February 24-25, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 11:35.74 10:32.49 12:51.64 10
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 13:32.41 10:34.69 8:15.06 8
3 Ally Verbauwhede JR-3 Edgewood 8:59.62 10:42.40 13:55.12 6
4 Rachel Ehrhart JR-3 Edgewood 7:50.41 10:53.34 11:58.68 5
5 Anessa Yim JR-3 Concordia (Wis.) 11:48.02 10:55.57 7:52.01 4
6 Molly Stewart JR-3 MSOE 12:37.41 10:58.61 8:20.55 3
7 Abby Liesen SO-2 Aurora 11:13.31 11:00.10 8:01.88 2
8 Melanie Arvis FR-1 Concordia (Wis.) 12:34.76 11:07.93 9:14.39 1
9 Irene Ehrhart SO-2 Edgewood 8:34.87 11:08.66 13:02.34 -
10 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 9:56.75 11:10.50 13:38.01 -
11 Abigail Poehlman FR-1 Concordia (Wis.) 14:25.59 11:11.00 9:23.64 -
12 Ainara Sainz De Rozas FR-1 Concordia (Wis.) 12:57.88 11:16.41 8:34.08 -
13 Sabryn Bley SO-2 MSOE 12:34.97 11:20.15 9:44.93 -
14 Sarah Kulas SO-2 St. Norbert 11:51.54 11:30.81 8:10.48 -
15 Emily Fetzer JR-3 Aurora 8:57.26 11:37.74 15:07.07 -
16 Shaley Gonzalez SO-2 Aurora 13:16.11 11:38.34 9:11.69 -
17 Sophia Halama FR-1 Illinois Tech 8:59.82 11:41.06 8:59.82 -
18 Natalie Flores SO-2 Aurora 15:05.11 11:41.63 10:03.41 -
19 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 8:18.25 11:41.75 10:17.54 -
20 Hadley Hackinson FR-1 Edgewood 14:45.07 11:48.05 8:29.80 -
21 Mandy Giese SO-2 Edgewood 9:47.92 11:56.97 11:13.96 -
22 Ariel Martinez SO-2 Concordia Univ. Chicago 13:29.19 12:02.49 15:10.34 -
23 Ashley Mayer FR-1 Concordia (Wis.) 13:13.71 12:14.91 13:57.80 -
24 Sylvia Walentowski FR-1 Wisconsin Lutheran 10:49.63 13:12.23 12:48.47 -
25 Louisa Felgenhauer SO-2 Wisconsin Lutheran 12:59.85 13:15.76 13:07.81 -
26 McKenna Stanley SO-2 Concordia Univ. Chicago 9:34.77 13:41.10 16:58.17 -
  Ada Parker FR-1 MSOE DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Irene Ehrhart SO-2 Edgewood 11:08.66 11:42.10 13:22.40 11:08.66 13:22.40 9:08.31 -
12 Ainara Sainz De Rozas FR-1 Concordia (Wis.) 11:16.41 8:40.84 9:01.13 12:57.88 9:14.66 11:57.00 -
14 Sarah Kulas SO-2 St. Norbert 11:30.81 10:49.37 8:51.93 11:37.72 8:24.30 8:31.20 -
16 Shaley Gonzalez SO-2 Aurora 11:38.34 13:30.08 8:15.83 13:51.03 12:27.23 13:44.05 -
17 Sophia Halama FR-1 Illinois Tech 11:41.06 14:15.30 10:16.94 10:02.92 13:40.24 14:15.30 -
18 Natalie Flores SO-2 Aurora 11:41.63 11:27.60 9:35.34 9:49.37 8:11.14 11:34.62 -
20 Hadley Hackinson FR-1 Edgewood 11:48.05 9:05.20 12:51.78 14:45.07 13:13.02 15:13.39 -
22 Ariel Martinez SO-2 Concordia Univ. Chicago 12:02.49 9:16.32 13:43.64 13:21.97 8:32.97 9:38.00 -
23 Ashley Mayer FR-1 Concordia (Wis.) 12:14.91 15:18.64 12:36.96 15:48.04 10:54.07 15:55.39 -
24 Sylvia Walentowski FR-1 Wisconsin Lutheran 13:12.23 13:51.85 12:40.54 15:42.76 11:37.17 12:56.39 -
25 Louisa Felgenhauer SO-2 Wisconsin Lutheran 13:15.76 16:58.58 9:24.99 11:08.44 15:15.13 13:15.76 -
26 McKenna Stanley SO-2 Concordia Univ. Chicago 13:41.10 11:21.52 15:19.64 16:17.11 14:05.74 9:51.20 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 12:57.97 10:38.82 7:35.40 11:48.39 10:32.49 10:26.17 12:32.67 10
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 8:40.45 12:47.98 10:15.65 11:19.12 10:34.69 11:06.43 10:15.65 8
3 Ally Verbauwhede JR-3 Edgewood 9:51.01 9:57.44 11:53.07 13:16.58 10:42.40 11:08.10 7:29.68 6
4 Rachel Ehrhart JR-3 Edgewood 8:10.01 10:27.21 7:43.88 13:49.75 10:53.34 9:21.88 9:02.28 5
5 Anessa Yim JR-3 Concordia (Wis.) 11:48.02 12:47.02 12:40.47 13:52.58 10:55.57 13:26.36 8:31.35 4
6 Molly Stewart JR-3 MSOE 7:54.20 9:39.58 10:52.03 9:26.41 10:58.61 11:18.37 10:25.68 3
7 Abby Liesen SO-2 Aurora 8:48.08 11:19.91 14:18.13 10:00.70 11:00.10 14:18.13 11:26.51 2
8 Melanie Arvis FR-1 Concordia (Wis.) 13:14.84 13:48.24 11:34.65 9:34.42 11:07.93 13:48.24 12:41.44 1
10 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 8:22.88 8:02.76 12:24.26 13:58.13 11:10.50 8:36.29 12:24.26 -
11 Abigail Poehlman FR-1 Concordia (Wis.) 11:24.42 11:24.42 14:18.88 12:51.65 11:11.00 13:11.78 11:24.42 -
13 Sabryn Bley SO-2 MSOE 8:43.72 9:58.54 12:21.37 9:51.73 11:20.15 9:51.73 14:37.40 -
15 Emily Fetzer JR-3 Aurora 13:15.43 14:46.13 8:15.40 14:46.13 11:37.74 13:22.41 11:02.86 -
19 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 9:56.49 13:20.00 9:28.42 14:16.14 11:41.75 10:24.56 11:27.72 -
21 Mandy Giese SO-2 Edgewood 12:25.65 14:13.20 11:35.46 14:41.88 11:56.97 11:56.97 9:12.07 -
  Ada Parker FR-1 MSOE DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -