March 11, 2023
|
Monsignor Pace - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1,600m Run Division 2

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jordan Urgelles FR Mater Academy 6:26.88 5:09.50 4:32.36
2 Russell Tomlin FR Coral Reef 6:25.87 5:16.28 5:03.63
3 Octavio Franchino SR Coral Reef 5:23.01 5:23.01 6:50.23
4 Justin Bosch SO Mater Lakes 6:52.25 5:24.60 5:34.34
5 Manny Garcia JR Mater Academy 6:17.17 5:25.14 4:52.63
6 Alain Almenares JR Miami Sunset 5:53.75 5:30.60 6:30.11
7 Aiden Servellon FR Mater Lakes 4:16.14 5:37.02 4:39.73
8 Derrick Reyes FR Mater Academy 6:41.44 5:37.34 6:00.96
9 David Ideses 8 Horeb Christian 4:46.48 5:41.04 5:03.53
10 Jaden Desir JR Mater Academy 7:08.16 5:45.29 5:14.22
11 Bryant Gongora FR Mater Academy 4:37.44 5:46.80 7:23.91
12 Edu Pegago SO Mater Lakes 4:13.59 5:47.38 7:10.76
13 Junnel Medina FR Mater Lakes 6:18.76 5:50.70 6:11.75
14 Luca Levins 8 Gulliver Prep 7:25.63 5:56.50 5:06.59
15 Ericson Coney 7 Mater Academy 4:38.65 6:01.88 7:07.02
16 Jordan Zamora SO Coral Reef 6:56.55 6:02.21 6:09.46
17 Kaden Gomez JR Mater Lakes 7:11.88 6:02.92 6:46.47
18 Jose Martinez JR Mater Lakes 6:25.62 6:03.79 6:54.72
19 Brian Figeredo SO Mater Lakes 7:34.95 6:03.96 6:33.08
20 Makar Krippendorff 7 Gulliver Prep 4:36.19 6:13.22 7:53.99
21 Alejandro Erana 6 Gulliver Prep 4:22.20 6:14.57 7:36.98
22 Danilo Narvaez 8 Mater Lakes 4:23.59 6:16.55 5:27.60
23 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 6:47.61 6:17.41 7:02.70
24 Martin Norena FR Gulliver Prep 4:34.39 6:21.09 6:36.34
25 Henry Erazo-Nunez 7 Horeb Christian 5:00.93 6:30.81 6:34.72
26 Max Boyd FR Coral Reef 7:21.40 6:34.10 6:26.22
27 Justin Barber SR Miami Sunset 7:48.30 6:43.70 8:44.81
28 Pedro Reyes SO Mater Lakes 6:57.30 6:53.16 5:34.66
29 Andres Tablada SO Miami Sunset 7:08.20 6:59.80 7:24.99
30 Melvin Diaz SO Mater Lakes 5:27.31 7:05.07 5:27.31
31 Ethan Macki 6 Horeb Christian 8:14.16 7:06.00 5:49.32
32 Luis Diaz 8 Mater Lakes 6:17.92 7:09.45 8:56.82
33 Christian Bosch 8 Mater Lakes 5:01.65 7:10.92 6:45.07
34 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 8:15.65 7:11.00 8:54.44
35 Stanlis Sauvage 7 Gulliver Prep 5:47.48 7:14.35 6:52.64
  Gabriel Guterriez SO Mater Academy DNS DNS DNS
  Kenneth Osei SO Mater Academy DNS DNS DNS
  Teo Palcencio SO Mater Academy DNS DNS DNS
  Samuel Zhang FR Coral Reef DNS DNS DNS
  Dominic Cruz SR Coral Reef DNS DNS DNS
  Jimmy Torres FR Coral Reef DNS DNS DNS
  Pavel Cruz SO Coral Reef DNS DNS DNS
  Julian Lobon 6 Gulliver Prep DNS DNS DNS
  Noah Haque 8 Gulliver Prep DNS DNS DNS
  Joshua Llano 8 Horeb Christian DNS DNS DNS
  William Delaosa SR Miami Coral Park DNS DNS DNS
Boys 1,600m Run Division 2 Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Octavio Franchino SR Coral Reef 5:23.01
4 Justin Bosch SO Mater Lakes 5:24.60
6 Alain Almenares JR Miami Sunset 5:30.60
7 Aiden Servellon FR Mater Lakes 5:37.02
9 David Ideses 8 Horeb Christian 5:41.04
11 Bryant Gongora FR Mater Academy 5:46.80
15 Ericson Coney 7 Mater Academy 6:01.88
16 Jordan Zamora SO Coral Reef 6:02.21
18 Jose Martinez JR Mater Lakes 6:03.79
19 Brian Figeredo SO Mater Lakes 6:03.96
23 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 6:17.41
25 Henry Erazo-Nunez 7 Horeb Christian 6:30.81
26 Max Boyd FR Coral Reef 6:34.10
29 Andres Tablada SO Miami Sunset 6:59.80
  Gabriel Guterriez SO Mater Academy DNS
  Teo Palcencio SO Mater Academy DNS
  Joshua Llano 8 Horeb Christian DNS
  Pavel Cruz SO Coral Reef DNS
Boys 1,600m Run Division 2 Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jordan Urgelles FR Mater Academy 4:54.03 6:20.69 5:09.50 6:17.59 6:33.07
2 Russell Tomlin FR Coral Reef 6:51.17 5:19.45 5:16.28 5:44.75 6:19.54
8 Derrick Reyes FR Mater Academy 4:19.76 7:01.68 5:37.34 6:07.70 5:27.22
13 Junnel Medina FR Mater Lakes 5:19.14 6:57.34 5:50.70 5:29.66 5:01.61
14 Luca Levins 8 Gulliver Prep 5:10.16 4:55.90 5:56.50 4:16.68 5:31.55
21 Alejandro Erana 6 Gulliver Prep 7:29.49 4:37.19 6:14.57 7:59.45 6:07.08
27 Justin Barber SR Miami Sunset 6:39.67 5:55.26 6:43.70 5:10.85 8:12.52
30 Melvin Diaz SO Mater Lakes 5:06.05 5:23.06 7:05.07 6:26.82 8:42.84
31 Ethan Macki 6 Horeb Christian 5:32.28 7:52.86 7:06.00 8:22.68 7:14.52
33 Christian Bosch 8 Mater Lakes 5:44.74 6:23.52 7:10.92 6:19.21 5:53.36
34 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 5:53.42 6:45.14 7:11.00 8:15.65 6:19.28
35 Stanlis Sauvage 7 Gulliver Prep 7:05.67 9:15.97 7:14.35 8:19.51 5:47.48
  William Delaosa SR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS DNS
  Julian Lobon 6 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS
  Dominic Cruz SR Coral Reef DNS DNS DNS DNS DNS
Boys 1,600m Run Division 2 Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Manny Garcia JR Mater Academy 5:25.14 5:38.15 5:25.14 4:46.13
10 Jaden Desir JR Mater Academy 6:33.63 5:45.29 5:45.29 5:07.31
12 Edu Pegago SO Mater Lakes 5:57.81 5:50.86 5:47.38 7:03.81
17 Kaden Gomez JR Mater Lakes 7:40.91 7:33.65 6:02.92 5:15.74
20 Makar Krippendorff 7 Gulliver Prep 6:24.42 5:06.04 6:13.22 4:47.38
22 Danilo Narvaez 8 Mater Lakes 4:46.18 6:50.44 6:16.55 6:31.62
24 Martin Norena FR Gulliver Prep 7:10.64 6:43.96 6:21.09 6:13.47
28 Pedro Reyes SO Mater Lakes 8:07.53 7:30.35 6:53.16 8:57.11
32 Luis Diaz 8 Mater Lakes 6:39.39 5:43.56 7:09.45 7:22.34
  Kenneth Osei SO Mater Academy DNS DNS DNS DNS
  Noah Haque 8 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS
  Jimmy Torres FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS
  Samuel Zhang FR Coral Reef DNS DNS DNS DNS