February 24-25, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Christian Patzka SO-2 Wis.-Whitewater 8:14.78 9:04.26 7:40.15 10
2 Aidan Matthai FR-1 Wis.-La Crosse 8:20.14 10:50.19 10:35.18 8
3 Ethan Gregg JR-3 Wis.-La Crosse 8:25.64 10:37.11 7:24.97 6
4 Adam Loenser SO-2 Wis.-La Crosse 8:27.75 10:55.00 6:15.74 5
5 Gunner Schlender SO-2 Wis.-Whitewater 8:28.75 6:52.09 6:41.92 4
6 Spencer Schultz JR-3 Wis.-Stout 8:28.96 7:58.43 8:18.78 3
7 Mason Shea JR-3 Wis.-Eau Claire 8:30.21 10:47.97 9:05.93 2
8 Dan Anderson FR-1 Wis.-Whitewater 8:34.91 10:43.64 9:52.15 1
9 Christopher Wolfe SO-2 Wis.-La Crosse 8:37.61 6:28.21 8:42.79 -
10 Matthew Ryan SR-4 Wis.-Stout 8:39.85 7:27.08 7:37.47 -
11 Logan Bell SO-2 Wis.-La Crosse 8:40.23 8:24.63 11:11.10 -
12 Ben Stangel SO-2 Wis.-La Crosse 8:44.39 9:10.61 8:54.88 -
13 Brandon Gang FR-1 Wis.-Whitewater 8:45.51 6:23.63 9:43.32 -
14 Matthew Thomas SO-2 Wis.-Stout 8:45.74 7:11.11 9:01.52 -
15 Zach Slevin SO-2 Wis.-La Crosse 8:46.71 10:10.99 8:46.71 -
16 Cameron Cullen FR-1 Wis.-Oshkosh 8:47.10 6:40.60 7:28.04 -
17 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 8:47.34 6:09.14 10:06.45 -
18 Jesse Peterson SO-2 Wis.-Eau Claire 8:48.66 8:59.24 7:24.08 -
19 Max Fore JR-3 Wis.-Stout 8:48.88 8:22.44 9:15.33 -
20 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 8:50.17 7:20.05 11:18.62 -
21 Andrew Rathkamp SR-4 Wis.-Oshkosh 8:50.83 7:20.59 8:40.22 -
22 Paul Proteau FR-1 Wis.-Oshkosh 8:50.99 9:38.78 7:15.42 -
23 Caden Schneider FR-1 Wis.-Platteville 8:53.46 10:45.49 7:17.44 -
24 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 8:58.13 11:39.57 8:36.61 -
25 Caleb Christiansen JR-3 Wis.-Platteville 8:59.32 11:24.94 9:04.72 -
26 Jason Ford JR-3 Wis.-Oshkosh 9:11.54 8:49.48 11:01.85 -
  Nickolas Hardin SO-2 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Dan Anderson FR-1 Wis.-Whitewater 8:55.51 8:34.91 1
11 Logan Bell SO-2 Wis.-La Crosse 7:27.40 8:40.23 -
12 Ben Stangel SO-2 Wis.-La Crosse 9:57.81 8:44.39 -
13 Brandon Gang FR-1 Wis.-Whitewater 9:59.09 8:45.51 -
14 Matthew Thomas SO-2 Wis.-Stout 7:32.14 8:45.74 -
16 Cameron Cullen FR-1 Wis.-Oshkosh 7:22.77 8:47.10 -
17 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 6:09.14 8:47.34 -
18 Jesse Peterson SO-2 Wis.-Eau Claire 8:59.24 8:48.66 -
19 Max Fore JR-3 Wis.-Stout 7:08.40 8:48.88 -
20 Nels Trandahl SO-2 Wis.-Stout 9:27.29 8:50.17 -
22 Paul Proteau FR-1 Wis.-Oshkosh 10:15.95 8:50.99 -
23 Caden Schneider FR-1 Wis.-Platteville 6:24.10 8:53.46 -
24 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 7:10.51 8:58.13 -
25 Caleb Christiansen JR-3 Wis.-Platteville 6:55.28 8:59.32 -
26 Jason Ford JR-3 Wis.-Oshkosh 9:33.61 9:11.54 -
  Nickolas Hardin SO-2 Wis.-Whitewater DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christian Patzka SO-2 Wis.-Whitewater 8:14.78 10
2 Aidan Matthai FR-1 Wis.-La Crosse 8:20.14 8
3 Ethan Gregg JR-3 Wis.-La Crosse 8:25.64 6
4 Adam Loenser SO-2 Wis.-La Crosse 8:27.75 5
5 Gunner Schlender SO-2 Wis.-Whitewater 8:28.75 4
6 Spencer Schultz JR-3 Wis.-Stout 8:28.96 3
7 Mason Shea JR-3 Wis.-Eau Claire 8:30.21 2
9 Christopher Wolfe SO-2 Wis.-La Crosse 8:37.61 -
10 Matthew Ryan SR-4 Wis.-Stout 8:39.85 -
15 Zach Slevin SO-2 Wis.-La Crosse 8:46.71 -
21 Andrew Rathkamp SR-4 Wis.-Oshkosh 8:50.83 -