February 24-25, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amelia Moseman FR-1 Illinois Tech 58.45 50.61 1:00.25 51.22 48.20 10
2 Anna Raasch JR-3 Wisconsin Lutheran 1:08.14 42.59 1:00.84 43.81 1:06.93 8
3 Zoe Turner FR-1 Illinois Tech 42.65 1:18.60 1:00.93 1:12.51 1:06.42 6
4 Katie Schultz FR-1 St. Norbert 1:07.24 1:06.62 1:01.68 54.28 1:14.02 5
5 MacKenzie Bollis JR-3 MSOE 1:02.97 1:08.58 1:02.34 49.25 1:03.59 4
6 Nikki Tranel SO-2 St. Norbert 57.98 1:19.41 1:03.02 1:15.63 55.46 3
7 Hannah Clark FR-1 Edgewood 58.20 54.41 1:03.26 1:05.16 58.20 2
8 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 1:21.19 51.38 1:03.43 1:12.31 1:15.49 1
9 Trinity Burg JR-3 Edgewood 57.92 1:06.28 1:04.35 51.48 1:06.28 -
10 Emma Ziepke FR-1 Lakeland 1:01.38 1:19.20 1:06.00 1:24.48 1:00.72 -
11 Madison Chiappetta JR-3 Concordia (Wis.) 1:15.33 52.67 1:06.66 1:14.66 56.66 -
12 Maliyah Greaves FR-1 Concordia Univ. Chicago 1:12.90 54.68 1:07.50 1:00.75 1:14.93 -
13 Ana Ponce FR-1 Aurora 1:06.30 53.32 1:08.35 1:24.07 1:07.67 -
14 Anella Willis JR-3 Benedictine (Ill.) 49.06 1:09.80 1:09.10 1:20.16 1:18.78 -
15 Olivia Battle SO-2 Aurora 1:13.19 1:18.82 1:10.37 1:06.15 1:11.78 -
16 Mary Grace Cleinmark JR-3 Concordia (Wis.) 1:25.78 49.63 1:10.89 1:13.73 49.63 -
17 Michaela Jones SO-2 Edgewood 54.79 1:28.67 1:12.09 1:30.84 1:20.02 -
18 Michelle Watson SO-2 Benedictine (Ill.) 1:17.23 1:30.22 1:12.17 1:07.12 57.74 -
19 Heather Klepin FR-1 Lakeland 1:37.71 1:33.13 1:16.33 1:00.30 59.54 -
20 Dulce Tochimani FR-1 Aurora 1:27.13 1:19.13 1:19.93 1:28.73 1:41.52 -
21 Chloe Cunningham FR-1 Lakeland 1:44.46 1:36.24 1:22.25 1:02.51 59.22 -
  Kayla Kerkman FR-1 Edgewood DQ DQ DQ DQ DQ -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Amelia Moseman FR-1 Illinois Tech 1:00.25 50.61 1:18.33 10
2 Anna Raasch JR-3 Wisconsin Lutheran 1:00.84 52.33 1:03.28 8
3 Zoe Turner FR-1 Illinois Tech 1:00.93 1:02.76 1:17.99 6
6 Nikki Tranel SO-2 St. Norbert 1:03.02 48.53 44.75 3
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Katie Schultz FR-1 St. Norbert 1:18.95 1:01.68 59.22 50.58 5
5 MacKenzie Bollis JR-3 MSOE 1:18.55 1:02.34 1:13.57 48.01 4
7 Hannah Clark FR-1 Edgewood 1:08.96 1:03.26 53.14 1:03.90 2
8 Ally Zickert SO-2 St. Norbert 1:02.17 1:03.43 46.31 57.73 1
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Trinity Burg JR-3 Edgewood 1:04.35 -
10 Emma Ziepke FR-1 Lakeland 1:06.00 -
11 Madison Chiappetta JR-3 Concordia (Wis.) 1:06.66 -
12 Maliyah Greaves FR-1 Concordia Univ. Chicago 1:07.50 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Anella Willis JR-3 Benedictine (Ill.) 55.98 1:09.10 1:13.25 52.52 1:26.38 1:17.40 -
15 Olivia Battle SO-2 Aurora 50.67 1:10.37 57.00 1:30.78 1:27.97 1:13.89 -
17 Michaela Jones SO-2 Edgewood 1:12.09 1:12.09 1:10.65 1:17.86 1:02.00 1:22.19 -
19 Heather Klepin FR-1 Lakeland 58.78 1:16.33 1:28.55 1:36.94 1:35.42 1:05.65 -
21 Chloe Cunningham FR-1 Lakeland 1:21.43 1:22.25 1:00.05 1:02.51 1:14.03 1:30.48 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Ana Ponce FR-1 Aurora 1:08.35 58.78 -
16 Mary Grace Cleinmark JR-3 Concordia (Wis.) 1:10.89 1:01.68 -
18 Michelle Watson SO-2 Benedictine (Ill.) 1:12.17 58.46 -
20 Dulce Tochimani FR-1 Aurora 1:19.93 58.35 -
  Kayla Kerkman FR-1 Edgewood DQ DQ -