April 7- 8, 2023
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NCCAA IC4A/ECAC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Shevioe Reid JR-3 South Florida 25.77 24.75 18.20 20.45 4.5
2 Carl Drakes JR-3 Coppin State 26.62 22.49 22.49 20.63 4.5
3 Keishon Franklin SR-4 Southeastern U. 20.19 22.90 24.56 20.81 4.5
4 Kristopher Brown SR-4 SC State 19.87 24.47 23.21 20.91 4.5
5 Martin Owusu-Antwi   Coppin State 15.96 19.73 15.54 20.99 4.5
6 jacari kennedy Freshman Unattached 26.69 17.86 19.54 21.01 2.5
7 George Alexandris   Shore AC 27.01 19.63 20.47 21.10 2.5
8 Elijah Williams SR-4 Shorter 18.40 21.36 18.18 21.14 2.5
9 Solomon Hammond SO-2 Coppin State 15.46 25.62 17.58 21.17 2.2
10 Davien Worrels SO-2 Southeastern U. 24.18 21.85 23.34 21.21 2.2
11 Tydreke Thomas FR-1 Troy 26.13 24.64 23.16 21.24 0.3
12 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 25.74 15.53 25.32 21.27 4.5
13 Shanard Walker FR-1 Bethune-Cookman 18.52 24.48 15.75 21.28 2.2
14 Joshua Bowers SR-4 Marshall 24.41 21.82 21.17 21.60 3.4
15 Alex Robinson JR-3 Troy 18.62 26.85 17.76 21.65 2.2
16 Marvens Merisier SO-2 Troy 21.54 18.93 18.06 21.75 0.3
17 Jalen Alleyne FR-1 SC State 19.81 22.20 22.63 21.76 2.9
18 Waddell Rembert-Jett SR-4 SC State 18.96 17.65 19.18 21.79 0.3
19 Jaden Barker JR-3 SC State 26.24 27.55 21.21 21.86 0.3
20 Kody Gibbs SO-2 Edward Waters 22.09 16.19 24.94 21.87 3.4
21 Alexander Hayden   Unattached 15.97 28.00 23.62 21.87 2.9
22 Malik Blunt FR-1 Southeastern U. 19.33 28.11 19.33 21.96 0.3
23 Joey Coulter FR-1 Tampa 18.76 25.38 28.70 22.07 1.6
24 Bryce Pepukayi SO-2 Coppin State 23.42 28.50 26.95 22.09 2.9
25 Kevin Gordon SR-4 Webber 18.59 16.38 15.72 22.13 3.4
26 Ajani McPherson SR-4 Embry-Riddle 28.87 28.20 27.53 22.38 2.9
27 Riley Pelletier FR-1 Tampa 26.00 20.17 28.46 22.41 3.4
28 Josiah Williams FR-1 Webber 15.70 19.29 21.53 22.42 0.7
29 Cole Schlotterbeck FR-1 Coppin State 16.83 27.14 21.54 22.43 2.9
30 Carlos Quarles Freshman Unattached 17.96 16.39 20.65 22.44 1.6
31 J'von Keene SR-4 Edward Waters 16.47 17.37 23.23 22.55 1.4
32 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 18.71 19.85 27.83 22.81 0.7
33 Jacob Swad JR-3 Tampa 17.63 26.10 21.52 22.89 0.7
34 Victor Troupe   Unattached 29.09 23.59 21.30 22.90 0.6
35 Maurice Gentry JR-3 Tampa 25.49 18.83 24.34 22.96 0.6
36 Dale George FR-1 Edward Waters 28.31 23.01 26.47 23.01 0.6
37 Ronald Similien Senior Unattached 27.76 26.83 26.37 23.13 1.6
38 Derrick Andrews-Powley SO-2 Bethune-Cookman 29.87 23.62 29.64 23.15 0.6
39 Jayden Berry FR-1 Tampa 28.75 20.63 27.36 23.18 1.9
40 Christian Taylor SO-2 Bethune-Cookman 16.30 20.49 23.98 23.28 1.6
41 Derrick Jackson JR-3 Warner 30.15 27.35 22.67 23.37 1.9
42 Joseph Turner SR-4 North Carolina Wesleyan 17.86 23.26 30.07 23.49 0.6
43 Ian Jordan FR-1 Tampa 25.09 20.12 18.47 23.67 1.9
44 AJ Russo FR-1 Tampa 17.08 22.54 23.01 23.72 2.6
45 Brodie Young-Smith FR-1 Lynn 31.00 21.97 20.51 24.41 2.6
46 Derek Romich FR-1 Lynn 19.11 22.78 28.66 24.49 2.6
47 Netsanet Collins FR-1 Lynn 22.59 27.67 20.31 25.38 2.6
48 Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club 22.66 19.50 26.87 26.34 1.9
49 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 29.17 26.51 27.04 26.51 1.4
50 Zach Holman   Warner 33.76 40.31 38.67 32.77 1.4
Men's 200 Meters Section 1
W: 4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shevioe Reid JR-3 South Florida 20.66 25.36 15.96 20.45 26.38 15.34
2 Carl Drakes JR-3 Coppin State 25.59 23.93 22.90 20.63 17.54 20.22
