71 3:28.36 2:49.59 5:02.84
12 Enzo Knapp   UNAT-Wyoming 4:03.12 4:51.75 5:08.77 2:50.19 4:54.18 3:41.24
13 Cooper Brown JR-3 Wyoming 4:05.04 4:14.85 5:08.75 3:25.84 3:35.64 5:13.66
14 Christian Montoya   Unattached 4:05.32 4:39.67 3:57.96 4:32.31 3:21.17 5:14.01
15 Conner Wingfield   UNAT-Colorado 4:06.57 3:32.05 5:08.22 3:29.59 5:20.55 4:21.37
16 Oscar Goll FR-1 Wyoming 4:19.40 3:48.28 3:50.87 3:32.71 3:32.71 4:16.81
17 Henry Ilyasova   UNAT-Wyoming 4:30.49 5:08.36 4:06.15 5:02.95 5:32.71 4:03.45
18 Hunter Kenney FR-1 Northern Colorado 4:32.76 5:40.95 5:00.04 5:08.22 4:10.94 5:19.13
19 Korben Long FR-1 Colorado Mountain College 4:50.39 3:23.28 4:21.36 5:22.34 5:02.01 4:06.84
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Oisin O'Gailin   Unattached 4:55.57 3:13.97 3:57.84 3:50.91 3:30.13 4:57.88
2 Mac Zastrow FR-1 Wyoming 3:39.24 2:54.45 2:47.38 3:55.74 2:59.17 3:27.46
3 Ryker Holtzen FR-1 Wyoming 4:20.29 4:10.82 4:27.38 3:56.62 3:35.33 3:51.89
4 Chris Montross SO-2 Colorado St. 4:40.96 3:00.96 3:20.01 3:58.10 4:21.91 3:10.48
5 Zachery Wells JR-3 Northern Colorado 4:37.13 4:32.35 4:18.02 3:58.90 2:49.62 4:46.68
6 Asefa Wetzel JR-3 Wyoming 3:01.94 5:06.42 3:11.52 3:59.39 3:18.70 4:06.58
7 Albert Steiner JR-3 Wyoming 5:05.22 2:48.24 4:48.40 4:00.33 3:07.46 3:05.06
8 Cal Banta SO-2 Colorado St. 4:31.98 4:48.83 2:53.30 4:00.69 4:44.02 3:55.88
10 Jared Putney JR-3 Colorado St. 5:09.15 3:49.45 4:06.35 4:01.52 4:49.83 4:45.00
11 Josh Rodgers JR-3 Wyoming 2:56.86 2:52.02 3:25.93 4:02.27 4:19.23 4:14.39
13 Cooper Brown JR-3 Wyoming 5:01.40 3:42.99 4:14.85 4:05.04 3:50.34 5:16.11
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Ben Kirbo   UNAT-Colorado St. 4:00.96
12 Enzo Knapp   UNAT-Wyoming 4:03.12
14 Christian Montoya   Unattached 4:05.32
15 Conner Wingfield   UNAT-Colorado 4:06.57
16 Oscar Goll FR-1 Wyoming 4:19.40
17 Henry Ilyasova   UNAT-Wyoming 4:30.49
18 Hunter Kenney FR-1 Northern Colorado 4:32.76
19 Korben Long FR-1 Colorado Mountain College 4:50.39