March 17, 2023
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600m Run Consolation

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 4:47.64 5:02.03 3:44.36
2 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 4:47.99 6:02.87 6:02.87
3 Jose Cruz JR Ferguson 4:49.87 4:09.29 5:47.85
4 Diego Angel SO Coral Reef 4:51.41 3:29.82 4:39.76
5 Diego Eseverri FR Columbus 4:51.59 5:00.34 5:29.50
6 Matthias Murrle FR Belen Jesuit Prep 4:51.99 5:53.31 3:24.40
7 Jo Nunez JR Columbus 4:52.15 4:28.78 5:38.90
8 Joel Gutierrez SO Mater Lakes 4:54.04 5:14.63 5:55.79
9 Linus Boettcher FR Coral Gables 4:54.11 4:48.23 4:12.94
10 Zavior Joseph SO North Miami 4:55.77 4:38.03 5:40.14
11 Jesus Pertierra FR Columbus 4:55.78 5:40.15 3:53.67
12 Matthew Nunez SO Columbus 4:58.56 5:43.35 6:28.13
13 Anthony Fotso JR Coral Gables 4:58.99 5:16.93 6:07.76
14 Kevin Duran SR Columbus 4:59.92 5:53.91 5:17.92
15 Alexander Lopez FR Columbus 5:01.63 4:46.55 6:26.09
16 Jacob Thacker SR Columbus 5:02.15 4:37.98 4:16.83
17 Ayden Mondaca SO Columbus 5:02.51 5:11.59 6:21.17
18 Brian Akinmade SR Coral Reef 5:02.96 6:33.85 4:35.70
19 Christian Someillan SO Columbus 5:04.02 3:41.94 5:34.43
20 Jonas Wyse SO Coral Reef 5:04.85 4:40.47 6:30.21
21 Jason Norona FR Coral Gables 5:05.55 4:31.94 6:37.22
22 Luis Jimenez SO Columbus 5:06.45 6:10.81 4:05.16
23 Anthony Porter FR Coral Reef 5:06.81 4:54.54 5:55.90
24 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 5:07.73 6:00.05 4:40.04
25 Nestor Campos SR Miami Sunset 5:07.95 4:27.92 4:58.72
26 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 5:08.18 4:46.61 5:51.33
27 Jeremiah Bishop SO Westminster Christian 5:08.71 4:16.23 6:35.15
28 Franco Guimaraens SO Mater Lakes 5:10.77 4:39.70 6:25.36
29 Justin Bosch SO Mater Lakes 5:12.40 4:41.16 3:57.43
30 Federico Llaguno FR Columbus 5:13.30 5:54.03 3:51.85
31 Sebastian Sarantes FR Keys Gate 5:13.85 5:07.58 5:54.65
32 Ryan Hansen SO Divine Savior 5:13.86 6:10.36 5:57.80
33 Marcelo Granda-Scott JR Belen Jesuit Prep 5:14.11 6:38.92 4:58.41
34 Alejandro Estevez FR Doral Academy 5:15.16 5:52.98 4:34.19
35 Jean Hernandez SO Mater Lakes 5:18.14 4:27.24 4:52.69
36 William Hernandez FR Belen Jesuit Prep 5:18.64 6:22.37 4:27.66
37 Emilio Gonzalez FR Columbus 5:19.59 6:29.90 4:22.07
38 Harry Homick SO Miami Sunset 5:20.53 4:51.69 5:01.30
39 Mateo Neret FR Columbus 5:20.99 4:10.38 3:47.91
40 Esteban Torres FR Downtown Doral Charter 5:21.96 3:51.82 6:39.23
41 Diego Berga FR Belen Jesuit Prep 5:21.98 6:19.94 6:36.04
42 Russell Tomlin FR Coral Reef 5:22.86 5:35.78 4:21.52
43 CARSON RIVERA SR Miami Palmetto 5:23.43 6:34.59 6:31.35
44 Eddie Gomez FR Westminster Christian 5:23.64 6:51.03 6:12.19
45 Marco Santa-Cruz JR Belen Jesuit Prep 5:23.68 5:26.92 6:57.55
46 Derrick Reyes FR Mater Academy 5:25.50 6:33.86 5:05.97
47 Danila Bartash FR Mourning 5:25.91 5:29.17 5:12.88
48 Ignacio Fernandez JR Doral Academy 5:26.63 4:37.64 6:09.10
49 Andres Rodriguez SO Coral Gables 5:27.75 4:02.54 6:23.47
50 Joshua Sweeney SO Belen Jesuit Prep 5:28.48 5:21.91 4:19.50
51 Ryan Charlemon FR iMater Prep 5:29.05 6:38.15 4:16.66
52 Eric Gonzalez SO Columbus 5:29.54 5:42.73 5:55.91
53 Jack Garcia JR Mater Lakes 5:30.90 6:43.70 5:01.12
54 Eric Nicolas SO Homestead 5:31.98 6:05.18 5:08.75
55 Maximiliano Tempestini SO Downtown Doral Charter 5:32.93 5:59.57 5:02.97
56 Jose Salmeron FR South Dade 5:33.48 6:46.85 6:53.52
57 Daniel Pujadas FR Braddock 5:34.31 5:57.72 4:44.17
58 Owen Basner JR Miami Beach 5:34.53 3:57.52 6:14.68
59 Junnel Medina FR Mater Lakes 5:34.61 5:04.50 4:10.96
60 Andrew Aira SO Belen Jesuit Prep 5:34.70 7:15.11 5:41.40
61 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 5:35.08 4:14.66 6:48.80
62 Alain Almenares JR Miami Sunset 5:37.83 4:53.92 7:19.18
63 Giovanny Marines FR Ferguson 5:39.74 4:18.21 4:52.18
64 Handy Joseph SO Miami Central 5:39.90 6:41.09 4:59.12
65 Frankie Gonzalez JR Braddock 5:44.26 6:29.02 4:07.87
66 Jayden Henry FR Ferguson 5:44.31 5:20.21 4:56.11
67 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:44.35 7:00.11 6:25.68
68 Juan Navarro FR Ferguson 5:44.58 5:54.92 4:18.44
69 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:45.17 5:24.46 4:39.59
70 Kaden Gomez JR Mater Lakes 5:47.13 6:14.90 7:06.97
71 Roger Hulse SO iMater Prep 5:47.59 4:38.08 6:08.45
72 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 5:47.97 4:31.42 6:50.61
73 Lucas Falossi SR True North 5:48.19 4:31.59 5:30.78
74 Andrew King FR Columbus 5:48.99 6:51.81 4:04.30
75 Marcos Algeciras SR Coral Gables 5:50.82 6:29.41 6:36.43
76 Hudson Reynolds FR Cutler Bay 5:50.92 5:05.30 4:51.27
77 Christopher Teixeira SR Miami Beach 5:51.47 4:58.75 4:34.15
78 Andrew Verdeja JR Columbus 5:52.41 4:41.93 6:41.75
79 Andres Pradilla FR Columbus 5:53.47 7:04.17 6:25.29
80 Jason Goico FR Columbus 5:55.10 4:36.98 5:19.59
81 Mauricio Coronel SO Columbus 5:59.53 5:16.39 7:07.84
82 Donald Exume SO Hialeah-Miami Lakes 5:59.84 5:09.47 6:21.43
83 Kamani Daniels JR Homestead 6:01.68 6:37.85 4:24.03
84 Ericson Coney 7 Mater Academy 6:03.68 6:10.96 4:47.31
85 Steve Hyatt SO Monsignor Pace 6:05.34 4:15.74 5:47.08
86 Luis Sanchez SO Varela 6:06.13 5:51.49 5:22.20
87 Andy Leiva SO Keys Gate 6:09.32 7:23.19 5:36.09
88 Jeremy Vasquez SO South Miami 6:16.99 5:43.06 6:43.38
89 Bryan Ponce SO South Dade 6:18.39 5:25.42 5:25.42
90 Danilo Narvaez 8 Mater Lakes 6:18.55 7:15.34 6:56.41
91 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 6:19.35 4:52.10 4:36.93
92 Nicholas Diaz FR Ferguson 6:19.96 7:13.16 4:44.97
93 Justin Barber SR Miami Sunset 6:20.88 5:50.41 4:57.09
94 Jose Martinez JR Mater Lakes 6:21.59 6:33.04 7:03.57
95 Brian Figeredo SO Mater Lakes 6:22.39 6:41.51 7:35.05
96 Mason Mut SR Doral Academy 6:23.21 7:43.69 4:47.41
97 Christopher Luquez JR Downtown Doral Charter 6:26.39 8:02.99 6:49.58
98 Paul Winston FR Coral Gables 6:31.42 7:53.62 6:39.25
99 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:32.36 7:15.52 5:25.66
100 Aiden Servellon FR Mater Lakes 6:35.69 8:34.40 4:52.81
101 Andres Tablada SO Miami Sunset 6:52.98 5:51.04 5:01.48
Boys 1600m Run Consolation Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 4:47.64
2 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 4:47.99
3 Jose Cruz JR Ferguson 4:49.87
4 Diego Angel SO Coral Reef 4:51.41
5 Diego Eseverri FR Columbus 4:51.59
6 Matthias Murrle FR Belen Jesuit Prep 4:51.99
7 Jo Nunez JR Columbus 4:52.15
8 Joel Gutierrez SO Mater Lakes 4:54.04
9 Linus Boettcher FR Coral Gables 4:54.11
10 Zavior Joseph SO North Miami 4:55.77
11 Jesus Pertierra FR Columbus 4:55.78
12 Matthew Nunez SO Columbus 4:58.56
13 Anthony Fotso JR Coral Gables 4:58.99
14 Kevin Duran SR Columbus 4:59.92
15 Alexander Lopez FR Columbus 5:01.63
16 Jacob Thacker SR Columbus 5:02.15
17 Ayden Mondaca SO Columbus 5:02.51
19 Christian Someillan SO Columbus 5:04.02
21 Jason Norona FR Coral Gables 5:05.55
22 Luis Jimenez SO Columbus 5:06.45
23 Anthony Porter FR Coral Reef 5:06.81
24 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 5:07.73
25 Nestor Campos SR Miami Sunset 5:07.95
26 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 5:08.18
27 Jeremiah Bishop SO Westminster Christian 5:08.71
33 Marcelo Granda-Scott JR Belen Jesuit Prep 5:14.11
35 Jean Hernandez SO Mater Lakes 5:18.14
60 Andrew Aira SO Belen Jesuit Prep 5:34.70
Boys 1600m Run Consolation Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Jonas Wyse SO Coral Reef 5:04.85 6:11.92 5:35.34 4:34.37 6:02.78 4:09.98
28 Franco Guimaraens SO Mater Lakes 5:10.77 3:53.08 6:37.79 6:09.82 6:12.93 4:39.70
29 Justin Bosch SO Mater Lakes 5:12.40 3:54.30 6:39.88 4:28.67 6:11.76 4:31.79
30 Federico Llaguno FR Columbus 5:13.30 4:20.04 5:44.63 6:31.63 5:35.24 6:41.03
31 Sebastian Sarantes FR Keys Gate 5:13.85 6:16.62 6:35.46 5:51.52 6:48.01 6:22.90
32 Ryan Hansen SO Divine Savior 5:13.86 6:19.77 6:26.05 6:16.64 5:01.31 4:58.17
34 Alejandro Estevez FR Doral Academy 5:15.16 4:24.74 5:37.23 4:37.34 5:24.62 5:27.77
36 William Hernandez FR Belen Jesuit Prep 5:18.64 4:24.48 5:56.88 5:25.02 5:40.95 6:12.81
37 Emilio Gonzalez FR Columbus 5:19.59 4:50.83 5:41.97 5:57.94 3:59.70 5:16.40
38 Harry Homick SO Miami Sunset 5:20.53 6:11.82 5:10.92 5:33.36 5:49.38 5:42.97
39 Mateo Neret FR Columbus 5:20.99 3:47.91 6:44.45 5:04.94 6:34.82 6:12.35
40 Esteban Torres FR Downtown Doral Charter 5:21.96 4:56.21 5:47.72 4:27.23 4:56.21 6:29.58
41 Diego Berga FR Belen Jesuit Prep 5:21.98 6:39.26 4:01.49 6:36.04 4:01.49 4:01.49
42 Russell Tomlin FR Coral Reef 5:22.86 6:50.04 4:18.29 4:47.35 3:46.01 5:00.26
43 CARSON RIVERA SR Miami Palmetto 5:23.43 6:18.42 5:49.31 6:53.99 4:09.05 6:50.76
45 Marco Santa-Cruz JR Belen Jesuit Prep 5:23.68 4:28.66 6:02.53 5:10.74 4:25.42 6:31.66
49 Andres Rodriguez SO Coral Gables 5:27.75 5:08.09 4:45.15 5:11.37 6:33.30 6:39.86
50 Joshua Sweeney SO Belen Jesuit Prep 5:28.48 4:39.21 5:28.48 6:34.18 4:55.64 6:47.32
51 Ryan Charlemon FR iMater Prep 5:29.05 5:35.64 6:41.45 4:03.50 5:42.22 5:06.02
53 Jack Garcia JR Mater Lakes 5:30.90 5:50.76 6:43.70 6:50.32 5:34.21 4:11.49
58 Owen Basner JR Miami Beach 5:34.53 4:10.90 4:07.56 4:17.59 6:01.30 4:10.90
61 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 5:35.08 5:14.98 4:48.17 6:55.50 4:54.87 5:41.79
62 Alain Almenares JR Miami Sunset 5:37.83 5:27.70 7:12.43 4:13.38 6:28.51 5:27.70
75 Marcos Algeciras SR Coral Gables 5:50.82 4:12.59 5:40.30 7:11.51 4:58.20 6:01.35
77 Christopher Teixeira SR Miami Beach 5:51.47 5:23.36 6:54.74 6:09.05 4:23.61 7:26.37
100 Aiden Servellon FR Mater Lakes 6:35.69 6:00.08 6:31.74 5:48.21 5:28.43 6:39.65
Boys 1600m Run Consolation Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
46 Derrick Reyes FR Mater Academy 5:25.50 5:09.23
47 Danila Bartash FR Mourning 5:25.91 5:58.51
54 Eric Nicolas SO Homestead 5:31.98 6:54.98
55 Maximiliano Tempestini SO Downtown Doral Charter 5:32.93 5:32.93
56 Jose Salmeron FR South Dade 5:33.48 7:03.52
59 Junnel Medina FR Mater Lakes 5:34.61 6:01.38
63 Giovanny Marines FR Ferguson 5:39.74 6:27.31
64 Handy Joseph SO Miami Central 5:39.90 4:38.72
66 Jayden Henry FR Ferguson 5:44.31 4:52.67
67 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:44.35 5:27.14
68 Juan Navarro FR Ferguson 5:44.58 5:34.25
69 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:45.17 6:23.14
70 Kaden Gomez JR Mater Lakes 5:47.13 4:16.88
71 Roger Hulse SO iMater Prep 5:47.59 6:01.50
72 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 5:47.97 4:59.26
76 Hudson Reynolds FR Cutler Bay 5:50.92 7:22.16
82 Donald Exume SO Hialeah-Miami Lakes 5:59.84 7:37.00
84 Ericson Coney 7 Mater Academy 6:03.68 5:05.50
85 Steve Hyatt SO Monsignor Pace 6:05.34 7:33.03
86 Luis Sanchez SO Varela 6:06.13 6:28.10
92 Nicholas Diaz FR Ferguson 6:19.96 5:45.77
94 Jose Martinez JR Mater Lakes 6:21.59 7:45.54
95 Brian Figeredo SO Mater Lakes 6:22.39 4:46.80
96 Mason Mut SR Doral Academy 6:23.21 7:36.02
99 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:32.36 7:31.22
Boys 1600m Run Consolation Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Brian Akinmade SR Coral Reef 5:02.96 4:56.90
44 Eddie Gomez FR Westminster Christian 5:23.64 6:34.84
48 Ignacio Fernandez JR Doral Academy 5:26.63 5:07.04
52 Eric Gonzalez SO Columbus 5:29.54 4:00.57
57 Daniel Pujadas FR Braddock 5:34.31 6:24.46
65 Frankie Gonzalez JR Braddock 5:44.26 6:22.13
73 Lucas Falossi SR True North 5:48.19 4:03.74
74 Andrew King FR Columbus 5:48.99 6:48.32
78 Andrew Verdeja JR Columbus 5:52.41 6:55.85
79 Andres Pradilla FR Columbus 5:53.47 7:39.52
80 Jason Goico FR Columbus 5:55.10 6:55.47
81 Mauricio Coronel SO Columbus 5:59.53 6:24.70
83 Kamani Daniels JR Homestead 6:01.68 4:34.88
87 Andy Leiva SO Keys Gate 6:09.32 5:47.16
88 Jeremy Vasquez SO South Miami 6:16.99 4:35.21
89 Bryan Ponce SO South Dade 6:18.39 4:32.44
90 Danilo Narvaez 8 Mater Lakes 6:18.55 6:29.91
91 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 6:19.35 5:22.45
93 Justin Barber SR Miami Sunset 6:20.88 6:39.93
97 Christopher Luquez JR Downtown Doral Charter 6:26.39 5:05.25
98 Paul Winston FR Coral Gables 6:31.42 7:49.71
101 Andres Tablada SO Miami Sunset 6:52.98 8:44.49