3 Keishon Franklin SR-4 Southeastern U. 23.31 19.98 23.31 20.81 17.28 18.52
4 Kristopher Brown SR-4 SC State 23.84 20.70 18.40 20.91 24.05 26.98
5 Martin Owusu-Antwi   Coppin State 15.12 18.27 27.29 20.99 26.87 15.75
12 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 19.15 17.87 15.96 21.27 21.91 20.00
Men's 200 Meters Section 2
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Solomon Hammond SO-2 Coppin State 21.17 25.62 16.73 14.82 16.73
10 Davien Worrels SO-2 Southeastern U. 21.21 27.58 16.76 21.21 20.79
13 Shanard Walker FR-1 Bethune-Cookman 21.28 18.73 16.39 24.05 22.56
15 Alex Robinson JR-3 Troy 21.65 21.22 23.82 19.27 17.76
Men's 200 Meters Section 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 jacari kennedy Freshman Unattached 21.01
7 George Alexandris   Shore AC 21.10
8 Elijah Williams SR-4 Shorter 21.14
Men's 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Tydreke Thomas FR-1 Troy 21.03 22.73 16.78 21.24
16 Marvens Merisier SO-2 Troy 22.41 21.75 17.62 21.75
18 Waddell Rembert-Jett SR-4 SC State 26.37 17.00 21.79 21.79
19 Jaden Barker JR-3 SC State 16.18 26.67 27.55 21.86
22 Malik Blunt FR-1 Southeastern U. 27.01 19.33 20.43 21.96
Men's 200 Meters Section 5
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Jalen Alleyne FR-1 SC State 28.29 23.07 21.76
21 Alexander Hayden   Unattached 23.19 26.69 21.87
24 Bryce Pepukayi SO-2 Coppin State 25.85 26.95 22.09
26 Ajani McPherson SR-4 Embry-Riddle 21.94 16.79 22.38
29 Cole Schlotterbeck FR-1 Coppin State 28.94 24.45 22.43
Men's 200 Meters Section 6
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Joey Coulter FR-1 Tampa 22.07 24.28 23.62 25.61 18.98
30 Carlos Quarles Freshman Unattached 22.44 24.46 27.16 24.69 28.73
37 Ronald Similien Senior Unattached 23.13 25.91 21.05 17.12 18.51
40 Christian Taylor SO-2 Bethune-Cookman 23.28 26.78 23.75 24.45 16.53
Men's 200 Meters Section 7
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Joshua Bowers SR-4 Marshall 25.92 17.50 27.22 21.60
20 Kody Gibbs SO-2 Edward Waters 16.63 20.56 21.44 21.87
25 Kevin Gordon SR-4 Webber 19.70 23.90 24.79 22.13
27 Riley Pelletier FR-1 Tampa 26.00 23.76 24.43 22.41
Men's 200 Meters Section 8
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Josiah Williams FR-1 Webber 22.42
32 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 22.81
33 Jacob Swad JR-3 Tampa 22.89
Men's 200 Meters Section 9
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Victor Troupe   Unattached 22.90
35 Maurice Gentry JR-3 Tampa 22.96
36 Dale George FR-1 Edward Waters 23.01
38 Derrick Andrews-Powley SO-2 Bethune-Cookman 23.15
42 Joseph Turner SR-4 North Carolina Wesleyan 23.49
Men's 200 Meters Section 10
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
39 Jayden Berry FR-1 Tampa 22.26 18.32 23.18 17.39 25.50
41 Derrick Jackson JR-3 Warner 18.47 27.81 23.37 28.75 26.18
43 Ian Jordan FR-1 Tampa 19.65 17.52 23.67 25.57 26.51
48 Jonathan Checefsky Sophomore VAST Track Club 31.35 30.82 26.34 25.55 20.02
Men's 200 Meters Section 11
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
44 AJ Russo FR-1 Tampa 25.86 23.72
45 Brodie Young-Smith FR-1 Lynn 24.66 24.41
46 Derek Romich FR-1 Lynn 21.31 24.49
47 Netsanet Collins FR-1 Lynn 27.16 25.38
Men's 200 Meters Section 12
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 J'von Keene SR-4 Edward Waters 22.55
49 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 26.51
50 Zach Holman   Warner 32.77