March 11, 2023
|
Monsignor Pace - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls 100m Dash Division 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Pia Zarraluqui JR Lourdes 17.96 14.14 14.14 11.88 15.56 15.28 -0.1
2 Sophia Rodriguez SO Lourdes 14.16 17.00 14.16 10.77 10.91 17.99 -0.7
3 Andrea Mazin SO Lourdes 16.89 10.50 14.19 11.07 16.46 17.74 +0.0
4 Mia Roca SO Lourdes 14.86 12.43 14.28 11.00 16.00 14.71 -0.7
5 Catherine Esquijerosa FR Lourdes 18.50 14.45 14.45 18.07 16.91 17.20 -0.7
6 Lily Haley 7 Gulliver Prep 16.08 11.59 14.48 15.79 18.83 15.50 +0.0
7 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 14.08 15.38 14.51 11.76 12.92 17.85 -0.5
8 Carolina Lopez FR Lourdes 17.29 10.85 14.65 18.76 11.28 14.36 -0.6
9 Amarelys Albanes FR SLAM (Miami) 16.15 13.80 14.68 18.50 15.71 12.48 -0.8
10 Philnasia McIntyre FR Coral Reef 17.60 15.39 14.79 15.24 16.42 12.28 +0.0
11 mecca malik JR Mater Academy 11.74 17.84 14.86 12.49 15.46 18.88 -0.7
12 Rasheda Dixon 8 SLAM (Miami) 17.42 11.56 15.01 17.12 16.82 13.06 +0.0
13 Lia Chantes SO Lourdes 17.40 11.50 15.13 16.95 18.31 17.25 0.1
14 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 16.96 15.14 15.14 19.08 13.33 14.99 -0.5
15 Sophia Alsopp FR Coral Reef 14.40 18.18 15.15 15.76 15.91 16.82 -0.8
16 Virnanyeli Garcia JR Horeb Christian 19.62 16.13 15.21 10.65 13.85 11.26 -0.1
17 Jade Cabrera SO Lourdes 14.32 15.08 15.23 16.15 10.67 11.73 -0.8
18 Autumn McIntyre FR Coral Reef 16.65 14.49 15.41 19.42 14.34 15.88 -0.6
19 Raniya Dunn 7 SLAM (Miami) 18.35 19.12 15.42 16.50 14.81 18.51 -0.8
20 Alexa Barrios FR Coral Reef 12.34 10.95 15.42 18.35 18.35 14.19 -0.5
21 Alexa Sabogal JR Lourdes 19.47 11.28 15.45 11.59 13.14 12.06 -0.6
22 Chloe Veloso FR Lourdes 19.32 15.30 15.45 18.54 10.97 11.59 -0.8
23 Lucia Herran SO Lourdes 15.31 15.77 15.46 11.29 14.38 17.32 -0.1
24 Isabella Llera JR Lourdes 19.30 13.07 15.56 15.25 17.12 18.36 -0.8
25 Valeria Del valle JR Mater Academy 19.47 13.71 15.57 19.16 11.53 11.21 -0.8
26 Camila Molero FR Lourdes 19.86 20.49 15.76 17.81 11.19 17.18 -0.1
27 Carolina Gonzalez FR Lourdes 18.02 14.49 16.09 16.74 14.97 13.68 -0.6
28 Rakiya Dunn 6 SLAM (Miami) 16.61 15.80 16.12 19.67 12.26 13.71 -0.5
29 Olivia Carillo SO Lourdes 20.85 14.06 16.16 17.94 11.64 19.88 +0.0
30 Isabella Onoz FR Lourdes 14.25 16.68 16.19 15.06 14.58 17.97 +0.0
31 Jasiah Nadal FR SLAM (Miami) 12.70 15.31 16.28 14.98 20.52 19.70 -0.5
32 Sabrina Herrera FR Miami Coral Park 18.47 14.71 16.34 14.38 14.38 19.29 -0.6
33 Isabella Munoz 6 Horeb Christian 20.04 19.38 16.56 12.59 21.53 18.88 -0.8
34 Zoe Dagan 8 Gulliver Prep 17.45 13.47 17.27 19.17 12.44 16.41 -0.6
35 Jaylen Lopez 8 SLAM (Miami) 20.74 18.32 17.28 13.14 19.36 16.07 -0.6
36 Zoe Andino 6 Horeb Christian 17.45 14.14 17.45 13.44 19.20 19.72 -0.6
37 Ashlyn Cabrera 7 Horeb Christian 16.30 17.39 18.11 16.48 13.22 16.48 -0.6
38 Isabella Dominguez FR Horeb Christian 17.42 20.07 18.93 21.39 19.31 22.91 -0.8
  Jonesta Jeanlouise JR SLAM (Miami) DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Abigail Delisma FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Daneris Jimenez SO Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Averyanna Newton JR Hallandale DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Natalie Esperance FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Melina Velez FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jasilyn Rogers SO Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Angelica Mesa JR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Amanda Colon 8 Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Anabelle Mesa FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jude Robinson 6 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Kierra Starks SR Hallandale DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sofia Castellan SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Adria Borges JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sophia Ortega JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sofia Borges FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Kasandra Mayorga 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Isabella Cirillo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Karolina Enrique 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Liz Lahera 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Natalia Vargas FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Izabella Diaz FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls 100m Dash Division 2 Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Pia Zarraluqui JR Lourdes 13.30 16.41 17.54 14.14 14.29
