April 7- 8, 2023
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NJCAA DI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Evan White JR-3 Marshall 3:26.83 3:52.39
2 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 3:33.12 3:54.19
3 Bennett Brake JR-3 Troy 4:32.88 3:55.24
4 Remi Liberse SO-2 Saint Leo 3:41.49 3:58.16
5 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 3:16.41 4:02.48
6 Ethan Campbell SO-2 Southeastern U. 3:05.12 4:03.57
7 Tre Pepper Freshman Track & Field Club @ FSU 4:01.26 4:03.69
8 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:10.08 4:05.17
9 Renzo Almeida FR-1 Lynn 3:36.53 4:06.05
10 Justin Haine Sophomore Unattached 3:44.72 4:06.94
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 3:15.62 4:07.61
12 Jayven Garcia Senior Unattached 4:18.43 4:08.49
13 Jake Kramer Freshman Unattached 3:39.46 4:09.38
14 Nolan Hemmen FR-1 Tampa 3:32.36 4:09.83
15 Alexander Bendig FR-1 Troy 4:47.52 4:10.01
16 Jonathan Dinkins SO-2 Southeastern U. 3:43.99 4:11.67
17 Robert Davidson FR-1 Lynn 4:17.67 4:12.61
18 Joshua Shields SO-2 Southeastern U. 3:23.11 4:17.10
19 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 3:27.49 4:19.36
20 mitchell curtis Sophomore Unattached 4:28.26 4:20.44
21 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 5:04.78 4:20.49
22 Andrew Latimer JR-3 SC State 5:24.04 4:21.32
23 Santos Aguilar FR-1 Lake-Sumter State 3:13.32 4:24.82
24 Ronnie Aeschleman Freshman Unattached 5:43.49 4:26.27
25 Leonardi Lamour FR-1 Florida Atlantic 4:48.44 4:27.07
26 Isaiah Johnson SO-2 Bethune-Cookman 5:37.85 4:28.13
27 Wyatt Friend FR-1 Webber 4:50.28 4:28.77
28 kauhner mault Freshman Unattached 5:31.21 4:31.48
29 Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State 5:27.52 4:32.93
30 Ayden Harper SO-2 North Carolina Wesleyan 5:37.15 4:34.10
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Evan White JR-3 Marshall 3:45.42 3:40.77 3:59.37 3:47.75 2:47.32 3:52.39 3:12.89
2 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 4:08.25 3:28.43 4:10.59 4:29.32 4:01.22 3:54.19 3:14.38
3 Bennett Brake JR-3 Troy 4:37.59 4:09.36 2:47.02 3:43.48 3:15.25 3:55.24 3:22.31
4 Remi Liberse SO-2 Saint Leo 4:00.55 3:29.58 3:01.01 3:51.02 2:53.86 3:58.16 3:27.20
5 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 4:53.40 3:11.56 2:59.44 2:59.44 3:30.96 4:02.48 3:33.39
6 Ethan Campbell SO-2 Southeastern U. 4:47.42 2:55.37 3:46.52 4:13.32 5:04.47 4:03.57 3:02.68
7 Tre Pepper Freshman Track & Field Club @ FSU 2:53.02 4:20.75 4:45.12 4:23.19 3:34.45 4:03.69 4:32.94
8 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:24.79 3:16.14 3:03.88 3:35.75 3:52.92 4:05.17 5:04.01
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Renzo Almeida FR-1 Lynn 4:06.05 3:43.91 4:50.34
10 Justin Haine Sophomore Unattached 4:06.94 3:37.31 3:42.25
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:07.61 4:24.95 4:27.42
12 Jayven Garcia Senior Unattached 4:08.49 3:31.22 4:01.04
13 Jake Kramer Freshman Unattached 4:09.38 5:21.70 5:16.72
14 Nolan Hemmen FR-1 Tampa 4:09.83 5:17.29 4:52.31
15 Alexander Bendig FR-1 Troy 4:10.01 4:22.51 5:10.02
16 Jonathan Dinkins SO-2 Southeastern U. 4:11.67 4:51.94 4:44.39
20 mitchell curtis Sophomore Unattached 4:20.44 4:54.30 3:54.40
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Robert Davidson FR-1 Lynn 5:15.77 4:12.61
18 Joshua Shields SO-2 Southeastern U. 4:17.10 4:17.10
19 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 5:29.39 4:19.36
21 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 5:17.80 4:20.49
22 Andrew Latimer JR-3 SC State 4:05.64 4:21.32
23 Santos Aguilar FR-1 Lake-Sumter State 3:29.21 4:24.82
24 Ronnie Aeschleman Freshman Unattached 5:46.16 4:26.27
25 Leonardi Lamour FR-1 Florida Atlantic 5:17.82 4:27.07
26 Isaiah Johnson SO-2 Bethune-Cookman 4:28.13 4:28.13
27 Wyatt Friend FR-1 Webber 5:35.97 4:28.77
28 kauhner mault Freshman Unattached 4:36.91 4:31.48
29 Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State 3:41.08 4:32.93
30 Ayden Harper SO-2 North Carolina Wesleyan 5:53.59 4:34.10