February 24-25, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rachel Ehrhart JR-3 Edgewood 4:22.51 5:08.83 5:33.54 3:57.80 10
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 5:52.49 5:09.20 5:21.57 4:47.56 8
3 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 3:55.04 5:09.26 4:10.50 4:25.97 6
4 Melanie Arvis FR-1 Concordia (Wis.) 4:21.77 5:19.23 4:44.12 5:32.00 5
5 Anessa Yim JR-3 Concordia (Wis.) 6:13.93 5:30.91 6:47.02 4:51.20 4
6 Madison Etheridge SO-2 Aurora 4:58.92 5:32.13 6:15.31 4:22.39 3
7 KC McQuaid SR-4 Aurora 6:24.41 5:34.27 5:37.62 4:44.13 2
8 Abby Liesen SO-2 Aurora 6:41.14 5:34.28 4:20.74 5:14.23 1
9 Bijou Phillips FR-1 St. Norbert 7:03.26 5:46.93 4:27.14 4:41.02 -
10 Ellee Grunwald SO-2 St. Norbert 6:43.10 5:47.50 4:13.68 5:05.80 -
11 Katy Liesen SO-2 Aurora 5:28.25 5:52.95 5:45.89 6:07.07 -
12 Ella Jerdee FR-1 St. Norbert 5:24.90 5:53.15 6:24.94 7:07.32 -
13 Carsen Gatz SR-4 St. Norbert 7:10.74 6:05.03 7:03.44 7:43.59 -
14 Abby Van Rixel JR-3 Concordia (Wis.) 5:51.48 6:09.97 7:09.17 4:18.98 -
15 Samantha Roemer FR-1 Edgewood 6:51.79 6:21.28 7:56.60 7:41.35 -
16 Anna Gille FR-1 Edgewood 6:01.61 6:28.82 6:24.94 7:19.37 -
17 Sylvia Walentowski FR-1 Wisconsin Lutheran 7:51.57 6:29.72 6:10.24 7:16.49 -
18 McKenna Stanley SO-2 Concordia Univ. Chicago 7:16.88 6:30.07 6:18.37 7:32.49 -
19 Louisa Felgenhauer SO-2 Wisconsin Lutheran 5:57.07 6:36.74 6:52.61 5:33.27 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Bijou Phillips FR-1 St. Norbert 5:46.93 -
11 Katy Liesen SO-2 Aurora 5:52.95 -
12 Ella Jerdee FR-1 St. Norbert 5:53.15 -
14 Abby Van Rixel JR-3 Concordia (Wis.) 6:09.97 -
15 Samantha Roemer FR-1 Edgewood 6:21.28 -
16 Anna Gille FR-1 Edgewood 6:28.82 -
17 Sylvia Walentowski FR-1 Wisconsin Lutheran 6:29.72 -
18 McKenna Stanley SO-2 Concordia Univ. Chicago 6:30.07 -
19 Louisa Felgenhauer SO-2 Wisconsin Lutheran 6:36.74 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rachel Ehrhart JR-3 Edgewood 6:32.22 4:59.57 5:24.28 3:48.54 4:34.86 6:10.60 5:08.83 10
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 5:58.68 4:32.10 6:41.96 4:32.10 4:01.18 6:29.60 5:09.20 8
3 Kaitlyn Rodman JR-3 MSOE 5:09.26 6:32.76 6:35.86 4:41.43 5:12.36 5:09.26 5:09.26 6
4 Melanie Arvis FR-1 Concordia (Wis.) 5:03.27 3:59.43 6:13.50 5:16.04 5:03.27 4:15.39 5:19.23 5
5 Anessa Yim JR-3 Concordia (Wis.) 5:04.44 5:20.99 5:01.13 6:00.70 6:43.71 7:06.88 5:30.91 4
6 Madison Etheridge SO-2 Aurora 6:58.49 6:48.52 6:21.95 4:35.67 6:28.60 5:28.81 5:32.13 3
7 KC McQuaid SR-4 Aurora 4:37.45 6:54.50 3:53.99 4:14.05 6:51.16 4:14.05 5:34.27 2
8 Abby Liesen SO-2 Aurora 7:01.20 5:17.57 4:27.43 4:50.83 4:00.69 6:41.14 5:34.28 1
10 Ellee Grunwald SO-2 St. Norbert 6:46.58 6:53.53 5:54.45 5:12.75 6:46.58 6:32.68 5:47.50 -
13 Carsen Gatz SR-4 St. Norbert 6:59.79 7:14.39 7:36.29 6:05.03 5:21.23 4:15.52 6:05.03 -