16 Virnanyeli Garcia JR Horeb Christian 11.11 13.54 17.95 15.21 12.32
  Jonesta Jeanlouise JR SLAM (Miami) DNS DNS DNS DNS DNS
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS
  Sofia Castellan SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS
  Natalie Esperance FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 2
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Sophia Rodriguez SO Lourdes 10.48 10.62 15.86 14.16
4 Mia Roca SO Lourdes 11.00 15.43 12.71 14.28
5 Catherine Esquijerosa FR Lourdes 16.19 12.14 10.70 14.45
11 mecca malik JR Mater Academy 16.80 15.31 13.38 14.86
  Adria Borges JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
  Angelica Mesa JR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Lia Chantes SO Lourdes 11.05 15.89 18.16 15.13
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS
  Sophia Ortega JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
  Averyanna Newton JR Hallandale DNS DNS DNS DNS
  Jasilyn Rogers SO Coral Reef DNS DNS DNS DNS
  Amanda Colon 8 Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Amarelys Albanes FR SLAM (Miami) 14.68
15 Sophia Alsopp FR Coral Reef 15.15
25 Valeria Del valle JR Mater Academy 15.57
  Karolina Enrique 8 Mater Academy DNS
  Daneris Jimenez SO Coral Reef DNS
  Anabelle Mesa FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 5
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 13.64 15.67 17.27 14.51 14.95 12.63
14 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 16.20 12.72 18.32 15.14 13.78 10.60
20 Alexa Barrios FR Coral Reef 19.90 17.74 16.04 15.42 13.73 14.34
28 Rakiya Dunn 6 SLAM (Miami) 15.48 14.67 12.42 16.12 12.90 18.54
31 Jasiah Nadal FR SLAM (Miami) 15.63 15.47 13.68 16.28 16.45 20.19
  Abigail Delisma FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Autumn McIntyre FR Coral Reef 19.88 15.41
27 Carolina Gonzalez FR Lourdes 19.15 16.09
35 Jaylen Lopez 8 SLAM (Miami) 18.32 17.28
36 Zoe Andino 6 Horeb Christian 20.94 17.45
37 Ashlyn Cabrera 7 Horeb Christian 14.85 18.11
  Kierra Starks SR Hallandale DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Andrea Mazin SO Lourdes 10.08 14.19 10.22 13.34
6 Lily Haley 7 Gulliver Prep 10.14 14.48 14.34 18.68
10 Philnasia McIntyre FR Coral Reef 12.58 14.79 11.84 12.13
12 Rasheda Dixon 8 SLAM (Miami) 19.22 15.01 16.06 10.66
29 Olivia Carillo SO Lourdes 15.68 16.16 20.20 16.00
30 Isabella Onoz FR Lourdes 19.11 16.19 19.43 20.73
Girls 100m Dash Division 2 Section 8
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Carolina Lopez FR Lourdes 10.70 16.27 14.65 17.00 11.87
21 Alexa Sabogal JR Lourdes 14.37 17.62 15.45 12.21 17.15
32 Sabrina Herrera FR Miami Coral Park 17.32 18.63 16.34 15.85 19.45
34 Zoe Dagan 8 Gulliver Prep 22.46 13.47 17.27 14.17 21.42
  Kasandra Mayorga 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 9
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Jade Cabrera SO Lourdes 15.23 18.58 16.15 15.23
22 Chloe Veloso FR Lourdes 15.92 14.06 16.69 15.45
24 Isabella Llera JR Lourdes 14.63 14.01 12.61 15.56
33 Isabella Munoz 6 Horeb Christian 16.40 12.09 12.26 16.56
  Izabella Diaz FR Lourdes DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 10
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Lucia Herran SO Lourdes 15.00 16.08 14.54 15.46 12.84 20.10
26 Camila Molero FR Lourdes 12.93 18.76 11.82 15.76 11.67 17.97
  Isabella Cirillo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jude Robinson 6 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Melina Velez FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 100m Dash Division 2 Section 11
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Raniya Dunn 7 SLAM (Miami) 10.95 12.03 15.42
38 Isabella Dominguez FR Horeb Christian 22.91 15.91 18.93
  Sofia Borges FR Mater Academy DNS DNS DNS
  Liz Lahera 6 Mater Academy DNS DNS DNS
  Natalia Vargas FR Lourdes DNS DNS DNS

Girls 100m Dash Division 1

W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jerilyn Davis SR Miami Coral Park 13.46 9.96 14.41 10
2 Lauren Cancio SO Lourdes 13.67 16.54 9.85 8
  Emma Crosa SR Lourdes DNS DNS DNS -
  Nina Diaz SR Lourdes DNS DNS DNS -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Barrios SO Lourdes 27.79 23.63 32.24 26.68 33.35 10
2 Andrea Muelle FR Lourdes 28.15 30.41 25.90 35.47 32.94 8
3 Sophia Cortina SR Lourdes 28.40 36.36 27.55 27.84 29.54 6
4 Emily Barreto JR Lourdes 29.36 37.88 22.90 35.24 36.41 5
5 Catherine Esquijerosa FR Lourdes 29.65 23.72 28.17 30.54 34.10 -
6 Pia Zarraluqui JR Lourdes 29.69 38.60 33.85 31.77 20.79 3
7 Andrea Mazin SO Lourdes 30.02 24.92 38.73 36.93 21.62 2
8 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 30.20 29.00 37.45 38.36 31.11 1
9 Makailah McIntyre FR Coral Reef 30.20 24.16 30.20 27.79 28.39 -
10 Carolina Lopez FR Lourdes 30.42 32.55 36.20 21.30 24.95 -
11 Angeline Diaz-Rodriques FR Mater Academy 30.44 31.97 23.14 24.66 37.45 -
12 Natalia Perez SO Lourdes 30.55 23.53 29.64 34.22 39.41 -
13 Sophia Rodriguez SO Lourdes 30.84 24.98 30.23 30.54 40.10 -
14 Andrea Marquez SO Mater Academy 30.90 38.32 37.39 30.59 27.81 -
15 Katerina Tamargo FR Lourdes 31.11 34.23 23.34 27.07 33.91 -
16 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 31.30 34.75 27.86 34.43 32.24 -
17 Natalie Esperance FR Coral Reef 31.32 34.46 24.75 38.53 23.81 -
18 Virnanyeli Garcia JR Horeb Christian 31.84 36.62 25.79 36.30 37.89 -
19 Lia Chantes SO Lourdes 31.98 39.34 34.86 30.39 29.43 -
20 Sarah Carreno JR Lourdes 32.04 38.77 35.89 25.32 22.43 -
21 Bijoux Lacombe 7 Horeb Christian 32.16 34.74 35.38 35.70 22.84 -
22 Jasilyn Rogers SO Coral Reef 32.17 38.61 29.92 33.46 37.00 -
23 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 32.29 37.46 25.84 33.91 31.97 -
24 Sophia Alsopp FR Coral Reef 33.07 35.39 31.42 28.77 31.42 -
25 Daneris Jimenez SO Coral Reef 33.51 40.55 28.15 42.23 25.47 -
  Lauren Cancio SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Philnasia McIntyre FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS -
  Caro Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Karolina Enrique 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS -
  Victoria del valle FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS -
  Mia Iglesias SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Emma Crosa SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Olivia Pizzi SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Liann DeArmas SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Daniela Gomez SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Julia Ortega SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Nina Diaz SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sofia Castellan SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS 4
Girls' 200 Meters Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Barrios SO Lourdes 34.19 32.52 35.58 20.01 35.85 27.79 10
2 Andrea Muelle FR Lourdes 26.75 24.21 35.47 24.78 32.94 28.15 8
3 Sophia Cortina SR Lourdes 26.70 23.29 32.95 36.07 33.23 28.40 6
4 Emily Barreto JR Lourdes 22.61 27.02 29.66 27.31 34.94 29.36 5
  Lauren Cancio SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Liann DeArmas SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
  Victoria del valle FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS -
  Emma Crosa SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Daniela Gomez SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Mia Iglesias SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Nina Diaz SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Caro Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Catherine Esquijerosa FR Lourdes 29.06 28.76 37.07 23.72 29.65 37.07 -
6 Pia Zarraluqui JR Lourdes 36.82 32.96 34.74 37.12 29.69 28.51 3
7 Andrea Mazin SO Lourdes 37.23 33.33 39.03 36.93 30.02 31.83 2
9 Makailah McIntyre FR Coral Reef 29.00 28.39 35.94 29.30 30.20 35.64 -
  Julia Ortega SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Sofia Castellan SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS 4
Girls' 200 Meters Section 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Carolina Lopez FR Lourdes 28.29 30.42 21.30 -
12 Natalia Perez SO Lourdes 28.72 30.55 25.36 -
17 Natalie Esperance FR Coral Reef 35.40 31.32 36.34 -
21 Bijoux Lacombe 7 Horeb Christian 31.20 32.16 31.20 -
22 Jasilyn Rogers SO Coral Reef 33.46 32.17 28.96 -
  Karolina Enrique 8 Mater Academy DNS DNS DNS -
Girls' 200 Meters Section 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 30.20 1
11 Angeline Diaz-Rodriques FR Mater Academy 30.44 -
14 Andrea Marquez SO Mater Academy 30.90 -
15 Katerina Tamargo FR Lourdes 31.11 -
