May 4- 6, 2023
|
York (Pa.) - York, PA
ICON KEY: MAC AARTFC IC4A/ECAC

Women's 400 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 56.77 1:01.70 10
2 Elise Daniel SO-2 Widener 1:19.86 1:03.38 8
3 Sarah Dougherty SR-4 FDU-Florham 47.67 1:04.41 6
4 Payton Mann SO-2 York (Pa.) 53.23 1:05.71 5
5 Alyssa Peiffer SO-2 Lebanon Valley 59.14 1:07.97 4
6 Clara Benner FR-1 Messiah 57.97 1:08.19 3
7 Jacqueline Lulaj SO-2 Stevens 1:12.01 1:09.24 2
8 Lauren Fritzsch SR-4 Misericordia 1:20.85 1:10.30 1

Women's 400 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Payton Mann SO-2 York (Pa.) 1:06.04 1:01.42
2 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 1:06.10 1:06.10
3 Elise Daniel SO-2 Widener 1:06.14 51.59
4 Sarah Dougherty SR-4 FDU-Florham 1:06.31 47.75
5 Lauren Fritzsch SR-4 Misericordia 1:06.85 50.81
6 Alyssa Peiffer SO-2 Lebanon Valley 1:08.74 50.18
7 Clara Benner FR-1 Messiah 1:09.24 1:02.32
8 Jacqueline Lulaj SO-2 Stevens 1:09.35 1:16.29
9 Caitlin Sternberg SO-2 Alvernia 1:11.41 1:05.70
10 Claudia Gross FR-1 York (Pa.) 1:11.60 1:10.89
11 Claire Miller SO-2 Messiah 1:12.11 1:33.03
12 Eren Tighe FR-1 Albright 1:12.78 1:03.32
13 Kara Brown FR-1 Messiah 1:12.82 1:18.65
14 Roselyn Taylor SO-2 Hood 1:14.19 1:15.68
15 Delaney McGarry SO-2 Arcadia 1:14.19 1:09.74
16 Shayna Hancock SO-2 Hood 1:14.60 1:15.35
17 Julia Rickard SO-2 Messiah 1:14.72 1:11.74
18 Isabella Bankert SO-2 York (Pa.) 1:14.74 1:15.49
19 Natalie Hamlen SO-2 Messiah 1:15.33 1:04.79
20 Mia Martinez FR-1 Stevenson 1:15.68 1:14.93
21 Marissa Dougher FR-1 Arcadia 1:17.84 1:21.74
22 Rainee Wright SO-2 Eastern 1:17.89 1:18.67
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Payton Mann SO-2 York (Pa.) 1:06.04
4 Sarah Dougherty SR-4 FDU-Florham 1:06.31
6 Alyssa Peiffer SO-2 Lebanon Valley 1:08.74
10 Claudia Gross FR-1 York (Pa.) 1:11.60
11 Claire Miller SO-2 Messiah 1:12.11
17 Julia Rickard SO-2 Messiah 1:14.72
18 Isabella Bankert SO-2 York (Pa.) 1:14.74
21 Marissa Dougher FR-1 Arcadia 1:17.84
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Elise Daniel SO-2 Widener 1:18.71 50.93 58.87 1:03.50 1:08.79 1:06.14
5 Lauren Fritzsch SR-4 Misericordia 50.14 1:04.18 1:08.86 1:24.90 1:16.21 1:06.85
12 Eren Tighe FR-1 Albright 1:15.70 1:03.32 1:16.42 1:21.52 1:12.78 1:12.78
13 Kara Brown FR-1 Messiah 1:28.84 1:13.55 56.80 1:29.57 1:15.01 1:12.82
15 Delaney McGarry SO-2 Arcadia 1:08.26 58.61 1:31.26 1:15.68 1:11.23 1:14.19
20 Mia Martinez FR-1 Stevenson 1:30.82 1:08.87 1:09.63 1:14.93 1:13.41 1:15.68
22 Rainee Wright SO-2 Eastern 1:33.47 1:08.55 1:38.15 1:22.57 1:34.25 1:17.89
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 1:08.09 1:06.10
7 Clara Benner FR-1 Messiah 1:22.40 1:09.24
8 Jacqueline Lulaj SO-2 Stevens 1:14.90 1:09.35
9 Caitlin Sternberg SO-2 Alvernia 59.27 1:11.41
14 Roselyn Taylor SO-2 Hood 1:12.71 1:14.19
16 Shayna Hancock SO-2 Hood 1:01.18 1:14.60
19 Natalie Hamlen SO-2 Messiah 1:22.87 1:15.33