February 24-25, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Women's Pentathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 3561 4341 3392 2577 3290 10
2 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 2912 2748 2748 2528 3050 8
3 Alayna Koehler SO-2 Aurora 2458 2955 2364 3002 2624 6
4 Hannah Cure JR-3 Aurora 2249 2180 2295 2754 2754 5
5 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 2840 1848 2254 2096 1758 4
6 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 2520 2520 2049 1659 2110 3
7 Morgan Boze SO-2 MSOE 2356 2356 1827 2356 2320 2
8 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 1426 1818 1568 1176 1897 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME PT
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 10.60 7.23 9.10 9.38 11.07 9.10 832
2 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 7.89 10.85 8.38 9.86 7.99 7.40 738
3 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 8.14 13.61 11.15 11.15 12.60 9.82 512
4 Alayna Koehler SO-2 Aurora 14.76 13.28 13.62 11.35 13.74 11.24 480
5 Hannah Cure JR-3 Aurora 14.01 13.44 14.81 11.48 13.32 14.47 460
6 Morgan Boze SO-2 MSOE 10.92 10.35 13.56 11.49 8.51 13.91 459
7 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 15.74 12.15 15.61 12.79 9.34 10.36 280
8 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 13.85 15.02 10.32 13.06 13.59 15.28 248
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Alayna Koehler SO-2 Aurora 9.99 10.33 9.42 11.35 14.53 480
6 Morgan Boze SO-2 MSOE 13.56 11.72 9.08 11.49 13.68 459
7 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 10.11 13.95 13.56 12.79 14.58 280
8 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 12.54 10.19 12.54 13.06 10.97 248
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 9.29 9.38 832
2 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 7.79 9.86 738
3 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 9.82 11.15 512
5 Hannah Cure JR-3 Aurora 10.57 11.48 460
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV PT
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 1.89m 1.64m 1.97m 1.21m 5' 4.5" 783
  • 1.46
    O
  • 1.49
    O
  • 1.52
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.58
    XO
  • 1.61
    XXO
  • 1.64
    XO
  • 1.67
    XXX
2 Alayna Koehler SO-2 Aurora 1.77m 1.49m 1.36m 1.09m 4' 10.5" 610
  • 1.40
    O
  • 1.43
    XO
  • 1.46
    O
  • 1.49
    XXO
  • 1.52
    XXX
3 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 1.52m 1.43m 1.44m 1.14m 4' 8.25" 544
  • 1.37
    O
  • 1.40
    O
  • 1.43
    XO
  • 1.46
    XXX
4 Hannah Cure JR-3 Aurora 1.18m 1.40m 1.74m 1.61m 4' 7" 512
  • 1.34
    O
  • 1.37
    XO
  • 1.40
    O
  • 1.43
    XXX
5 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 1.25m 1.37m 1.29m 1.69m 4' 6" 481
  • 1.37
    O
  • 1.40
    XXX
6 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 1.40m 1.31m 1.57m 1.09m 4' 3.5" 419
  • 1.25
    O
  • 1.28
    XO
  • 1.31
    O
  • 1.34
    XXX
7 Morgan Boze SO-2 MSOE 1.10m 1.28m 1.66m 1.02m 4' 2.25" 389
  • 1.25
    O
  • 1.28
    O
  • 1.31
    XXX
8 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 1.39m 1.19m 1.18m 1.25m 3' 10.75" 302
  • 1.10
    XO
  • 1.13
    O
  • 1.16
    O
  • 1.19
    O
  • 1.22
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV PT
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 8.80m 11.43m 13.94m 37' 6" 623
  • 11.43  
  • 10.66  
  • 11.01  
2 Morgan Boze SO-2 MSOE 12.00m 9.92m 9.23m 32' 6.5" 524
  • 9.92  
  • 9.03  
  • 9.17  
3 Hannah Cure JR-3 Aurora 10.91m 8.80m 7.48m 28' 10.5" 451
  • 8.23  
  • 8.45  
  • 8.80  
4 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 8.70m 8.13m 6.18m 26' 8.25" 408
  • 7.82  
  • 8.13  
  • 7.64  
5 Alayna Koehler SO-2 Aurora 9.17m 7.77m 7.38m 25' 6" 385
  • 7.22  
  • 7.77  
  • 6.92  
6 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 5.77m 7.30m 8.69m 23' 11.5" 354
  • 7.30  
  • FOUL  
  • 6.87  
7 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 9.37m 7.21m 5.84m 23' 8" 348
  • 6.62  
  • 6.99  
  • 7.21  
8 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 6.15m 6.91m 7.67m 22' 8" 329
  • 6.82  
  • 6.91  
  • 6.89  
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV PT
1 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 4.15m 5.39m 17' 8.25" 668
  • 5.33  
  • 5.23  
  • 5.39  
2 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 6.18m 4.83m 15' 10.25" 514
  • 4.65  
  • 4.67  
  • 4.83  
3 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 3.30m 4.40m 14' 5.25" 403
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.40  
3 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 5.46m 4.40m 14' 5.25" 403
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.40  
5 Morgan Boze SO-2 MSOE 3.38m 4.23m 13' 10.5" 362
  • 4.23  
  • 4.02  
  • 4.10  
6 Hannah Cure JR-3 Aurora 4.94m 4.19m 13' 9" 352
  • 3.99  
  • 4.19  
  • 4.09  
7 Alayna Koehler SO-2 Aurora 3.25m 4.17m 13' 8.25" 347
  • 3.99  
  • 4.17  
  • FOUL  
8 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 3.68m 4.00m 13' 1.5" 308
  • 3.95  
  • 3.97  
  • 4.00  
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME PT
1 Skylar Gibbs SO-2 Aurora 2:29.42 2:37.28 604
2 Laci Hoeksema FR-1 St. Norbert 2:49.78 2:38.67 588
3 Alayna Koehler SO-2 Aurora 3:05.47 2:42.69 542
4 Hannah Cure JR-3 Aurora 2:31.56 2:44.74 520
5 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 3:00.38 2:45.48 512
6 Lauren Rottier SR-4 St. Norbert 1:57.53 2:47.90 486
7 Faustyna Karpiesiuk SO-2 Aurora 3:23.06 3:04.60 324
8 Morgan Boze SO-2 MSOE 3:40.27 3:38.09 93