19 Lia Chantes SO Lourdes 31.98 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Sophia Rodriguez SO Lourdes 30.84 27.45 26.22 23.75 21.59 22.52 -
18 Virnanyeli Garcia JR Horeb Christian 31.84 40.44 37.58 23.25 32.16 40.76 -
23 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 32.29 33.59 28.42 38.75 38.43 25.51 -
25 Daneris Jimenez SO Coral Reef 33.51 38.54 38.21 27.48 24.80 37.87 -
  Olivia Pizzi SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 200 Meters Section 7
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 34.43 25.98 31.30 31.30 -
20 Sarah Carreno JR Lourdes 38.13 27.88 32.04 30.12 -
24 Sophia Alsopp FR Coral Reef 23.81 24.15 33.07 26.13 -
  Maia Lorenzo FR Lourdes DNS DNS DNS DNS -
  Philnasia McIntyre FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS -

Girls 400m Dash Division 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andrea Muelle FR Lourdes 1:11.56 1:20.02 1:00.50 1:05.05
2 Emily Barrios SO Lourdes 55.05 1:12.74 1:02.26 1:05.53
3 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 52.94 1:04.78 1:22.19 1:09.65
4 Natalia Perez SO Lourdes 1:07.42 1:28.49 1:27.79 1:10.23
5 Mia Roca SO Lourdes 1:06.16 1:13.90 1:08.27 1:10.38
6 Angela Guerra FR Miami Coral Park 1:01.00 1:13.05 1:03.83 1:10.92
7 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 1:24.69 55.98 57.42 1:11.77
8 Sarah Carreno JR Lourdes 53.63 1:30.59 1:00.88 1:12.47
9 Olivia Pizzi SO Lourdes 1:28.88 1:17.13 1:22.27 1:13.45
10 Izabella Diaz FR Lourdes 54.36 1:28.16 58.04 1:13.46
11 Jonesta Jeanlouise JR SLAM (Miami) 1:01.87 1:35.01 1:07.76 1:13.65
12 Isabella Llera JR Lourdes 1:19.57 1:28.41 51.57 1:13.67
13 Chloe Veloso FR Lourdes 56.81 53.13 1:18.21 1:13.78
14 Olivia Carillo SO Lourdes 57.19 1:20.96 1:35.81 1:14.27
15 Katerina Tamargo FR Lourdes 1:04.19 1:11.65 56.72 1:14.63
16 Eriesa Coney SR Mater Academy 1:01.33 1:34.24 1:34.99 1:14.79
17 jheiline Diaz - Rodriques 8 Mater Academy 1:24.87 58.58 1:04.59 1:15.10
18 Lucia Herran SO Lourdes 1:13.65 1:00.88 1:08.39 1:15.15
19 Richelle Ramirez SR Miami Coral Park 1:21.60 1:36.71 1:01.95 1:15.55
20 Amarelys Albanes FR SLAM (Miami) 59.75 1:10.34 1:38.32 1:15.63
21 Laura Calvache JR Lourdes 1:00.32 1:38.21 1:18.88 1:17.33
22 Natalia Vargas FR Lourdes 1:25.85 55.69 1:25.08 1:17.34
23 Zoey Philon FR Coral Reef 1:11.45 1:02.13 1:09.90 1:17.66
24 Camila Molero FR Lourdes 1:13.14 1:04.58 1:01.47 1:17.80
25 Eriesia Coney JR Mater Academy 1:28.92 1:26.58 1:32.82 1:18.00
26 mecca malik JR Mater Academy 1:40.30 1:16.01 1:05.83 1:18.36
27 Alexa Sabogal JR Lourdes 1:21.52 1:19.17 1:17.60 1:18.38
28 Valeria Del valle JR Mater Academy 1:10.79 1:20.23 1:34.38 1:18.65
29 Isabella Onoz FR Lourdes 1:33.22 1:04.78 1:37.17 1:19.00
30 Valentina Tomateo FR Lourdes 1:40.04 1:36.07 1:38.45 1:19.39
31 Jade Cabrera SO Lourdes 1:10.79 1:09.20 1:18.75 1:19.54
32 Rakiya Dunn 6 SLAM (Miami) 1:00.30 1:23.62 58.70 1:20.40
33 Sofia Borges FR Mater Academy 1:47.13 58.96 1:03.94 1:23.04
34 Carolina Gonzalez FR Lourdes 1:29.25 1:09.23 1:29.25 1:23.41
35 Rasheda Dixon 8 SLAM (Miami) 1:06.85 1:19.54 1:26.31 1:24.61
36 Isabella Munoz 6 Horeb Christian 1:47.92 1:14.78 1:20.73 1:24.97
37 Danielle Gonzalez 6 Horeb Christian 1:58.98 1:16.99 1:13.99 1:39.98
38 Angelina Galindo 6 Horeb Christian 1:59.25 2:01.31 1:20.19 1:42.80
39 Isabella Dominguez FR Horeb Christian 1:17.47 1:22.78 1:35.51 1:46.12
40 Jasiah Nadal FR SLAM (Miami) 2:14.72 1:53.74 2:08.09 1:50.42
  Litzy Pineda JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
  Anabelle Mesa FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
  Amanda Colon 8 Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
  Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
  Liz Lahera 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS
  Kierra Starks SR Hallandale DNS DNS DNS DNS
  Averyanna Newton JR Hallandale DNS DNS DNS DNS
  Alejandra Valencia SO Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
  Raniya Dunn 7 SLAM (Miami) DNS DNS DNS DNS
  Kasandra Mayorga 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS
  Cecilia de Solo SO Lourdes DNS DNS DNS DNS
  Jasmine Hernandez 6 Horeb Christian DNS DNS DNS DNS
  Isabella Alvarino FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS
  Olivia Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
