April 22, 2023
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mackenzie Cook SO Oyster River 5:16.64 4:06.98 5:19.81 6:42.14 6:45.30 5:41.98 10
2 Haley Kavanagh SO Oyster River 5:17.32 6:46.17 5:14.15 4:23.38 6:01.75 4:45.59 8
3 Sheldyn Fisher SR Coe-Brown 5:29.22 4:10.21 6:08.73 5:12.76 7:04.70 3:50.46 6
4 Molly Ellison JR Kearsarge 5:30.48 7:06.32 5:40.40 6:00.23 6:33.28 7:06.32 4
5 Kara Tschida SO Goffstown 5:31.22 5:08.04 4:31.60 4:21.67 6:47.40 3:58.48 2
6 Elli Englund FR Plymouth Regional 5:43.99 6:45.91 6:28.71 7:09.99 7:27.19 6:18.39 1
7 Maelle Jacques FR Kearsarge 5:48.92 5:55.90 4:42.63 5:55.90 6:41.26 6:58.71 -
8 Georgia Eckhardt SO Gilford 5:57.58 4:56.80 4:13.89 7:26.98 5:11.10 5:25.40 -
9 Paige Murdough SO Coe-Brown 5:58.07 6:44.62 6:19.56 5:33.01 7:24.01 4:57.20 -
10 Kylin Frenkiewich SR Kearsarge 5:59.40 5:16.28 7:14.88 7:40.04 7:00.50 6:20.97 -
11 Kelsey Maine JR Plymouth Regional 6:06.25 6:09.92 4:20.04 7:37.82 6:39.22 5:36.95 -
12 Anna Bergeron JR Coe-Brown 6:16.08 6:38.65 7:35.06 4:57.11 6:53.69 6:23.61 -
13 Madison Taylor FR Coe-Brown 6:18.60 6:37.53 7:00.25 7:45.68 5:25.60 6:14.82 -
14 Sarah Smith FR Lebanon 6:20.66 7:10.15 7:32.99 5:38.79 4:53.11 6:32.08 -
15 Jeweliana Gorham FR Kennett 6:21.30 7:56.63 5:12.67 6:06.05 6:28.93 6:28.93 -
16 Leah Ines SO Plymouth Regional 6:21.90 5:47.53 6:52.46 8:08.84 4:46.43 4:38.79 -
17 Courtney Jennings SR Coe-Brown 6:23.21 7:59.02 6:00.22 6:46.21 7:39.86 7:13.03 -
18 Sarah Bahrakis JR Sanborn Regional 6:29.45 5:07.67 6:13.88 7:20.08 7:55.13 7:35.66 -
19 Stephanie Kendzierski SO Kennett 6:31.79 7:14.89 7:30.56 8:29.33 8:01.91 6:35.71 -
20 Sophie Manlove FR Monadnock 6:36.90 6:09.12 4:41.80 5:49.28 4:53.71 5:09.59 -
21 Olivia Scharr SO Trinity 6:37.74 6:33.77 7:21.50 7:37.40 6:53.65 6:37.74 -
22 Athena Booth FR Gilford 6:39.96 7:27.96 5:23.97 6:59.96 6:07.97 6:31.96 -
23 Rachel Berube JR John Stark 6:42.23 5:41.90 5:45.92 8:42.90 8:18.77 6:02.01 -
24 Skylar Wagner SR Derryfield 6:46.58 5:53.73 5:13.07 6:01.86 5:04.94 5:00.87 -
25 Norah Boudreau FR Newmarket 6:48.40 5:34.89 4:58.14 7:29.24 5:34.89 8:01.92 -
26 Fahren Sweet SO Goffstown 6:52.18 7:25.16 6:52.18 8:06.38 5:50.36 7:29.28 -
27 Alyssa LaValley SR Bishop Brady 6:55.43 7:20.36 4:50.81 7:07.90 8:01.90 7:53.59 -
28 Alexandra MacDonald SR Plymouth Regional 6:59.18 6:42.42 6:50.80 8:23.02 5:14.39 5:56.31 -
29 Analiese Blasingame SR Kearsarge 6:59.31 7:03.51 6:13.19 4:57.71 7:32.86 7:20.28 -
30 Grace Yannelli FR Kennett 7:01.57 6:23.63 7:22.65 4:55.10 6:44.71 8:42.75 -
31 Elizabeth Petrov JR Con-Val 7:16.10 8:56.41 5:22.72 7:03.02 7:55.35 8:34.60 -
32 Sara Mackie FR Con-Val 7:32.18 9:34.27 6:24.36 7:00.53 6:28.88 6:24.36 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Jeweliana Gorham FR Kennett 6:21.30 6:51.81 -
17 Courtney Jennings SR Coe-Brown 6:23.21 5:37.23 -
19 Stephanie Kendzierski SO Kennett 6:31.79 7:54.07 -
20 Sophie Manlove FR Monadnock 6:36.90 5:13.56 -
21 Olivia Scharr SO Trinity 6:37.74 6:13.88 -
22 Athena Booth FR Gilford 6:39.96 7:07.96 -
23 Rachel Berube JR John Stark 6:42.23 7:38.55 -
25 Norah Boudreau FR Newmarket 6:48.40 5:47.14 -
26 Fahren Sweet SO Goffstown 6:52.18 5:50.36 -
27 Alyssa LaValley SR Bishop Brady 6:55.43 5:19.89 -
28 Alexandra MacDonald SR Plymouth Regional 6:59.18 6:04.69 -
29 Analiese Blasingame SR Kearsarge 6:59.31 7:24.47 -
30 Grace Yannelli FR Kennett 7:01.57 6:57.36 -
31 Elizabeth Petrov JR Con-Val 7:16.10 6:10.69 -
32 Sara Mackie FR Con-Val 7:32.18 8:44.53 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mackenzie Cook SO Oyster River 4:06.98 5:16.64 10
2 Haley Kavanagh SO Oyster River 5:30.02 5:17.32 8
3 Sheldyn Fisher SR Coe-Brown 6:48.24 5:29.22 6
4 Molly Ellison JR Kearsarge 6:46.49 5:30.48 4
5 Kara Tschida SO Goffstown 5:01.41 5:31.22 2
6 Elli Englund FR Plymouth Regional 7:20.31 5:43.99 1
7 Maelle Jacques FR Kearsarge 4:35.65 5:48.92 -
8 Georgia Eckhardt SO Gilford 4:21.04 5:57.58 -
9 Paige Murdough SO Coe-Brown 4:28.56 5:58.07 -
10 Kylin Frenkiewich SR Kearsarge 7:22.07 5:59.40 -
11 Kelsey Maine JR Plymouth Regional 5:44.28 6:06.25 -
12 Anna Bergeron JR Coe-Brown 7:35.06 6:16.08 -
13 Madison Taylor FR Coe-Brown 7:07.82 6:18.60 -
14 Sarah Smith FR Lebanon 7:29.18 6:20.66 -
16 Leah Ines SO Plymouth Regional 7:00.09 6:21.90 -
18 Sarah Bahrakis JR Sanborn Regional 5:34.93 6:29.45 -
24 Skylar Wagner SR Derryfield 8:16.03 6:46.58 -