April 5, 2023
|
York (Pa.) - York, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov CACC NCCAA PSAC MAC AARTFC IC4A/ECAC

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ryan Wolfe FR-1 Shippensburg 12:20.99 15:03.64 18:31.48
2 Zachary Kohler SO-2 Saint Francis 11:56.65 15:07.15 19:39.30
3 Brennan Wellock FR-1 Shippensburg 10:45.13 15:21.61 11:12.78
4 Teddy Mercer SR-4 Dickinson 11:33.31 15:24.41 16:56.86
5 Christian Gingrich JR-3 Elizabethtown 18:15.71 15:36.50 17:56.98
6 Matthew Dietrick SO-2 Dickinson 14:03.65 15:37.38 11:43.04
7 Romario Cruz SO-2 Dickinson 18:54.45 15:37.56 19:13.20
8 Matthew Fick SO-2 Elizabethtown 16:35.21 15:38.87 12:02.93
9 Aiden Gonder SO-2 Shippensburg 11:26.69 15:40.66 13:47.78
10 Daniel Kelly SO-2 Saint Francis 18:12.61 15:41.90 19:27.96
11 Cole Stanchina SO-2 Chestnut Hill 16:32.10 15:44.85 17:28.79
12 Ben Linne   Unattached 12:08.03 15:45.49 15:36.04
13 Jack Roseboom SO-2 York (Pa.) 13:06.68 15:47.80 18:57.36
14 Nolan Meincke SO-2 Dickinson 13:07.93 15:49.31 11:51.99
15 Michael Loalbo SR-4 Dickinson 14:56.92 15:54.17 18:55.47
16 Charles Wood   Unattached 14:21.35 15:57.05 11:09.94
17 Tyler Hunt SO-2 York (Pa.) 14:39.59 16:06.58 16:06.58
18 Brandon Henriksen JR-3 York (Pa.) 19:14.79 16:10.41 16:39.53
19 Matthew Berzonsky JR-3 Saint Francis 18:11.02 16:14.12 17:51.54
20 Alexander Ermold JR-3 Shippensburg 18:16.84 16:19.32 20:04.57
21 Andrew McGee SO-2 Saint Francis 18:59.30 16:30.69 11:53.30
22 Jason Fisher JR-3 Chestnut Hill 15:56.33 16:36.17 12:17.17
23 Joseph Piccirillo FR-1 Saint Francis 14:39.56 16:39.49 14:39.56
24 Zackary Wendel FR-1 Alvernia 18:20.82 16:49.92 15:19.03
25 Emmanuel Rodriguez Jr. SO-2 Alvernia 14:40.84 16:52.45 21:56.19
26 Jude Martyak FR-1 Saint Francis 21:57.54 16:53.49 16:02.82
27 Drew Kilheeney JR-3 York (Pa.) 20:16.53 16:53.77 12:50.47
28 Martin Ratchford FR-1 Elizabethtown 21:22.25 17:05.80 20:51.48
29 Jian Gentle   Unattached 19:12.86 18:07.60 16:18.84
30 Alex McWilliams JR-3 Lancaster Bible 14:25.47 18:15.53 16:04.07
31 Ryan Dennison FR-1 Alvernia 15:09.38 18:28.99 13:07.39
32 Sagar Patel SR-4 Elizabethtown 22:18.35 18:35.29 14:07.62
33 Blake Nelson   Unattached 22:56.66 18:39.23 23:52.62
34 Derek Guissanie JR-3 Messiah 18:58.48 18:47.20 20:51.20
35 Matt Zubrzycki   Unattached 17:35.87 18:55.34 21:11.58
  James Henry FR-1 Alvernia DNF DNF DNF
  Garrett Quinan FR-1 Shippensburg DNF DNF DNF
  Nick Migualino   Unattached DNF DNF DNF