  Asia Stewart 8 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cecilia de Solo SO Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Averyanna Newton JR Hallandale DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Anabelle Mesa FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Sarah Carreno JR Lourdes 55.81 1:11.02 1:12.47 59.43 1:32.04 1:32.77
12 Isabella Llera JR Lourdes 59.68 1:19.57 1:13.67 1:24.72 1:26.20 58.94
13 Chloe Veloso FR Lourdes 1:20.42 51.65 1:13.78 1:07.14 55.34 1:28.54
14 Olivia Carillo SO Lourdes 1:06.10 1:23.93 1:14.27 56.45 1:29.87 53.48
18 Lucia Herran SO Lourdes 1:27.18 1:24.92 1:15.15 1:06.89 55.62 1:00.88
21 Laura Calvache JR Lourdes 59.55 58.77 1:17.33 1:17.33 1:24.29 1:08.83
Girls 400m Dash Division 2 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Olivia Pizzi SO Lourdes 1:13.45 55.09 1:13.45 52.89
10 Izabella Diaz FR Lourdes 1:13.46 1:10.53 54.36 1:32.56
16 Eriesa Coney SR Mater Academy 1:14.79 1:28.26 1:03.58 1:07.32
17 jheiline Diaz - Rodriques 8 Mater Academy 1:15.10 1:35.38 1:32.38 1:03.09
  Litzy Pineda JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
  Alejandra Valencia SO Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Richelle Ramirez SR Miami Coral Park 1:19.33 1:01.95 1:38.22 1:20.09 1:15.55
27 Alexa Sabogal JR Lourdes 1:01.92 1:13.68 58.79 1:22.30 1:18.38
29 Isabella Onoz FR Lourdes 1:14.26 1:26.11 58.46 1:30.85 1:19.00
30 Valentina Tomateo FR Lourdes 1:32.10 57.16 1:31.30 1:32.89 1:19.39
  Kierra Starks SR Hallandale DNS DNS DNS DNS DNS
  Amanda Colon 8 Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Natalia Vargas FR Lourdes 1:17.34 1:05.74 57.24 1:33.59
24 Camila Molero FR Lourdes 1:17.80 1:30.25 1:23.25 1:32.59
25 Eriesia Coney JR Mater Academy 1:18.00 1:41.40 1:13.32 56.94
34 Carolina Gonzalez FR Lourdes 1:23.41 1:40.93 1:45.10 1:27.58
36 Isabella Munoz 6 Horeb Christian 1:24.97 1:44.52 1:19.03 1:07.13
  Ana Rodriguez SO Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Emily Barrios SO Lourdes 1:11.43 55.05 1:05.53 57.02
26 mecca malik JR Mater Academy 1:22.28 56.42 1:18.36 1:03.48
37 Danielle Gonzalez 6 Horeb Christian 1:40.98 1:56.98 1:39.98 1:36.98
38 Angelina Galindo 6 Horeb Christian 1:56.17 2:06.45 1:42.80 1:28.41
39 Isabella Dominguez FR Horeb Christian 2:10.53 1:21.72 1:46.12 1:37.63
  Raniya Dunn 7 SLAM (Miami) DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Tahis Balladares JR SLAM (Miami) 52.40 50.96 1:08.90 1:14.64 1:11.77 1:32.59
11 Jonesta Jeanlouise JR SLAM (Miami) 1:18.81 1:05.55 1:32.07 1:31.33 1:13.65 1:02.61
31 Jade Cabrera SO Lourdes 1:21.93 1:27.50 1:13.98 1:23.52 1:19.54 1:37.04
35 Rasheda Dixon 8 SLAM (Miami) 59.23 1:00.92 1:18.69 1:37.31 1:24.61 1:28.84
  Liz Lahera 6 Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Angela Guerra FR Miami Coral Park 1:10.92
15 Katerina Tamargo FR Lourdes 1:14.63
33 Sofia Borges FR Mater Academy 1:23.04
40 Jasiah Nadal FR SLAM (Miami) 1:50.42
  Kasandra Mayorga 6 Mater Academy DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Andrea Muelle FR Lourdes 1:05.05 57.25
5 Mia Roca SO Lourdes 1:10.38 1:06.16
20 Amarelys Albanes FR SLAM (Miami) 1:15.63 1:01.26
28 Valeria Del valle JR Mater Academy 1:18.65 1:17.87
  Isabella Alvarino FR Mater Academy DNS DNS
Girls 400m Dash Division 2 Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Akeelha Robinson FR SLAM (Miami) 1:09.65 1:08.26 1:18.01
4 Natalia Perez SO Lourdes 1:10.23 1:13.75 1:18.66
23 Zoey Philon FR Coral Reef 1:17.66 1:06.79 1:03.69
32 Rakiya Dunn 6 SLAM (Miami) 1:20.40 1:42.92 1:15.58
  Jasmine Hernandez 6 Horeb Christian DNS DNS DNS
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS DNS

Girls 400m Dash Division 1

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emily Barreto JR Lourdes 1:05.73 10
2 Makailah McIntyre FR Coral Reef 1:07.40 8
3 Bijoux Lacombe 7 Horeb Christian 1:07.65 6
4 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:09.27 5
5 Andrea Marquez SO Mater Academy 1:11.35 4
6 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 1:11.37 3
  lorena Enamorado JR Mater Academy DNS -
  Daniela Gomez SO Lourdes DNS -
  Julia Ortega SO Lourdes DNS -
  Liann DeArmas SR Lourdes DNS -
  Caro Rodriguez SR Lourdes DNS -
  Danielle Socarras SO Coral Reef DNS -
  Samiyah Milton FR Coral Reef DNS -
Girls 400m Dash Division 1 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emily Barreto JR Lourdes 1:05.73 10
2 Makailah McIntyre FR Coral Reef 1:07.40 8
3 Bijoux Lacombe 7 Horeb Christian 1:07.65 6
4 Helen Pena SR Miami Coral Park 1:09.27 5
5 Andrea Marquez SO Mater Academy 1:11.35 4
6 Gabriella Herrera 6 Mater Academy 1:11.37 3
Girls 400m Dash Division 1 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
  lorena Enamorado JR Mater Academy DNS DNS DNS DNS -
  Daniela Gomez SO Lourdes DNS DNS DNS DNS -
  Julia Ortega SO Lourdes DNS DNS DNS DNS -
  Liann DeArmas SR Lourdes DNS DNS DNS DNS -
Girls 400m Dash Division 1 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
  Caro Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS -
  Danielle Socarras SO Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS -
  Samiyah Milton FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 lorena Enamorado JR Mater Academy 2:23.95 10
2 Kylie Fernandez FR Lourdes 2:27.40 8
3 Barbara Hernandez SR Doral Academy 2:28.79 6
4 Yasmeen Gatte SR Doral Academy 2:29.98 5
5 Valeria Castillo JR Gulliver Prep 2:31.35 4
6 Victoria del valle FR Mater Academy 2:40.39 3
7 Cristina Sanchez SO Lourdes 2:44.84 2
8 Ashley Merein JR Miami Coral Park 2:45.55 1
9 Madeline Piedra JR Lourdes 2:46.20 -
10 Lucia Moglia SR Lourdes 2:48.00 -
11 Kate Ortiz SR Lourdes 2:49.81 -
12 Olivia Pizzi SO Lourdes 3:01.55 -
  Lucia Castillo-Rios SO Lourdes DNS -
  Lupita Solorzano JR Lourdes DNS -
  Olivia Fraga SR Lourdes DNS -
  Gabriella Herrera 6 Mater Academy DNS -
  Simone Dusek 8 Gulliver Prep DNS -
  Kennedy Feldman 8 Gulliver Prep DNS -
  Danielle Socarras SO Coral Reef DNS -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Yasmeen Gatte SR Doral Academy 2:29.98 2:16.49 2:29.98 5
6 Victoria del valle FR Mater Academy 2:14.73 1:52.28 2:40.39 3
7 Cristina Sanchez SO Lourdes 3:26.05 3:07.92 2:44.84 2
8 Ashley Merein JR Miami Coral Park 2:50.52 2:22.38 2:45.55 1
9 Madeline Piedra JR Lourdes 3:21.11 2:34.57 2:46.20 -
10 Lucia Moglia SR Lourdes 3:01.44 3:21.60 2:48.00 -
12 Olivia Pizzi SO Lourdes 3:32.42 3:16.08 3:01.55 -
  Simone Dusek 8 Gulliver Prep DNS DNS DNS -
  Kennedy Feldman 8 Gulliver Prep DNS DNS DNS -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 lorena Enamorado JR Mater Academy 1:58.04 2:23.95 2:03.80 10
2 Kylie Fernandez FR Lourdes 3:07.20 2:27.40 2:33.30 8
3 Barbara Hernandez SR Doral Academy 2:45.16 2:28.79 2:33.26 6
5 Valeria Castillo JR Gulliver Prep 2:44.98 2:31.35 1:52.00 4
11 Kate Ortiz SR Lourdes 2:10.76 2:49.81 2:09.06 -
  Gabriella Herrera 6 Mater Academy DNS DNS DNS -
  Lucia Castillo-Rios SO Lourdes DNS DNS DNS -
  Lupita Solorzano JR Lourdes DNS DNS DNS -
  Olivia Fraga SR Lourdes DNS DNS DNS -
  Danielle Socarras SO Coral Reef DNS DNS DNS -

Girls 1,600m Run Division 1

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Olivia Fraga SR Lourdes 5:10.23 10
2 Emma Hencock SR St. Brendan 5:13.02 8
3 Lucia Castillo-Rios SO Lourdes 5:20.58 6
4 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 5:21.13 5
5 Olivia Rodriguez SO Lourdes 5:23.89 4
6 Kylie Fernandez FR Lourdes 5:28.51 3
7 Giulianna Rivero SR Doral Academy 5:29.36 2
8 Daniella Fraga FR Lourdes 5:43.53 1
9 Andrea Comas-Sanchez JR Lourdes 5:47.21 -
10 Daliany Negron FR Miami Sunset 5:47.76 -
11 Desiree Ruiz JR Coral Reef 5:50.03 -
12 Caro Timiraos JR Lourdes 5:53.00 -
13 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 5:54.83 -
14 Cristina Sanchez SO Lourdes 6:00.34 -
15 Claudia Usabal SR Coral Reef 6:01.54 -
16 Lucia Ferreiro 8 Gulliver Prep 6:01.75 -
17 Kate Ortiz SR Lourdes 6:02.96 -
18 Sofia Lopez SR Lourdes 6:14.51 -
19 Alessandra Di Mise SO Gulliver Prep 6:47.93 -
  Frankie Cullen SO Coral Reef DNS -
  lorena Enamorado JR Mater Academy DNS -
Girls 1,600m Run Division 1 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Daniella Fraga FR Lourdes 5:43.53 1
12 Caro Timiraos JR Lourdes 5:53.00 -
13 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 5:54.83 -
14 Cristina Sanchez SO Lourdes 6:00.34 -
15 Claudia Usabal SR Coral Reef 6:01.54 -
16 Lucia Ferreiro 8 Gulliver Prep 6:01.75 -
17 Kate Ortiz SR Lourdes 6:02.96 -
18 Sofia Lopez SR Lourdes 6:14.51 -
19 Alessandra Di Mise SO Gulliver Prep 6:47.93 -
  Frankie Cullen SO Coral Reef DNS -
Girls 1,600m Run Division 1 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Fraga SR Lourdes 6:12.28 4:39.21 4:08.19 6:34.00 4:51.62 5:10.23 4:57.82 10
2 Emma Hencock SR St. Brendan 6:21.89 4:07.29 4:22.94 5:44.33 4:29.20 5:13.02 5:13.02 8
3 Lucia Castillo-Rios SO Lourdes 5:33.41 4:03.64 4:54.94 4:48.53 6:56.76 5:20.58 6:08.67 6
