April 7, 2023
|
Indiana Tech - Fort Wayne, IN
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 1:28.34 2:27.62 1:56.23 1:50.42
2 Jordan Garlinger SO-2 Goshen 2:28.30 2:18.96 1:56.77 1:26.41
3 Harnoor Dosanjh JR-3 Indianapolis 1:31.25 2:26.23 1:56.98 1:37.10
4 Devon Whitaker JR-3 Indianapolis 1:48.30 2:25.96 1:57.71 1:25.93
5 Jaycee Wilburn JR-3 Indianapolis 2:17.78 1:30.68 1:57.76 1:35.39
6 Darius Brown JR-3 St. Francis (Ill.) 2:08.42 2:28.63 1:58.90 1:23.23
7 Chance Klipstine SR-4 Indiana East 2:32.58 2:19.47 1:59.20 1:32.98
8 Drew Hogan FR-1 Goshen 1:54.57 2:20.17 2:01.88 2:05.54
9 Sam Slough FR-1 Trine 2:18.12 1:53.24 2:04.43 2:13.14
10 Chase Ashcraft SO-2 Judson 2:07.17 1:27.27 2:04.67 2:09.66
11 Solomon Osborne   Indiana Tech Developmental 2:32.92 2:15.37 2:05.34 2:32.92
12 Sam Sering FR-1 Trine 1:30.27 1:45.31 2:05.37 1:39.05
13 Erik Butchart FR-1 Hope 2:33.52 1:28.81 2:06.87 2:38.59
14 AJ Ludwig SO-2 Indiana East 1:44.13 1:41.59 2:06.98 1:37.78
15 Ethan Walsh FR-1 Indianapolis 2:28.59 2:12.08 2:07.00 2:00.65
16 Jacob Batten FR-1 Trine 2:41.34 2:29.73 2:09.07 2:11.66
17 Carlos Miranda SR-4 Judson 2:24.95 2:35.31 2:09.42 2:18.48
18 Ben Nielsen   Indiana Tech Developmental 2:31.45 1:55.21 2:09.44 2:48.28
19 Zander Huss FR-1 Trine 2:17.27 2:22.45 2:09.50 1:43.60
20 Ronald Stephenson   Indiana Tech Developmental 1:41.20 1:36.01 2:09.74 2:36.99
21 Jaret Godinez JR-3 Judson 2:50.85 2:42.91 2:12.44 1:52.58
22 Zane Bannink JR-3 Hope 2:40.98 2:30.07 2:16.42 2:25.97
23 Brad Ogle   Indiana Tech Developmental 2:36.45 2:21.35 2:17.23 2:28.21
24 Thomas Brita FR-1 Trine 2:46.49 2:49.24 2:17.59 1:59.71
  Wyatt Beck FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 1:49.26 1:56.23 2:19.48 1:43.45
2 Jordan Garlinger SO-2 Goshen 2:31.81 1:56.77 1:26.41 2:13.12
3 Harnoor Dosanjh JR-3 Indianapolis 1:28.91 1:56.98 1:21.89 2:18.04
4 Devon Whitaker JR-3 Indianapolis 1:44.77 1:57.71 1:31.82 1:49.47
5 Jaycee Wilburn JR-3 Indianapolis 2:06.01 1:57.76 1:23.61 1:37.74
6 Darius Brown JR-3 St. Francis (Ill.) 2:31.01 1:58.90 1:25.61 2:13.17
7 Chance Klipstine SR-4 Indiana East 1:56.82 1:59.20 2:07.55 2:21.85
8 Drew Hogan FR-1 Goshen 2:15.29 2:01.88 2:31.14 2:37.23
10 Chase Ashcraft SO-2 Judson 2:27.11 2:04.67 1:29.77 2:04.67
11 Solomon Osborne   Indiana Tech Developmental 2:32.92 2:05.34 1:37.77 2:40.44
14 AJ Ludwig SO-2 Indiana East 1:54.29 2:06.98 1:31.43 1:53.02
17 Carlos Miranda SR-4 Judson 2:43.07 2:09.42 1:39.66 2:09.42
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Sam Slough FR-1 Trine 1:33.33 2:08.17 1:49.50 1:30.84 1:44.53 2:04.43 1:39.55
12 Sam Sering FR-1 Trine 2:39.22 2:00.36 1:51.58 1:49.08 2:21.67 2:05.37 1:46.57
13 Erik Butchart FR-1 Hope 2:32.25 1:46.57 1:50.38 1:51.65 2:11.95 2:06.87 1:44.04
15 Ethan Walsh FR-1 Indianapolis 2:22.24 2:14.62 1:42.87 2:24.78 2:05.73 2:07.00 2:13.35
16 Jacob Batten FR-1 Trine 1:39.39 2:45.21 2:24.56 2:34.89 2:15.53 2:09.07 1:48.42
18 Ben Nielsen   Indiana Tech Developmental 2:04.27 2:21.09 2:32.74 2:05.56 1:55.21 2:09.44 2:06.86
19 Zander Huss FR-1 Trine 2:05.62 2:03.03 1:38.42 1:42.31 2:31.52 2:09.50 2:35.40
20 Ronald Stephenson   Indiana Tech Developmental 1:48.99 2:01.96 2:01.96 2:26.61 2:46.07 2:09.74 2:01.96
21 Jaret Godinez JR-3 Judson 2:46.88 2:34.96 2:48.20 2:30.99 2:33.63 2:12.44 1:48.60
22 Zane Bannink JR-3 Hope 1:55.96 1:45.05 2:01.42 2:21.88 2:46.44 2:16.42 2:57.35
23 Brad Ogle   Indiana Tech Developmental 2:52.91 1:55.28 2:47.42 2:39.19 2:30.96 2:17.23 1:49.79
24 Thomas Brita FR-1 Trine 1:37.69 1:59.71 1:41.82 1:40.44 1:45.95 2:17.59 2:01.08
  Wyatt Beck FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS