April 7- 8, 2023
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NJCAA DI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Evan White JR-3 Marshall 3:52.39 3:38.45
2 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 3:54.19 2:53.30
3 Bennett Brake JR-3 Troy 3:55.24 3:17.61
4 Remi Liberse SO-2 Saint Leo 3:58.16 3:41.49
5 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 4:02.48 2:52.16
6 Ethan Campbell SO-2 Southeastern U. 4:03.57 5:04.47
7 Tre Pepper Freshman Track & Field Club @ FSU 4:03.69 5:16.80
8 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:05.17 3:43.11
9 Renzo Almeida FR-1 Lynn 4:06.05 5:07.57
10 Justin Haine Sophomore Unattached 4:06.94 3:17.56
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:07.61 4:32.38
12 Jayven Garcia Senior Unattached 4:08.49 4:25.89
13 Jake Kramer Freshman Unattached 4:09.38 4:01.90
14 Nolan Hemmen FR-1 Tampa 4:09.83 4:12.33
15 Alexander Bendig FR-1 Troy 4:10.01 4:20.01
16 Jonathan Dinkins SO-2 Southeastern U. 4:11.67 3:41.47
17 Robert Davidson FR-1 Lynn 4:12.61 4:55.56
18 Joshua Shields SO-2 Southeastern U. 4:17.10 3:23.11
19 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 4:19.36 5:11.24
20 mitchell curtis Sophomore Unattached 4:20.44 3:28.36
21 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 4:20.49 5:30.83
22 Andrew Latimer JR-3 SC State 4:21.32 3:47.35
23 Santos Aguilar FR-1 Lake-Sumter State 4:24.82 4:14.23
24 Ronnie Aeschleman Freshman Unattached 4:26.27 3:30.36
25 Leonardi Lamour FR-1 Florida Atlantic 4:27.07 5:36.51
26 Isaiah Johnson SO-2 Bethune-Cookman 4:28.13 4:28.13
27 Wyatt Friend FR-1 Webber 4:28.77 5:44.03
28 kauhner mault Freshman Unattached 4:31.48 5:33.92
29 Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State 4:32.93 4:22.02
30 Ayden Harper SO-2 North Carolina Wesleyan 4:34.10 5:48.11
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Evan White JR-3 Marshall 3:52.39 4:50.49
2 Tristan McWilliam FR-1 Embry-Riddle 3:54.19 3:16.72
3 Bennett Brake JR-3 Troy 3:55.24 3:43.48
4 Remi Liberse SO-2 Saint Leo 3:58.16 3:43.87
5 DaMauri Little SO-2 Bethune-Cookman 4:02.48 4:12.18
6 Ethan Campbell SO-2 Southeastern U. 4:03.57 3:27.04
7 Tre Pepper Freshman Track & Field Club @ FSU 4:03.69 4:40.25
8 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:05.17 5:18.73
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Renzo Almeida FR-1 Lynn 3:09.46 3:53.75 3:24.23 4:06.05
10 Justin Haine Sophomore Unattached 4:43.99 3:57.07 3:27.43 4:06.94
11 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:12.57 4:34.85 5:02.09 4:07.61
12 Jayven Garcia Senior Unattached 4:43.28 3:26.25 5:23.04 4:08.49
13 Jake Kramer Freshman Unattached 3:51.93 3:31.98 3:19.51 4:09.38
14 Nolan Hemmen FR-1 Tampa 5:14.79 4:17.33 3:07.38 4:09.83
15 Alexander Bendig FR-1 Troy 4:57.52 3:27.51 3:47.51 4:10.01
16 Jonathan Dinkins SO-2 Southeastern U. 4:26.77 4:19.22 3:56.57 4:11.67
20 mitchell curtis Sophomore Unattached 4:02.21 5:17.74 5:04.72 4:20.44
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Robert Davidson FR-1 Lynn 3:29.67 4:12.61 4:10.09
18 Joshua Shields SO-2 Southeastern U. 5:29.09 4:17.10 3:53.97
19 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 4:47.89 4:19.36 4:53.08
21 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 4:43.94 4:20.49 4:28.31
22 Andrew Latimer JR-3 SC State 4:52.68 4:21.32 4:21.32
23 Santos Aguilar FR-1 Lake-Sumter State 4:19.53 4:24.82 3:50.40
24 Ronnie Aeschleman Freshman Unattached 3:14.38 4:26.27 3:27.69
25 Leonardi Lamour FR-1 Florida Atlantic 4:53.78 4:27.07 4:21.73
26 Isaiah Johnson SO-2 Bethune-Cookman 5:45.89 4:28.13 3:13.06
27 Wyatt Friend FR-1 Webber 3:40.40 4:28.77 3:56.52
28 kauhner mault Freshman Unattached 5:36.64 4:31.48 3:15.47
29 Tyler Skelton SO-2 Lake-Sumter State 3:13.78 4:32.93 4:32.93
30 Ayden Harper SO-2 North Carolina Wesleyan 4:25.88 4:34.10 4:53.29