4 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 4:23.33 5:56.46 5:21.13 6:51.05 4:13.70 5:21.13 4:49.02 5
5 Olivia Rodriguez SO Lourdes 5:56.28 5:40.09 5:23.89 6:38.39 4:22.35 5:23.89 5:17.42 4
6 Kylie Fernandez FR Lourdes 6:34.22 5:44.94 6:17.79 5:51.51 5:35.08 5:28.51 4:09.67 3
7 Giulianna Rivero SR Doral Academy 4:46.55 7:04.88 6:58.29 6:25.36 5:16.19 5:29.36 4:43.25 2
9 Andrea Comas-Sanchez JR Lourdes 7:31.38 7:24.43 4:30.83 5:57.63 4:06.52 5:47.21 7:07.07 -
10 Daliany Negron FR Miami Sunset 6:12.11 5:44.29 5:58.20 5:54.72 4:10.39 5:47.76 7:32.09 -
11 Desiree Ruiz JR Coral Reef 6:46.04 6:11.04 4:40.03 6:56.54 4:47.03 5:50.03 5:18.53 -
  lorena Enamorado JR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -

Girls 1,600m Run Division 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Dakota Cohen FR Gulliver Prep 6:04.67 6:15.61
2 Madeline Piedra JR Lourdes 6:12.67 5:05.59
3 Andrea Ferreiro JR Gulliver Prep 6:19.23 7:57.83
4 Lucia Moglia SR Lourdes 6:21.59 6:36.86
5 Olivia Johnson JR Gulliver Prep 6:21.66 6:40.75
6 Ashley Firestone 6 Gulliver Prep 6:24.21 7:18.00
7 Laura Calvache JR Lourdes 6:26.81 7:44.18
8 Lexi Sanchez FR Doral Academy 6:26.94 6:42.42
9 Natasha Guelmez FR Coral Reef 6:31.23 6:58.62
10 Katie Perez SO Coral Reef 6:33.95 7:56.68
11 Sophia Marti FR Coral Reef 6:34.11 6:30.17
12 Eriesa Coney SR Mater Academy 6:37.12 6:29.18
13 Alysse Gutierrez FR Coral Reef 6:38.70 6:02.82
14 Samantha Foreman JR Coral Reef 6:41.03 5:08.80
15 Eriesia Coney JR Mater Academy 6:41.18 6:33.16
16 Emily Gomez SR Coral Reef 6:47.00 8:32.82
17 Valentina Loria FR Coral Reef 6:49.05 5:23.15
18 Caroline Toole SO Coral Reef 6:49.43 5:48.02
19 Bianca Pacheco SO Miami Sunset 6:51.78 4:56.49
20 Katherine Napolitano SO Coral Reef 7:01.07 4:54.75
21 Elena Beck FR Coral Reef 7:01.08 8:29.51
22 Manuela Marin JR Mater Lakes 7:03.98 8:54.22
23 Emberly Fernandez FR Mater Lakes 7:08.19 5:16.86
24 Elsie Moran 8 Mater Lakes 7:17.32 5:19.25
25 Anna-Eva Ceyte FR Coral Reef 7:17.80 6:12.13
26 Valentina Tomateo FR Lourdes 7:19.78 7:10.99
27 Fiona Claude JR Coral Reef 7:35.54 8:52.99
28 Amelie Garay FR Mater Lakes 7:45.77 9:42.22
29 Jordana Ayala FR Coral Reef 7:56.90 6:59.68
30 Gabriela Perez FR Mater Lakes 8:08.96 7:59.18
31 Amanda Picallo SO Miami Sunset 9:17.16 7:20.16
32 Tiffany Borda FR Mater Lakes 9:18.75 8:56.40
33 Leilani Cabrera FR Mater Lakes 9:35.27 11:24.58
34 Nathalie Hernandez SO Miami Sunset 10:27.47 13:10.62
35 Maria Roman FR Mater Lakes 10:38.17 8:43.30
  Natalie Brito FR Coral Reef DNS DNS
  Claire Dryer FR Coral Reef DNS DNS
  Isabella Rodriguez 6 Gulliver Prep DNS DNS
  Zoey Philon FR Coral Reef DNS DNS
  Simone Dusek 8 Gulliver Prep DNS DNS
  Flavia Hernandez SO Mater Lakes DNS DNS
  Bianca Li FR Coral Reef DNS DNS
  Olivia Rodriguez SR Lourdes DNS DNS
  Olivia de Labarra FR Coral Reef DNS DNS
  Aleska Manirque JR Mater Academy DNS DNS
  Jasmin Batista FR Coral Reef DNS DNS
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS
  Isabella Alvarino FR Mater Academy DNS DNS
  Andreina Perez SO Miami Sunset DNS DNS
  Valerie Nakano SO Mater Lakes DNS DNS
Girls 1,600m Run Division 2 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dakota Cohen FR Gulliver Prep 6:04.67 4:59.03 5:17.27 4:44.45 6:01.03 6:59.37
2 Madeline Piedra JR Lourdes 6:12.67 4:54.41 5:27.95 4:28.33 7:04.85 7:16.03
4 Lucia Moglia SR Lourdes 6:21.59 5:58.70 5:51.07 5:20.54 6:25.41 7:15.02
5 Olivia Johnson JR Gulliver Prep 6:21.66 6:59.83 5:43.50 4:53.88 5:12.97 4:46.25
7 Laura Calvache JR Lourdes 6:26.81 5:13.32 4:30.77 6:26.81 6:53.89 6:22.95
8 Lexi Sanchez FR Doral Academy 6:26.94 8:23.03 7:05.64 6:07.60 6:42.42 7:05.64
9 Natasha Guelmez FR Coral Reef 6:31.23 7:06.44 6:07.76 4:37.78 6:31.23 8:12.95
12 Eriesa Coney SR Mater Academy 6:37.12 4:37.99 8:00.52 4:37.99 7:16.84 6:21.24
15 Eriesia Coney JR Mater Academy 6:41.18 7:49.38 7:21.30 5:49.03 6:41.18 5:16.94
16 Emily Gomez SR Coral Reef 6:47.00 8:49.10 5:05.25 6:59.21 7:43.98 7:43.98
19 Bianca Pacheco SO Miami Sunset 6:51.78 8:18.26 7:28.84 6:27.08 6:39.43 5:58.25
22 Manuela Marin JR Mater Lakes 7:03.98 6:21.59 6:25.83 8:07.58 8:49.98 8:03.34
23 Emberly Fernandez FR Mater Lakes 7:08.19 4:59.74 5:38.27 5:42.56 7:33.89 6:16.81
24 Elsie Moran 8 Mater Lakes 7:17.32 5:10.50 5:45.49 7:17.32 6:37.97 8:01.06
  Aleska Manirque JR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Rodriguez SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 1,600m Run Division 2 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Andrea Ferreiro JR Gulliver Prep 4:52.01 7:35.08 8:05.42 6:26.82 6:19.23 7:42.66 5:03.39
