April 7- 8, 2023
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov IC4A/ECAC

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mikah Alleyne JR-3 Marshall 54.24 1:04.85 1:03.08 58.95 44.22 1:15.46
2 Chakiya Plummer SO-2 South Florida 54.54 48.61 55.73 59.28 46.24 58.10
3 Shaneylix Davila SR-4 South Florida 54.42 56.25 1:00.53 1:01.14 56.86 1:12.76
4 Madeline Abega FR-1 South Florida 53.83 1:17.08 1:08.51 1:01.17 1:01.17 1:17.69
5 Niyah Mitchell FR-1 Marshall 1:08.43 50.06 1:16.67 1:03.36 57.03 50.69
6 Allie Murphy FR-1 Tampa 59.67 1:18.92 1:19.56 1:04.16 1:04.16 1:08.66
7 Shadae Worrell FR-1 Georgia State 55.42 1:21.20 50.27 1:04.44 1:16.04 1:12.82
8 Kady Schwietz FR-1 Troy 1:09.73 1:21.35 1:06.50 1:04.56 1:20.06 51.65
9 Destinee Mcloud JR-3 Coppin State 58.30 56.35 1:17.73 1:04.77 1:19.02 49.23
10 Makayla Jones JR-3 SC State 1:17.01 1:18.97 54.82 1:05.26 1:22.88 1:06.57
11 Elizabeth Crosby SR-4 Jacksonville 1:11.60 1:02.40 1:01.74 1:05.68 1:14.22 1:20.79
12 Alexandria Rankin SR-4 Troy 1:05.81 48.05 1:09.10 1:05.81 1:13.71 1:19.63
13 Celes Augustus JR-3 Georgia State 1:05.15 1:05.82 57.76 1:07.16 1:09.18 1:17.91
14 Kaelyn Woodrum JR-3 Coppin State 1:17.92 1:25.31 1:15.91 1:07.17 53.74 1:00.46
15 Morgan Manley JR-3 Georgia State 1:00.38 1:24.80 1:00.38 1:07.84 58.35 48.85
16 Kayden Kruchoski SO-2 Tampa 1:11.51 1:05.33 1:14.26 1:08.76 1:16.33 51.57
17 Jordan Singletary SO-2 Bethune-Cookman 1:10.29 55.82 1:08.22 1:08.91 1:26.14 1:16.49
18 Angel Davis JR-3 Coppin State 1:23.22 1:09.35 1:06.58 1:09.35 1:23.92 1:23.22
19 Makylah Jones JR-3 SC State 1:05.03 1:05.73 1:19.01 1:09.92 1:30.90 51.74
20 Caliya Gee FR-1 Bethune-Cookman 1:08.36 1:14.91 1:24.36 1:12.72 53.82 1:29.45
21 Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle 1:28.97 52.64 1:01.54 1:14.14 1:31.94 1:26.75
22 Shannon Connelly JR-3 Tampa 57.75 1:27.75 1:33.00 1:15.00 1:15.00 1:24.75
23 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 1:26.66 1:41.76 1:13.14 1:19.50 1:19.50 1:01.22
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mikah Alleyne JR-3 Marshall 58.95 47.75
2 Chakiya Plummer SO-2 South Florida 59.28 51.58
3 Shaneylix Davila SR-4 South Florida 1:01.14 1:08.48
4 Madeline Abega FR-1 South Florida 1:01.17 1:02.40
9 Destinee Mcloud JR-3 Coppin State 1:04.77 1:01.54
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Niyah Mitchell FR-1 Marshall 1:09.70 1:14.77 1:03.36 1:22.37 1:15.40
10 Makayla Jones JR-3 SC State 1:00.04 1:05.26 1:05.26 55.48 1:07.87
11 Elizabeth Crosby SR-4 Jacksonville 49.92 1:05.68 1:05.68 1:05.03 1:24.07
12 Alexandria Rankin SR-4 Troy 1:01.87 1:22.27 1:05.81 46.73 1:16.34
14 Kaelyn Woodrum JR-3 Coppin State 1:05.83 1:07.85 1:07.17 1:15.91 1:15.23
15 Morgan Manley JR-3 Georgia State 1:21.41 59.70 1:07.84 1:00.38 1:21.41
Women's 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Allie Murphy FR-1 Tampa 1:18.92 1:04.16
8 Kady Schwietz FR-1 Troy 1:06.50 1:04.56
17 Jordan Singletary SO-2 Bethune-Cookman 59.27 1:08.91
18 Angel Davis JR-3 Coppin State 1:01.73 1:09.35
20 Caliya Gee FR-1 Bethune-Cookman 1:22.18 1:12.72
Women's 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Celes Augustus JR-3 Georgia State 1:07.16 57.09 1:00.45
16 Kayden Kruchoski SO-2 Tampa 1:08.76 1:10.14 1:11.51
19 Makylah Jones JR-3 SC State 1:09.92 1:19.01 1:24.61
21 Tara Gilligan SO-2 Embry-Riddle 1:14.14 1:27.49 1:04.51
Women's 400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Shadae Worrell FR-1 Georgia State 52.20 1:04.44 49.62
22 Shannon Connelly JR-3 Tampa 54.00 1:15.00 58.50
23 Alaina Rider SO-2 Embry-Riddle 1:02.01 1:19.50 1:16.32