February 24-25, 2023
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Adam Shaw SO-2 MSOE 4:41.00 4:20.18 10
2 Zeke Micheel JR-3 Wisconsin Lutheran 5:26.61 4:23.39 8
3 Brett Litkey SO-2 MSOE 5:35.11 4:23.86 6
4 Bryan Vale FR-1 MSOE 5:22.45 4:24.30 5
5 Isaiah Herried SO-2 Wisconsin Lutheran 3:15.61 4:24.33 4
6 Luke Donart SO-2 MSOE 4:32.62 4:27.27 3
7 Josh Staggs FR-1 Wisconsin Lutheran 5:28.74 4:33.95 2
8 Jaden Schultz JR-3 Wisconsin Lutheran 3:50.35 4:34.22 1
9 Joshua Beechler FR-1 Aurora 5:32.55 4:37.12 -
10 Scout Stokes SO-2 MSOE 4:49.21 4:40.78 -
11 Drew Bolder SO-2 St. Norbert 5:52.06 4:43.92 -
12 Aaron Mickelson SR-4 St. Norbert 5:52.40 4:44.19 -
13 Tyler Mueller FR-1 Edgewood 5:08.92 4:46.03 -
14 Liam Evans FR-1 Aurora 4:49.42 4:46.55 -
15 Miles Mulder SR-4 St. Norbert 6:10.87 4:49.74 -
16 Craig Seger SO-2 Edgewood 4:55.67 4:52.74 -
17 Lane Regan FR-1 Illinois Tech 4:24.98 4:54.42 -
18 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 4:07.85 4:55.06 -
19 Lucas Alvarez SO-2 Aurora 4:50.26 4:56.18 -
20 Mason Brewer FR-1 Illinois Tech 5:38.20 4:59.29 -
21 William Leonard FR-1 Concordia Univ. Chicago 5:14.64 4:59.65 -
22 Rocco Robbins FR-1 Aurora 4:38.40 5:05.93 -
23 James Simpkins FR-1 Aurora 4:16.44 5:08.96 -
24 Eduardo Campuzano FR-1 Lakeland 6:21.01 5:09.76 -
25 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 6:09.13 5:10.19 -
26 Kyle Kotarba FR-1 Illinois Tech 5:27.10 5:11.52 -
27 Carter Moski SO-2 Wisconsin Lutheran 3:42.94 5:18.48 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Lucas Alvarez SO-2 Aurora 4:56.18 5:31.73 -
21 William Leonard FR-1 Concordia Univ. Chicago 4:59.65 5:35.61 -
22 Rocco Robbins FR-1 Aurora 5:05.93 5:24.29 -
23 James Simpkins FR-1 Aurora 5:08.96 4:31.89 -
24 Eduardo Campuzano FR-1 Lakeland 5:09.76 5:22.15 -
25 Avery Horwath FR-1 Concordia (Wis.) 5:10.19 3:52.65 -
26 Kyle Kotarba FR-1 Illinois Tech 5:11.52 4:37.26 -
27 Carter Moski SO-2 Wisconsin Lutheran 5:18.48 5:31.22 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Scout Stokes SO-2 MSOE 4:40.78 3:19.36 -
12 Aaron Mickelson SR-4 St. Norbert 4:44.19 5:52.40 -
13 Tyler Mueller FR-1 Edgewood 4:46.03 5:46.10 -
14 Liam Evans FR-1 Aurora 4:46.55 4:00.71 -
15 Miles Mulder SR-4 St. Norbert 4:49.74 3:46.00 -
16 Craig Seger SO-2 Edgewood 4:52.74 4:43.96 -
17 Lane Regan FR-1 Illinois Tech 4:54.42 3:37.87 -
18 Kadin Wojcik SO-2 Edgewood 4:55.06 5:06.87 -
20 Mason Brewer FR-1 Illinois Tech 4:59.29 4:41.34 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Adam Shaw SO-2 MSOE 4:35.79 4:20.18 10
2 Zeke Micheel JR-3 Wisconsin Lutheran 4:18.13 4:23.39 8
3 Brett Litkey SO-2 MSOE 4:13.31 4:23.86 6
4 Bryan Vale FR-1 MSOE 4:53.38 4:24.30 5
5 Isaiah Herried SO-2 Wisconsin Lutheran 4:29.62 4:24.33 4
6 Luke Donart SO-2 MSOE 3:17.78 4:27.27 3
7 Josh Staggs FR-1 Wisconsin Lutheran 5:06.83 4:33.95 2
8 Jaden Schultz JR-3 Wisconsin Lutheran 5:53.75 4:34.22 1
9 Joshua Beechler FR-1 Aurora 4:20.50 4:37.12 -
11 Drew Bolder SO-2 St. Norbert 3:24.43 4:43.92 -