6 Ashley Firestone 6 Gulliver Prep 7:06.48 4:48.16 4:59.69 8:15.63 6:24.21 4:36.64 5:18.90
10 Katie Perez SO Coral Reef 6:30.01 7:13.35 5:58.50 7:33.05 6:33.95 6:26.07 7:25.17
11 Sophia Marti FR Coral Reef 8:08.70 7:21.41 7:45.05 7:52.94 6:34.11 4:51.65 5:50.76
17 Valentina Loria FR Coral Reef 8:27.23 6:20.42 5:02.70 8:35.41 6:49.05 8:43.59 8:02.68
18 Caroline Toole SO Coral Reef 5:48.02 8:39.98 8:03.13 8:03.13 6:49.43 7:34.47 6:33.06
26 Valentina Tomateo FR Lourdes 6:22.61 6:40.20 5:21.04 8:52.14 7:19.78 6:57.79 6:31.41
27 Fiona Claude JR Coral Reef 5:59.88 8:11.99 7:17.32 6:04.44 7:35.54 9:33.98 9:47.65
30 Gabriela Perez FR Mater Lakes 9:02.75 7:00.51 9:17.42 6:11.61 8:08.96 8:28.52 9:22.31
34 Nathalie Hernandez SO Miami Sunset 13:23.17 8:09.43 11:30.22 10:08.65 10:27.47 13:16.89 11:36.50
  Simone Dusek 8 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Alvarino FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Andreina Perez SO Miami Sunset DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zoey Philon FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bianca Li FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia de Labarra FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Flavia Hernandez SO Mater Lakes DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 1,600m Run Division 2 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Alysse Gutierrez FR Coral Reef 6:38.70 6:54.65 8:10.40 8:10.40 6:50.67 7:58.44
14 Samantha Foreman JR Coral Reef 6:41.03 6:45.04 4:40.72 7:37.18 6:29.00 8:09.26
20 Katherine Napolitano SO Coral Reef 7:01.07 4:54.75 7:30.55 5:03.17 9:03.18 9:03.18
21 Elena Beck FR Coral Reef 7:01.08 6:44.24 7:26.35 7:51.61 8:21.09 7:26.35
25 Anna-Eva Ceyte FR Coral Reef 7:17.80 7:13.43 8:19.10 6:29.65 8:45.36 6:16.51
28 Amelie Garay FR Mater Lakes 7:45.77 7:03.85 7:22.49 5:26.04 8:13.72 8:55.64
29 Jordana Ayala FR Coral Reef 7:56.90 8:01.67 6:50.14 9:03.67 9:22.75 6:45.37
31 Amanda Picallo SO Miami Sunset 9:17.16 9:00.45 8:54.88 6:52.30 9:00.45 9:06.02
32 Tiffany Borda FR Mater Lakes 9:18.75 8:39.64 9:41.10 8:11.70 8:06.12 8:11.70
33 Leilani Cabrera FR Mater Lakes 9:35.27 11:18.82 10:50.06 7:05.70 12:04.84 10:27.05
35 Maria Roman FR Mater Lakes 10:38.17 13:11.33 9:08.83 13:49.63 8:30.54 13:49.63
  Claire Dryer FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Natalie Brito FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Rodriguez 6 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jasmin Batista FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elizabeth Asencio FR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Valerie Nakano SO Mater Lakes DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Olivia Rodriguez SO Lourdes 12:04.12 10
2 Giulianna Rivero SR Doral Academy 12:11.49 8
3 Daniella Fraga FR Lourdes 12:21.58 6
4 Tara Menon FR Gulliver Prep 12:24.08 5
5 Caro Timiraos JR Lourdes 12:52.57 4
6 Andrea Comas-Sanchez JR Lourdes 13:10.92 3
7 Sofia Lopez SR Lourdes 13:36.00 2

Girls' 100 Hurdles

W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sophia Cortina SR Lourdes 18.11 10

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Lourdes A 3:06.60 3:51.91 3:33.25 4:26.56 10
2 Gulliver Prep A Valeria Castillo, Dakota Cohen, Alessandra Di Mise, Andrea Ferreiro 6:00.00 5:37.68 3:26.52 4:39.07 8
3 Miami Coral Park A Litzy Pineda, Alejandra Valencia, Sophia Ortega, Ashley Merein 4:40.88 4:17.95 5:21.01 4:46.61 6
  Lourdes
(B>)
B DNS DNS DNS DNS -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Shanaii Gamble JR Miami Southridgre 3' 10.98" 6' 3.40" 4' 10" 5' 5.54" 5' 3.80" 1.47m 10
  Mia Iglesias SR Lourdes NH NH NH NH NH NH -

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Justice Lee FR Marathon 5.63m 5.95m 8.04m 6.75m 8.44m 6.03m 26' 4.5" 10
  • 7.48 (+0.0)
  • 8.04 (+0.0)
  • 7.86 (+0.0)
  Mia Iglesias SR Lourdes DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Sofia Santa-Cruz SR Lourdes 30.77m 31.40m 103' 0" 10
2 Angela Navarrete SR Lourdes 31.30m 26.30m 86' 3" 8
3 Justice Lee FR Marathon 18.02m 22.52m 73' 11" 6
  Alexia Morales JR Lourdes DNS DNS NM -
  Gina Weinstein SO Lourdes DNS DNS NM -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Justice Lee FR Marathon 28.78m 24.02m 31.94m 26.40m 28.51m 33.53m 19.54m 86' 7" 10